Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hodowla tucznikow na glebokjej sciolce

102 odpowiedzi na ten temat

#61 Share claaspl

claaspl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 26 styczeń 2013 - 20:01

adriano1299 ile 1 ta kulkia warzy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hodowla tucznikow na glebokjej sciolce Dzisiaj, 15:51
  •  

#62 Share adriano1299

adriano1299

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 09:49

Hodowla tucznikow na glebokjej sciolce A nie wiem, nigdy nie ważyłem.

#63 Share claaspl

claaspl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 12:51

Hodowla tucznikow na glebokjej sciolce okrągłe czy te duże kostki

Edytowany przez Marcin91, 28 styczeń 2013 - 11:50.
ortografia

#64 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2188 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 13:33

Hodowla tucznikow na glebokjej sciolce 120/120 ok. 200 kg.

#65 Share LUKASZ14

LUKASZ14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 28 styczeń 2013 - 11:42

Hodowla tucznikow na glebokjej sciolce ale po co ci to w kg

#66 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 styczeń 2013 - 17:49

Hodowla tucznikow na glebokjej sciolce witam czy ma ktoś z was tubomaty na głębokiej ściółce?

#67 Share polo987

polo987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 15:12

Hodowla tucznikow na glebokjej sciolce jak dacie rady to wrzućcie jeszcze parę
fotek

#68 Share polo987

polo987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 20:31

Hodowla tucznikow na glebokjej sciolce -- połączono --

Chciałbym się dowiedzieć jak najwięcej o głębokiej ściółce. Co potrzeba, jaki system, ile słomy na ile świń itp.
Jeśli byłaby taka możliwość to proszę o jakieś foty.

Edytowany przez Marcin91, 30 styczeń 2013 - 22:47.
dublowanie tematów

#69 Share swinkitrzy

swinkitrzy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 20:39

Hodowla tucznikow na glebokjej sciolce Tylko tubomaty i u nas przyda 33,3 sztuki na tubomat

#70 Share DOMINIK19995

DOMINIK19995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 30 styczeń 2013 - 21:00

Hodowla tucznikow na glebokjej sciolce Z tego co wiem to podczas tuczu ściółki może "uróść" nawet 3 m. ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Patrykxd

Patrykxd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 21:23

Hodowla tucznikow na glebokjej sciolce Haha 3m :Pnie żartuj ,raczej 1.5m góra 2m.

Słomy będziesz potrzebował więcej niż na płytkiej i gorsze są przyrosty na głębokiej i bardziej jest gorąco więc trzeba będzie jakieś wentylatory zamontować.W boksie najlepiej od 50 do 100 tuczników.Ściele się raz na tydzień lub prędzej zależy jak świnie będą przerabiać słomę.Najlepsze żywienie na sucho i od 2 do 4 poideł zależy jaka obsada, przeważnie 1 poidło na 25 sztuk świń.Jak duża obsada to też dozownik do leków polecam dosatrona.I jeszcze jak by się gryzły przy takiej ilości to zamontować jakieś łańcuchy do zabawy.

Edytowany przez Marcin91, 30 styczeń 2013 - 22:40.
cytowanie poprzedniego posta

#72 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 luty 2013 - 11:46

Tylko tubomaty i u nas przyda 33,3 sztuki na tubomat

a możesz wstawić zdjęcia bo jesteśmy w trakcie przebudowy chlewni i będą dwa kojce 13mx6m i zastanawiamy się właśnie czy tubomaty zdadzą egzamin na głębokiej ściółce

#73 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 09 luty 2013 - 16:36

Hodowla tucznikow na glebokjej sciolce koryta z desek zrób to na pewno będą lepsze. Jejku wylewasz podesty pod te tubomaty i po sprawie.
Ja mam boks na 200sztuk , wszystko razem chodzi , mają 6 tubomatów , 12 smoczków przy nich plus 3 poidła na budynku bo jest dość długi. 22/10.
Plus jedna komora na 100sztuk , 3 automaty , 6 smoczków.

Aktualnie ścielę 3 bele 120/120 co drugi dzien ( wtorek , czwartek sobota poniedziałek. ) Zmieszczę się w 150 takich belach na cały okres tuczu ( ok 100 dni) w połowie tuczu usuwam obornik , ewentualnie usuwam po miesiącu , później po drugim i po sprzedaży. Zależy jak wypadają warunki zimą , wiadomo drzwi otwarte itp.

Jakby ktoś miał jakieś pytania to odpowiem ..

Dominik jak tuczysz te świnie przez rok czasu to możliwe że 3 metry pod sobą mają parkietu.

Kiedyś nie wybierałem w czasie tuczu tylko po sprzedaży dopiero to max 1m , może 1.2 m było wysokości . Długo się wybiera , dużo tego jest..
wschodni koniec mazowsza.

#74 Share Krystian86

Krystian86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 11 luty 2013 - 21:48

Hodowla tucznikow na glebokjej sciolce Zastanawia mnie fakt w jaki sposób usuwasz obornik po miesiącu tuczu, co wtedy robisz ze świnkami??? Przeganiasz je czy coś????
Zetor Team

#75 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 13 luty 2013 - 10:30

Hodowla tucznikow na glebokjej sciolce Tak , tam gdzie te 200 sztuk przebywa to takie 3 komory są z tym , że wszystkie sztuki chodzą razem , podczas usuwania zaganiam wszystkie do 2 komór a jedną blokuję , później do czystej i do jednej z obornikiem , a na koniec do 2 czystych i wybieram z ostatniej ..
Przynajmniej się nie gryzą , tak samo przed sprzedażą , wiadomo że nie wszystkie sztuki nadają się do sprzedaży więc do jednej komory sortuję te które zostają a w dwóch zostają sztuki do sprzedania , później wszystko na auto bez castingu już i załadunek robi się całkiem przyjemny ..
wschodni koniec mazowsza.

#76 Share Zielonek13

Zielonek13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motory

Napisany 29 kwiecień 2013 - 17:04

Hodowla tucznikow na glebokjej sciolce My mamy 3 kojce,gdzie lacznie jest ponad 140 sztuk.Obornik wywalamy miniladowarka co 2 tygodnie i jest w kojcach ok. 8 ton obornika,sciele raz dziennie .1 Balot starcza mi na tyzdzien.

#77 Share maciej9911

maciej9911

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:Pasjonat rolnictwa

Napisany 30 kwiecień 2013 - 08:17

Hodowla tucznikow na glebokjej sciolce Nie mogę czegoś zrozumieć.... Przecież idea hodowli tuczników na głębokiej ściółce polega na tym żeby wywalać obornik po skończonym tuczu, to po jaką cholerę wywalacie jeszcze w trakcie? Za mało schodków macie? Może za małe różnice poziomów? Dla mnie to zadziwiające bo wszyscy rolnicy z jakimi się spotkałem którzy mają głęboką ściółkę wywalają tylko raz po skończonym tuczu, metrowe schody im wystarczają, zazwyczaj 0,80m....

#78 Share turtojs

turtojs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 30 kwiecień 2013 - 19:57

Hodowla tucznikow na glebokjej sciolce ja tez nie umiem zrozumiec postępowania Zielonek13 :blink: po to buduje sie chlewnie na głebokiej sciołce by wywalac gnoj jeden raz po sprzedazy tuczników tak jak pisze maciej9911 B) jak ktoś chce sie narobić to proszę bardzo, ja dziekuję za taką głeboką ściółkę :P

#79 Share kamil33k

kamil33k

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 11 maj 2013 - 14:25

Hodowla tucznikow na glebokjej sciolce jezeli bedziecie potrzebowac wyposarzenia do chlewni to szczerze moge polecic jednego kolesia ktory to robi :) wyposazy caly budynek w co byscie chcieli i moge poreczyc ze towar maja dobry wiem bo u mnie spisuje bardzo dobrze w chodowli 60 macior w cylklu zamknietym i koles naprawde dobrze doradzi co warto zrobic ;) najlepiej zadzwonic do niego to sie sami przekonacie przyjedzie zrobi oferte i za to nic nie zaplacicie a tu macie namiary do niego Michał Bialecki 781-234-343 firma zootech

a możesz wstawić zdjęcia bo jesteśmy w trakcie przebudowy chlewni i będą dwa kojce 13mx6m i zastanawiamy się właśnie czy tubomaty zdadzą egzamin na głębokiej ściółce

zdawaj i to bardzo dobrze wystarczy ze beda na lekkim podwyzszeniu :) jak beda jakies niejasnosci to mozna smialo do mnie dzwonic na priw 601413814 ja juz troche na tym zeby zjadlem wiec brdzo chetnie pomoge :P albo spytac sie tego kolesia od wyposazen co pisalem tez sie chlopak na tym dobrze zna i latwo sie z nim dogadac;) nr do niego 781-234-343 Michal Bialecki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share ZETTI77

ZETTI77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu

Napisany 29 czerwiec 2013 - 12:32

Hodowla tucznikow na glebokjej sciolce drodzy koledzy właśnie w tym systemie chodowli mam problem z muchami, czy zdarza się u was że muchy gryzą tuczniki?