Zaloguj się, aby obserwować  
funkmaster1993

Ile palą?

Polecane posty

Mam do was pytanie ile litrów ON spalają w różnych pracach takie ciągniki jak Ursus 912, Ursus 360, Zetor 5320.

Z góry dzięki.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

C-360 w orce z 6-7 litrów potrafi spalić....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferguson235    0
C-360 w orce z 6-7 litrów potrafi spalić....

 

 

a c330 ile ?

i czy jest jakas roznica w spalaniu c330 do MF 235 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
a c330 ile ?

i czy jest jakas roznica w spalaniu c330 do MF 235 ?

nie wiem jak jest w rzeczywistości ale stawiam że MF pali mniej jak 30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2
nie wiem jak jest w rzeczywistości ale stawiam że MF pali mniej jak 30

też bym raczej tak powiedział, ferdek ma końcu o jeden cylinder więcej ale perkinsy to bardzo oszczędne silniki i spalanie jest pewnie bardzo podobne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
a c330 ile ?

i czy jest jakas roznica w spalaniu c330 do MF 235 ?

C-330 spali 4-5 litrów na godz.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyger    2
C-330 spali 4-5 litrów na godz.....

kolego tyle to nawet dobra c360 w lekkich pracach nie pali ;) oczywiście na godzine zegarową, ciapek w lżejszych niewysilonych pracachśmiem twierdzić że nawet poniżej 2 l /godz zegarową schodzi, jak ma ciężko również więcej jak te 3 l nie bardzo spali, jak ma baczek 35 l to bywało że rypał cały dzień 10-12 godz w 2x30 i baku nie wypalił całego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
kolego tyle to nawet dobra c360 w lekkich pracach nie pali ;) oczywiście na godzine zegarową, ciapek w lżejszych niewysilonych pracachśmiem twierdzić że nawet poniżej 2 l /godz zegarową schodzi, jak ma ciężko również więcej jak te 3 l nie bardzo spali, jak ma baczek 35 l to bywało że rypał cały dzień 10-12 godz w 2x30 i baku nie wypalił całego

U nas cały bak spala w 11 h....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
U nas cały bak spala w 11 h....

czyli wychodzi ok 6-6.5l/h a przy jakiej pracy?? przy grabarce czy pługu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
czyli wychodzi ok 6-6.5l/h a przy jakiej pracy?? przy grabarce czy pługu??

Jak może wyjść 6l, przecież 35:11=3.1. Przy pługu u nas nie chodzi. Tyle potrafi spalić np. w prasie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
Jak może wyjść 6l, przecież 35:11=3.1. Przy pługu u nas nie chodzi. Tyle potrafi spalić np. w prasie....

a sory myślałem że piszesz o 60, mój błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzych2007    0

mi 912 pali 6-7 l /mth, c-360 nie mierzyłem (jest to ciągnik do wożenia ludziom herbaty w pole)


Ursus 1014, c-385, c-360, MTZ-82, DT-75, koparka Białoruś, Agregat Rabe Werk 250, Claas Mercator 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

912 od 4 do 10 l /mth średnio 5 litrów na godzinę zegarową w pracy w sam raz na taki ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

912 5/godz zegarową pali tyle to c360 pali? słyszałem że srednio 7 potrzebuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

360 pod obciążeniem pali 6 litrów, 912 może też tyle spali, ale na obrotach jałowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

7 to 12stki średnio spalają. Mowa oczywiście o pełnosprawnych ciągnikach a nie zużytych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
7 to 12stki średnio spalają. Mowa oczywiście o pełnosprawnych ciągnikach a nie zużytych.

dobre 7 to 12stka na biegu jałowym pali, koleś pojechał do lasu zrywke robić i zwozić las 12tką własciwie na wolnych obr chodziła podjazdy pzrejazdy postoje wyszło że 10l/godz zegarową chlała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

Ile razy to się czyta że koleś to koleś tamto, u wuja tak i siak. Małe sprostowanie, mowa jest o godzinie zegarowej. Przez średnio miałem na myśli prace ciągnikiem pod obciążeniem zmiennym nie większym niż 75%. Ciągnik wówczas pracuje w okolicy obrotów 1400 - 1500. Z tego co zmierzyłem motogodzina bije wówczas w czasie około 1h 20 min. Tak więc dla 912 wyjdzie spalanie około 7 l/mth. @Ferdek07 podałeś że tamta 12stka potrzebowała 10 l/godz. więc wychodzi około 15 l/mth przy takich pracach. Podam że na zaoranie hektara 1224 (pług kverneland ab vario 4 x 50 cm)zużywam średnio 15l/ha orając ten hektar w 1 h 15 min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonio86    39

A powiedzcie mi koledzy ile pali c-385/ 902/904na mth?ile to wychodzi na hektar orki pługiem 4x35?

Przymierzm sie właśnie do zakupu takiego ciagnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Ja Ursusem C-360 z pługiem dwu skibowym na drugim biegu na 10litrach(wiem dokładnie, bo mi się skończyło i przywoziłem z stacji) paliwa orałem ponad 2 godziny, z kosiarką pali też ok. 4l na godzinę. Orka po kukurydzy, do pszenżyta, ok. 24 cm głębokości.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
    • Przez Kartoflorz
      Witam, mam taki problem może dla niektórych bzdura a konkretnie, czy mogę mieszać olej Stou z Utto??? Konkretnie chodzi mi o to czy do oleju Agrol Stou Plus mogę dolać Platinum Utto  - miejc docelowe przekładnia (skrzynia Zetor Forterra).
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj