Skocz do zawartości

Zdjęcie

FIAT Winner F-140 - problem z ciśnieniem w skrzyni biegów

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share deymonnn

deymonnn

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 22 czerwiec 2015 - 20:02

witam

mam problem z ciągnikiem fiat winner f140 ( rok prod 1996, skrzynia biegów 20x16). Po rozgrzaniu się oleju w skrzyni biegów przy niskich obrotach silnika zapala się kontrolka ciśnienia oleju w skrzyni i załącza się przedni napęd (szczególnie odczuwalne przy pracy maszyny na WOM wtedy aby kontrolka zgasła obroty silnika muszą być powyżej 1000). Z rzeczy które zrobiłem to wymiana kompletu uszczelnień na pompie hydraulicznej. A teraz moje pytania:

1. Gdzie podłączyć miernik ciśnienia żeby sprawdzić ciśnienie oleju i jaka wartość powinna być nominalnie.

2. Czy takie objawy mogą się pojawiać przy innych usterkach czy to na 100% wina pompy hydraulicznej.

Proszę o pomoc bo za nim wydam 2000zł na pompę chciałbym być pewien że to z nią jest problem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
FIAT Winner F-140 - problem z ciśnieniem w skrzyni biegów Dzisiaj, 19:31
  •  

#2 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 23 czerwiec 2015 - 19:22

ja w swoim pompę wymieniałem tyle że przy przebiegu 15500 mth i była oryginalna , tylko jak mówisz że uszczelnienia wymieniałes na hydraulicznej a są 2 przecież- czyli której . Jak rozbierałeś to widziałeś co w środku , ja starą rozebrałem i już zebatki tarły o obudowę .

Mi się co prawda przedni napęd nie włączał ale za to półbieg no i WOM się ślizgał

A cisnienie to przy pompie jakiś trójnik chyba był ale ile tam ma być to wiem

http://www.hydraulik....pl/kontakt.php

tu mają pompę z ok 1000 czy 1200 tylko jeden przewód trzeba dorobić

#3 Share deymonnn

deymonnn

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 23 czerwiec 2015 - 20:22

więc zanim ciągnik trafił do mnie to licznik zatrzymał się na 10 tyś (nie wiem ile powyżej tego ukręcił) - uszczelnienia wymieniałem na tej pompie co szwankuje czyli tej która odpowiada za skrzynię, orbitrol, i sterowanie włącznikami (druga pompa odpowiada tylko za podnośnik i hydraulikę zewnętrzną), wzrokowo w pompie nie było tragedii może minimalny luz ale wydawało mi się że w normie o tarciu o obudowę nie było mowy. Wom mi się nie ślizga ale przy pracy z wom przy zmniejszeniu obrotów zapala się kontrolka ciśnienia w skrzyni i włącza przedni napęd (po zwiększeniu obrotów widać że przednie koła przestają ciągnąć). dziwne że u mnie zapala się a u ciebie nie zapalała się kontrolka od skrzyni biegów jak pompa siadała.

#4 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 24 czerwiec 2015 - 18:39

kontrolka to mi się właśnie nie świeciła , czasem mrugnęła ale teraz też tak potrafi (może coś nie działa mi ona)  a jak WOM nie chodzi to przedni napęd się nie załącza :huh: , jak tak to widać przy większym obciążeniu pompy (WOM i wyłaczony 4x4) na wolnych obr pompa przepuszcza. A jak tam z kierownicą nie ma znaczenia czy stoi czy się kręci :huh:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share deymonnn

deymonnn

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 02 wrzesień 2015 - 23:53

rozwiązaniem problemu okazały się zużyte uszczelnienia na sprzęgle włączającym przedni napęd, wymiana kilku o-ringów i uszczelnień rozwiązała problem. Niestety błędu zacząłem szukać od pompy hydraulicznej (najpierw sam wymieniłem w niej uszczelnienia co nic nie pomogło) i dałem ją do regeneracji do Tucholi pan z serwisu zapewniał że jeżeli pompa jest dobra to nie będą nic grzebać tylko odeślą - podobno okazało się że pompa nadawała się tylko do regeneracji co też zakład zrobił. Po regeneracji na pompie po przepracowaniu 10 motogodzin pojawił się mały wyciek oleju - przed naprawą pompa była suchutka, do tego wg mnie pompa pracuje gorzej niż przed regeneracją (po zapaleniu ciągnika lampka braku ciśnienia pali się dłużej a po zgaszeniu zapala się szybciej niż przy zużytej pompie)

#6 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 06 wrzesień 2015 - 18:42

czyli jednak można polegac tylko na sobie :unsure: (doszłeś że to uszczelnienia sprzęgła od przedniego napędu) tylko w jaki sposób do tego doszłeś :huh:

PS. sąsiadowi też kiedyś 360 nie domagała silnik krążył z pół roku po wiosce w końcu od najblizszego sąsiada dowiedział się że to może wałek rozrządu i tak było- jedna krzywka starta (a głowice cały czas przemieniał )

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share deymonnn

deymonnn

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 13 wrzesień 2015 - 08:14

Jak ciągnik zaczął pracować z napędem zauważyłem że kontrolka się nie zapala,doświadczalnie włączając różne odbiorniki oleju doszedłem że problem jest przy włączeniu przedniego napędu.Przejrzałem katalog i stwierdziłem że najwięcej uszczelnień jest na sprzęgle w skrzyni biegów. Zdemontowałem "sprzęgło" wymieniłem o-ringi i jedną tuleję i na razie wygląda że jest ok.