Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hodowla tucznikow na glebokjej sciolce

102 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 27 grudzień 2009 - 10:08

Hodowla tucznikow na glebokjej sciolce Ja zamierzam rownież wejśc w ten biznes i chcem na jeden rzut sprzedawac 300szt. I tez mysle o budowie nowego obiektu i tez na glębokiej ściólce. Prosilbym o porady jak zrobic i zagospodarowac obiekt o wymiarach 12x30m ??
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hodowla tucznikow na glebokjej sciolce Dzisiaj, 01:16
  •  

#22 Share marcin200711

marcin200711

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 20:09

Hodowla tucznikow na glebokjej sciolce Do Davida temperatura u nas jest zawsze dobra latem wgle rano wejdziemy i zbytnio niema co do wieczora zaglądać. A co do budowy chlewni to szczerze nie wiem. (ciężkie pytanie)Wszystko ma swoje plusy i minusy głęboka ściółka robota ze ścieleniem a na ruszcie praktycznie minimalna robota ale za to duży smród ja nie chciałbym chodzić w tym zapachu ale jak na większą skale chyba bym myślał o ruszcie w końcu teraz dostać dobrego pracownika to cud. U nas całe gospodarstwo obsługują 2 osoby i czasem jak więcej roboty to 3 osoby.
a

#23 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 styczeń 2010 - 14:59

na ruszcie praktycznie minimalna robota ale za to duży smród ja nie chciałbym chodzić w tym zapachu

To jakiego odświeżacza używasz, że na ściółce Ci nie śmierdzi :lol::D

#24 Share Pietras892

Pietras892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 493 postów
  • Zainteresowania:kopanie w ziemi

Napisany 20 styczeń 2010 - 15:25

Hodowla tucznikow na glebokjej sciolce Spryskiwanie "EM" (Efektywne mikroorganizmy) znacznie zmniejsza smród w chlewni

#25 Share marcin200711

marcin200711

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 22 styczeń 2010 - 18:10

Hodowla tucznikow na glebokjej sciolce HubertOjdana Mam wentylacje ciągniętą z pod ganku ;P jest to nowoczesna konstrókcja i niema zbytnio smrodu. A znajomy ma 200 metrów ode mnie chlewnie na ruszcie to jak stoję koło mojej chlewni to czuje jego smród
a

#26 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 styczeń 2010 - 18:22

Hodowla tucznikow na glebokjej sciolce A co ma konstrukcja do zmniejszenia smrodu? I skąd wiesz ze stojąc pod swoja chlewnia czujesz zapach jego chlewni?

#27 Share marcin200711

marcin200711

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 22 styczeń 2010 - 21:17

Hodowla tucznikow na glebokjej sciolce Nie wiem czy masz do czynienia ze świniami i chlewniami. Wgle zapach jest inny. Ja mam około 1100 sztuk trzody i mamy małe plany na przerobienie na ruszt. Smród jest ale roboty dużo mniej;) Chyba ze znajdzie się jakiś pracownik. Ze ściółką jest różnie czasami jest kiepski rok to niema zkad balotów brać a potrzeba mi ok 1000 sztuk kulek 120*120. Wiem bo stojąc pod chlewnią na głębokiej ściółce nie czuć smrodu. Chyba ze ktoś ma jakąś starą chlewnie i kiepską w niej technologie. Moja ma 3 lata więc jest dosyć nowoczesna
a

#28 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 styczeń 2010 - 21:48

Hodowla tucznikow na glebokjej sciolce U mnie ojciec trzyma 500 macior na rusztach, tygodniowo rodzi się 400 prosiaków wiec mam do czynienia z chlewnia. Mieliśmy tez chlewnie stara gdzie hodowaliśmy tuczniki na ściółce i nie widziałem różnicy w smrodzie. Obecnie jesteśmy w fazie wykończenia tuczarni tez na rusztach 3m głębokość, pomieści 1200szt tucznika. Smród intensywniejszy jest gdy mieszamy gnojowice. Wytłumacz mi jak się ma technologia do smrodu? Jakoś nie mogę tego pojąc

#29 Share frutis

frutis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 22 styczeń 2010 - 22:27

Hodowla tucznikow na glebokjej sciolce Ja również czuję różnicę między chlewnią na ruszcie a na głębokiej ściółce. Z chlewni na rusztach jest bardziej nie przyjemny zapach dla całego otoczenia budynku, bardziej się niesie zapach z wiatrem i czuć to w całej okolicy. Natomiast z głębokiej ściółki zapach nie jest aż tak intensywny i odczuwalny w okolicy chlewni. To są tylko moje doświadczenia zapachowe odczute na własnej skórze a raczej nosie :rolleyes: Podsumowując ruszt bardziej smrodzi okolice.

#30 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 styczeń 2010 - 23:14

Hodowla tucznikow na glebokjej sciolce Zgodzę sie...zapach , zwłaszcza po deszczach niesie się z wiatrem dość daleko, lecz mnie nurtuje pytanie jak się ma technologia, konstrukcje do zapachu? Swinie na słomę mniej sr**ą?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Ikula

Ikula

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 22:54

Hodowla tucznikow na glebokjej sciolce Ja też przychylam się do przedmówców, na ściółce też śmierdzi ale odorek jest mniej "jadowity". I to nie kwestia tego, że na słomie mniej się załatwiają bo jest tak samo. Słoma też wchłania zapachy, jakoś gnije i z tąd inny zapach. Można też podsypywać preparaty które zapobiegają nadmiernemu wydzielaniu azotu. Zresztą co tu dużo mówić, jeśli ktoś ma kota w domu to wie jaka jest różnica kiedy ten załatwi się na podłodze a kiedy w kuwecie na żwirek :rolleyes: Druga sprawa to żywienie, od świń żywionych paszami wysokobiałkowymi po prostu bardziej czuć.

#32 Share marcin200711

marcin200711

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 23:18

Hodowla tucznikow na glebokjej sciolce Dokładnie teraz się zgadzamy ;] Nieźle 500 macior u nas w okolicy to tak raczej najwięcej to do 200 macior maja rolnicy.
a

#33 Share Ikula

Ikula

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 16:56

U mnie ojciec trzyma 500 macior na rusztach, tygodniowo rodzi się 400 prosiaków wiec mam do czynienia z chlewnia.

Nie wiem czego koledze bardziej gratulować, super macior czy ułańskiej fantazji. 400 prosiąt tygodniowo przy 500 maciorach daje wynik rekordowy na skale światową a mianowicie 38,4 prosięcia od lochy w roku. Nawet duńczycy zostali w tyle. Żeby uzyskać taki wynik masz 2,5 wyproszenia na rok ze średnią w miocie 16szt. Aby uzyskać produkcję 19200 prosiąt rocznie (400szt tygodniowo) to w dobrej hodowli potrzebujemy 666 loch. Ludzie, po co piszecie takie głupoty, forum jest miejscem wymiany informacji a nie bajeru. Może najwyższy czas zacząć mieć do czynienia nie z chlewnią, a ze świniami.

#34 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 luty 2010 - 17:46

Hodowla tucznikow na glebokjej sciolce Sorki IKULA@ spojrzałem na post i rzeczywiście walnąłem głupotę. W tym poście chciałem napisać ze są tyg gdzie sprzedajemy 400 szt. Lecz tygodniowo rodzi się ok 200. Średnia urodzonych prosiaków to 9,8 a wyproszeń do roku jest 2,6. Mój błąd przepraszam :)

#35 Share marcin200711

marcin200711

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 06 luty 2010 - 13:31

Hodowla tucznikow na glebokjej sciolce HubertOjdana powiedz mi jak uzyskujesz wynik 2.6??
to prosiaki odcadzasz 2 tygodniowe 2.3 jak dasz rade to tak dobrze
a

#36 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 luty 2010 - 14:02

Hodowla tucznikow na glebokjej sciolce Odsadza się 3 tygodniowe prosiaki.
365 dni ma rok, ciąża trwa 115 dni , prosiaki są przy maciorze 21 dni i 5 dni jest maciora luźna. Czyli poród jest co 141 dni. Dokładnie to 2,58 co w tym dziwnego?

#37 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 luty 2010 - 14:07

Hodowla tucznikow na glebokjej sciolce Hmmm a gdzie powtórki? To bardzo laboratoryjne wyliczenie. :blink:

#38 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 luty 2010 - 14:34

Hodowla tucznikow na glebokjej sciolce Nie laboratoryjne tylko prawdziwie i nie wyssane znikąd. Osobiście świnim nie zajmuje się i nie interesują mnie sprawy związane z nimi ale te wyliczenia podał mi ojciec.

#39 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 18 maj 2010 - 20:39

Hodowla tucznikow na glebokjej sciolce Panowie zamierzam dostawić sobie wzdłuż chlewni budynek 25metrow długi i 7szeroki i planuje to zrobić na ruszcie możecie mi coś poradzić w jakie sposób to rozwiązać jakie duże zbiorniki powinny być tzn ile metrów pod rusztami żebym nie musiał zbiornika robić no i jak to robić wymurować z bloczka czy jak??
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share sisuTL100JD5720

sisuTL100JD5720

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja, elektronika, :D NH :D

Napisany 26 luty 2011 - 00:20

Hodowla tucznikow na glebokjej sciolce koledzy co myslicie o takim pomysle:
za jakieś 2 miesiące będe miał wolne kojce po jałówkach na głebokiej ściołce ta część ma wymiary 8m na 30m i jest w oborze wolnostanowiskowej na 50 krów i chciałbym tam wpóscic tuczniki na jeden odchów podpowiedzcie mi cos na ten temat bo ja sie nie znam, czy to dobry pomysł i czy sie opłaca i ile na taka powierzchnie moge wpóscić sztuk ???