Polecane posty

beniu33    5

Tych wszystkich , którzy twierdzą ,że proxima mało pali- serdecznie pozdrawiam i życzę dalszego dobrego samopoczucia. U siebie mam 5 marek ciągników i wiem, że Proxima pali tyle samo gdy chodzi przy turze w podwórzu  lub w polu .Mam sąsiada który ma też Deutz-a  jak ja i jego pali prawie 50 % mniej niż mój, więc sami widzicie, że potrzeba wiele prawdy i uczciwości w tych sprawach, chociaż od kierowcy też dużo zależy, ale nie te 50%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

To prawda ten ciągnik nie rozróżnia czy lekko czy ciężko pali zawsze tyle samo czyli nie porównywalnie do obciążenia jak by przyszło nim ziemniaki kopać to by pochłonoł 100 litrów ropy na dzień a 7211 spali 20. Kto projektował pompę regulator obrotów w tym ciągniku pewnie dobrą dolę wziął od koncernów paliwowych. Jednak proxima nie jest wyjątkiem polmot h 100 litró ropy przez dzień na kopcu z kukurydzą.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darecki99    2

Czes prawdy jest w tym co koledzy piszą wyżej zetory przy lekkiej pracy jakos nie idą w stronę oszczędności z pewnością sterowanie coman rail odrgywa duza role a raczej jego brak i precyzyjnego sterowaniawtryskiem .Alez drugiej strony trzeba uczciwie powiedziec ze przy ciężkiej pracy silniki konkurencji pala podobnie a niektóre zdecydowanie więcej posiadam jd 6230 iwiem co potrafi wcisgnac .No i należało by wsom iec o tym ze może i zetorki maja apetyt na paliwoale w ciężkiej pracy sanaprawde twarde ciężkie do zaduszenia . Większość konkurencji prosimy typu nh t4 case farmal czy inny czort wstawiają mini motorki które może i są oszczędne w pyrkaniu z turem czy innej lekkiej pracy ale w ciężkich warunkach nie równają się zeczywistym uciagiem w polu. Przed zakupem proxy testowalem df 5g i farmalla i malem zeczywiste porównanie-wszystkie podobnej mocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gospodarhz    12

Wydaje mi sie ze dostosowane mocy do sprzętu i do pracy to najważniejsza rzecz zanim sie powie o spalaniu i nie mozna oczekiwac ze zetor spali przy kopaniu tyle samo co nh t4 ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez mieszko-123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darecki99    2

Klimatyzacja to podstawa zrobilbys największe głupstwo jakbyś nie domowil . Reszta wyposażenia to juz kwestia potrzeby danego wyposażenia ,lepszej wygody no i przede wszystkim zasobności portfela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamdres    3

Orientujecie się czy jeszcze istnieje możliwość przedłużenia gwarancji do 3,5 roku i ile to kosztuje i czy jest na takich samych zasadach jak fabryczna 18 miesięcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez mieszko-123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gospodarhz    12

No trzeba sie oglądać do tyłu bo delikatniejsze maszynki mozna poprzeginac :D zetor jest dosyć głośny to fakt ale da sie to znieść. Ja wyjezdzilem cos ponad bak paliwa na dotarciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez mieszko-123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darecki99    2

Jezeli chodzi o docieranie to zalezy w jakim sezonie traktor kupisz i co wtedy trzeba robic . Możesz mu i plug zapiac ale powinien do tych powiedzmy 30mtg nie dostawać mocniej po tylku . Po prostu niech ciąga wszystko ale z zapasem mocy masz plug 4 skibowy to dkrec jedna . A co do pokrywy filtra to musi się otworzyc tam nic skomplikowanego nie ma problem może być jedynie taki ze jak w nieodpowiedniej pozycji będziesz chciał założyć pokrywe to przy zamykaniu i otwieraniu mogą klamry zahaczać o inne elementy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

My forterrę docieraliśmy przez pierwsze 15 godzin sam transport, potem transport + agregat którego nie czuł prawie, a od 50 godzin poszedł w pług

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gospodarhz    12

Brałem go na wiosne i nie było ciężkich robót dla niego trochę w transporcie trochę z opryskiwaczem , rozsiewaczem . Trochę pomierzylem z talerzowka ok 8 l na ha , orka 10-11l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez mieszko-123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gospodarhz    12

4 razy 35 to i tak nie dużo pojezdzij do tego czasu trochę jeszcze i oraj śmiało z 4 korpusami jak mowisz ze to piach. I przy pracy pamietaj raczej 1500-1700 obrotów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darecki99    2

Jezeli masz piach i nie będziesz oraz po kolana jedz spokojnie tylko mniejszym biegiem . Musisz po prostu czuć ze traktorek będzie miał lekko.jak się wąchasz to po prostu odkręć jedna i będziesz spokojny . Co do glosnosci w kabinie to jest troszkę za głośno ale u siebie zwrucilem uwagę ze jak pale zimny to jest glosno ale w pól po rozgrzaniu jest naprawde cichutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamdres    3

Orientujecie się czy jeszcze istnieje możliwość przedłużenia gwarancji do 3,5 roku i ile to kosztuje i czy jest na takich samych zasadach jak fabryczna 18 miesięcy?

odpowie ktoś na moje poprzednie pytanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko żeby mieć te 3,5 roku gwarancji musisz serwisowac traktor, najbidniej wyjdzie ze 4 przeglady a jak wiadomo serwis ładnie kasuje za takie usługi


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez mieszko-123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazurq    1

Możliwe to że moja proxa 90plus z grudnia 2015roku miała serwis przy 100mth a teraz ma 450mth i spaliła mi 4l oleju z silnika toż to masakra chociaż chodzi z kosiarka 3.2m zgrabiarka 6.5m i prasa wujek ma forterre 95 i jemu przez 500mth spali z 100ml oleju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SPECO
      WITAM !
       
      Mozna powiedzieć że jesli chodzi o ciagniki to jestem "zielony" zakupiłem w ostatnich 5latach 2szt. pierwszy to zetor 5320 2002rok w tym roku zakupiłem model POKAZOWY od zetora z KALISZ-a jest to 2006 z przebigiem 5 Mth - a jeśli chodzi o jego obsługę to jestem ciemny ! Ale powoli sie uczę ! Będą mi słuzyć do odśnieżania zimą no i jakiś lekkich prac leśnych w innych porach - zwożenie dębiny itd. . .
       
       
      Zwracam się z prośbą o jakąś podpowiedz jakich oleji i płynów uzuwacie ?! Czy tylko te podane w książce serwisowej czy może jakiś inne ?? ?? ??
       
       
      Pozdrawiam Radek
    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj