Polecane posty

mariuszalu    2

Przy ALO można wystarczy podnieść na odpowiednią wysokość i wychodzi między siłownikiem a ramą bez problemu. Bardziej przeszkadza maska bo za mało się unosi.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Odepnij hak od maski i uniesiesz ja wyżej. 

Gorzej z turem. Lepiej odkręcić obudowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

znajomy  ma zetora 105 km ma on rewers mechaniczny i 8 biegow  tzn 4 głowne i 4 zredokowane ale ma jakis ,, przyspieszacz'' na kazdym biegu  tak mowi jak to działa ? traktor około 10 lat moze 13 lat

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

a propo wie ktoś ile kosztuje orginalna szyba lewe drzwi do zetora proximy z 2016 roku? i jaki producent orginalnie robi do zetora te szyby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5231

ja w tamtym roku prawe kupił z org. logiem zetora za chyba ok 350zł

proxima 2012


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

to nie tak zle  myslalem ze będzie większy wydatek :)  a może ktoś się orientuje czy daloby się  cos ogarnąć z ubezpieczenia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cris7    0

Witam mam pytanie do użytkowników Zetorów z głowicami 16v jak wyglada u was apetyt na olej w zetorkach chodzi mi czy od wymiany do wymiany ubywa wam oleju czy moze nic nie dolewacie.Ja w swoim wymieniłem olej i po wykreceniu z 100mtg ubyło z 1,5L,czy wasze Zetorki tez troche biorą olej chodzi mi przewaznie o te z 16V.

Ja mam Proxime 90 z głowicą już 16V i aktualnie ma zrobione 400 mtg.Ogólnie jestem zadowolony wszystko ładnie chodzi tylko o ten pobór oleju mi chodzi pomiędzy wymianami,a moze byc tak ze jak bede miał wiecej motogodzin to przestanie brać.

Jak to wygląda u was???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cris7    0
21 godzin temu, tomi382 napisał:

Masz dpf ?jak masz to wywal i nie weźmie oleju

Już Dpfu  dawno nie ma .ogolnie ładnie chodzi tylko jak zimny to tak troche dymi na niebiesko ale to 200 metrów sie przejedzie i przestaje pożniej nie dymi moze juz taki model im wyszedł 

Edytowano przez Cris7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

U mnie tez puści lekko dymek. Zimą jest bardziej widoczne.  Nie bierze oleju przynajmniej nie zauważyłem bo tylko 180mth nabite.  Kolejny serwis przy 500 mth to zobaczę jak wygląda pobór oleju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cris7    0
3 godziny temu, tomi382 napisał:

U mnie tez puści lekko dymek. Zimą jest bardziej widoczne.  Nie bierze oleju przynajmniej nie zauważyłem bo tylko 180mth nabite.  Kolejny serwis przy 500 mth to zobaczę jak wygląda pobór oleju

No zima troche jest ale to tylko troche. ciekawe czy one tak maja czy sie uspokoja, wyszło by mi ze 2l moze 3 oleju na 200mtg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rado9990    4

Gdy miałem przegląd gwarancyjny przy powerce i przyjechali na wymianę oleju i filtrów to musiałem płacić za dojazd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michu1694    18

Witam wszystkich.

Mam problem tego typu iż zauważyłem że coraz głośniej było słychać przedni napęd jak był włączony.

A z tej racji że Proxima 95 jest z 2009 roku w 2013 założyłem tura to w koło gospodarstwa napędu nie wyłączałem (obornik, ładowanie paszowozu, itd) swojego czasu to był główny ciągnik do pola (teraz jest większy).

Wymieniłem wszystkie łożyska zaczynając od tylniego mostu plus satelity przystawka napędu przedni atak napęd nadal wyje czuć jakby za szybko koła się obracały cały czas ciągną wcześniej niż tył. Jedno co nie zostało wymienione to tryb w skrzyni który owszem miał trochę luzu. 

Czy u kogoś wystąpił problem wycia napędu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat1Leon    0
14 godzin temu, marulekk napisał:

bardzo dobrze

A można by bylo cos wiecej ,ktory rok ,czy sa jakies usterki, na co zwrocic uwage przy kupnie używanego ale z małym przebiegiem, mam okazje kupic proxime 90 z  roku 2013 ma 400mth 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel100474    31
6 godzin temu, seat1Leon napisał:

A można by bylo cos wiecej ,ktory rok ,czy sa jakies usterki, na co zwrocic uwage przy kupnie używanego ale z małym przebiegiem, mam okazje kupic proxime 90 z  roku 2013 ma 400mth 

Ja też mam proxime 90 z 2014 i sprawuję się bardzo dobrze mam ją od nowości i ma 200 godzin a przebieg sam mówi za siebie bez żadnych usterek.Pozdrawiam.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

Ja też mam Proximę tylko że 100 z 2015 roku i jestem bardzo zadowolony jedyna wymiana to rurka od hydrauliki się rozszczelniła podczas jesiennych zasiewów

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat1Leon    0
22 godziny temu, marulekk napisał:

bardzo 

A jak ze spalaniem

Jedni chwala drudzy sie żala ale ogolnie slyszalem ze czesci sa dostepne 

Niektore po pobieraja olej ale przy docieraniu raczej to normalne. Problemy z rewersem ? Sprzeglo ? Skrzynia biegow? 

Edytowano przez seat1Leon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj