Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kredyt jaki? Proźba o poradę

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 22 czerwiec 2015 - 14:27

Witam.
Mam 24 lata i prowadze gospodarstwo rolne o powierzchni 80ha przy ciagłym jej powiekszaniu, produkcja to zboża i rzepak. Jest możliwość ze po zapowiadanych przesunięciach dostane premie młodego rolnika. Premie chciałbym wydać na zakup gruntów rolnych. Ale na kluczowej działce na której chce powadzić działalnośc rolniczą mam 2,5ha pola oraz 0,7ha działki zabudowanej dom mieszkalny obora i stodoła w niezbyt dobrym stanie, w domu chciałbym mieszkac i być zameldowany. Muszę kupić tą działke cena to 200 tys zł bo to po rodzinie. Premii z młodego rolnika starczy tylko na część stad moja proźba o porade. Jaki kredyt wziąść na to i czy tylko na to bo musze także postawic silosy zbożowe i przydało by sie oborę na garaż przerobić i oczywiście nie chciał bym sie blokować zwgledem innych mniejszych inwestycji jak sprzet itp. Areał mam spory ale wiekszość w dzierzawach wiec własnościowych bym miał jakies 9ha i udokumentowane dzierżawy do tego na poziomie jakis 20ha plus w przyszłości to co sie uda dokupic.
Co mi doradzacie jakiś kredyt preferencyjny uda sie wziąsc na zakup tych nieruchomości i powiedzmy przebudowę? Czy liczyć tylko na swoją gotówke i nie pchać sie w kredyty? Bo aktualnie jestem w kropce a możliwości rozwoju mam bardzo duże więc szkoda takiej szansy zmarnować.
Dziekuje z góry za pomocne odpowiedzi.

PS: Przepraszam za bład w temacie prosze moderatorów o poprawkę.

Edytowany przez pablo21, 22 czerwiec 2015 - 14:31.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kredyt jaki? Proźba o poradę Dzisiaj, 14:20
  •  

#2 Share SZKOPSSON

SZKOPSSON

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 22 czerwiec 2015 - 15:10

Kolego, nie chce Cie rozczarowywać, ale bez umów na papierze nie będziesz miał wystarczającej zdolności kredytowej, a pod te 9 ha możesz dostać pożyczkę hipoteczną 70% wartości według gus, nie wiem dokładnie gdzie mieszkasz i ile ziemia u Ciebie stoi ale przyjmując 30 tys za hektar * 9 * 70% = 189 tys, więc na zakup tej działki Ci starczy a co zresztą ?

#3 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1710 postów

Napisany 22 czerwiec 2015 - 15:13

Kredyt jaki? Proźba o poradę jak masz na siebie ziemię dłużej niż rok od złożenia wniosku to cię to dyskwalifikuje na młodego rolnika chyba ze się coś zmieni w naborze a o kredyt to się w bankach pyta np. bgz. bs.
ZETOR TEAM

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 22 czerwiec 2015 - 15:33

Nie mam ziemi na siebie w tym momencie przejał bym ją dopiero tak samo jak podpisał umowy dzierżawy z ludzmi ale niestety umów na wszystko z róznych przyczyn podpisać się nie da bo z ludzmi róznie bywa jak wszyscy wiedzą. Zależy też jakie umowy trzeba w banku przedstawić na ile lat itp.
Bo jak pisałem wczesniej 20ha umów notarialnych na dzierzawy 10 letnie jestem w stanie podpisać praktycznie od zaraz z ludżmi o ile takie umowy są wystarczające.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share SZKOPSSON

SZKOPSSON

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 22 czerwiec 2015 - 18:26

umowy dzierżawy muszą zgrywać Ci się z okresem kredytowania np kredyt na 20 lat to umowy na 20 lat a jak na 5 lat to na 5 lat

#6 Share AtriumFinance

AtriumFinance

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 10 lipiec 2015 - 13:28

Ewentualnie jeśli chcesz sprawdzić swoją zdolność zapraszamy do kontaktu. Posiadamy wiele banków i możemy porównać Ci oferty wielu banków bez zapytań nie psując Ci BIK'u. W ofercie mamy kredyty gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne jak również finansowanie. Zapraszamy na naszą stronę może uda się nam Ci pomóc.

Ewentualnie jeśli chcesz sprawdzić swoją zdolność zapraszamy do kontaktu. Posiadamy wiele banków i możemy porównać Ci oferty wielu banków bez zapytań nie psując Ci BIK'u. W ofercie mamy kredyty gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne jak również finansowanie. Zapraszamy na naszą stronę może uda się nam Ci pomóc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share gospodarz60

gospodarz60

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 28 lipiec 2015 - 20:31

polecam panow z tej firmy atriumfinance pomogli mi uporzadkowac kredyty teraz moge rozwinac gospodarstwo