Polecane posty

Gość   
Gość

?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Wszystko zależy od warunków pracy, z czym ciągnik pracuje, obsługa, itd. więc różnice mogą być duże. Ale generalnie mając 2 zetory wiem że jak umiesz korzystać to powiedzenie że Zetor dużo pali to głupia bajka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

Zetor proxima 85 plus 2000mth z turem mam biega tylko z opryskiwaczem i tur do BB i ładowania zboża generalnie słaby materiałowo 1 bieg wylatuje od nowości cieknąca chłodnica wyciek oleju na sprzęgło .Jeśli z turem koniecznie obcązniki na tył przednie zdemontowałem.Kolega ma większego do podstawowych prac orka uprawa siew agregatem uprawowo siewnym i same awarie ,grzał się silnik ,wywalił sprzęgło na wentylatorze i chłonice spalin,cieknie mu chłodnica i wali mu coś w silniku.Generalnie jak ktoś moż niech szuka czegoś innego.Do ciężkiej roboty tylko sinik 6ka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Bierz 5 łap. Na upartego jeśli masz lekkie ziemie (piachy) to można się o 6 pokusić jednak lepiej wcześniej by było przetestować. Jak masz trochę cięższe ziemie to 5 łap będzie optymalnym wyborem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez mieszko-123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Finlan    62

Jak nie masz zmienianego rozstawu kół to spokojnie zakryje. Moja Proxima sobie spokojnie radzi z Kos-em 5-cio łapowym  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

?

Edytowano przez mieszko-123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

jakie macie skrzynie w swoich  proximach? zwykla wystarczy czy lepiej doplacic do lepszej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

W proximach masz 10-2 12-12 i chyba 20-4 z pełzaczami jak się nie mylę.Ja mam 12-12 i jest ok, wiadomo podłóg Powera gdzie mam 24 to nie ma tyle przełożeń ale też sobie radzi. Jedynie możesz wybrać standardową 30 albo 40 dobrać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Finlan    62

Nie będzie miał zmienianego rozstawu kół.Jakiej szerokości masz opony w swojej Proximie i jaki model Proximy?Ile ci spala w agregacie podorywkowy Kos 2,1 m?

Proxima 95, opony na przodzie 380/85R24, tył 460/85R34 co do spalania, nie powiem Ci bo nie było mierzone 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

?

Edytowano przez mieszko-123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Na moje to jest dobre że można sobie wybierać. Nie każdy potrzebuje full wypas ciągnik ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

?

Edytowano przez mieszko-123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

mieszko_-123 widze ze masz jakies dane pod reka za co trzeba ile doplacic  może wzucisz to i będę wiedział co i jak, będę  wdzieczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj