Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hodowla tucznikow na glebokjej sciolce

102 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 13 grudzień 2006 - 14:37

Hodowla tucznikow na glebokjej sciolce ciekawia mnie wasze doswiadzczenia w tym kontekscie a mianowicie czy swinie nie ryja w tym gnoju itp. czym wybieracje obornik po zakonczeniu chowu i jak ??? mzoe macie jakies foty jak to mniej wiecej wyglada  ::)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hodowla tucznikow na glebokjej sciolce Dzisiaj, 09:32
  •  

#2 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów
  • Zainteresowania:Kazda porażka jest nawozem sukcesu!

Napisany 14 grudzień 2006 - 20:22

Hodowla tucznikow na glebokjej sciolce inwestycyjnie taniej niz na rusztach. robicizna na średnim poziomie mniej ni zprzy płytkiej sciółce ale wiecej jak na ruszcie. Swina po t ma ryj zeby ryc! :) nie ryja jakis jam jak to niektórzy sobie wyobrażaja że lęgną sie w tym szczury bo spotkałem sie z taka opinia ;) u ,mnie za cykl uzbiera sie ok 50 cm obornika przy czym na tucz wstawiam w masie ok 30 kg. ten system polecany jest przy adaptowaniu starych budynków zwłaszcza poniemieckich obór jak to ma miejsce w moim przypadku. potrzebna jest duza kubatura (takie obory to maja)i sprawna wentylacja ale to wszedzie przy wiekszej obszadzie. obornik usuwam ładowarka przegubowa moze jutro jak bede sprzatał bo ojezdzaja blondyny to zrobie fotki bo obiecałem juz jednemu koledze i drugi pytał sie mie o pasniki także jutro powinny byc zgłoszone do AF
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)
szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

#3 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 14 grudzień 2006 - 22:17

Hodowla tucznikow na glebokjej sciolce w tych kontaktach lęgły sie szczury ?  8) a tak na poważnie co ja mogę powiedzieć o chodowli na głębokiej ściółce. tyle że mam dwa pomieszczenia... w których mieszcze koło 80-90 sztuk... i wiem że blondyny przyjmią każdą ilośc słomy... 8)
all rights reserved

#4 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 14 grudzień 2006 - 22:28

Hodowla tucznikow na glebokjej sciolce HODOWLA!!!!!!!!!
John Deere marką ponad wszystkie.
Zamieszczone przeze mnie fotografie chronione są prawem autorskim.

#5 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 15 grudzień 2006 - 14:01

Hodowla tucznikow na glebokjej sciolce to niech będzie hodowla. ale innymi błedami jakoś nikt sie nie przejmuje albo taki mi wypowiedziami że trzeba powolutku czytać żeby cokolwiek zrozumieć, brak jakichkolwiek znaków przestankowych itp...???
all rights reserved

#6 Share U1224

U1224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 15 grudzień 2006 - 17:45

Hodowla tucznikow na glebokjej sciolce My postawilismy tuczarnie na glebokiej sciolce 3 lata temu. Lacznie wchodzi tam ze 250 szt. Sa 4 kojce tak na ok 60 szt. Jezeli mialbym te wszystkie tuczniki miec na plytkiej sciolce to bym cale dnie przy oborniku przsiadywal. A tak na caly cykl pol dnia i po sprawie. U mnie zazwyczaj takie ok 8 tygodniowe przychodza do tuczarni i niekiedy jak sie dobra partia trafi co po calej dlugosci obornik sie rowno uklada to czasem styknie ze przez caly tucz nie jest obornik wyrzucany to wtedy uuu 110-120 cm jak nic! Ba! i wiecej czasami. Jezeli chodzi o usuwanie to ciapek widly tlok zamiast ciegna i zalatwione. Oczywiscie przy glebokiej sciolce wentylacja jest niezastapiona. Ja mam i nie wyobrazam sobie zeby jej nie bylo... Jedyny problem uporczywy troszke to moze to ze codziennie praktycznie scielimy. bo kiedys scielilismy rzadziej a wiecej to wtedy w oborniku nyly takie warstwy przerobionego i praktycznie slomy naprzemian wiec teraz scielimy po jednym balocie dziennie na sama tuczarnie i jest super:)
c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

#7 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 15 grudzień 2006 - 20:30

Hodowla tucznikow na glebokjej sciolce mój kolega ma taka tuczarie 6 kojców po 70 sztuk jest 16m szeroka i 30 długa i poczatkowo wybierali ciapkiem to dzien po cyklu a sciela dwa razy tygodniowo-a pózniej kupili 914 z turem 2godziny kojca niema :) zima 0 problemu z zimnem ale latem kazde duze dzwi otworzone i okna plasktikowe wyjete ;)

#8 Share Adam

Adam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 16 grudzień 2006 - 17:14

Hodowla tucznikow na glebokjej sciolce Mógł by ktoś zrobić zdjęcia tuczarni na głębokiej ściółce i wstawić je do galeri.

#9 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 16 grudzień 2006 - 17:34

Hodowla tucznikow na glebokjej sciolce niestety ja posiadam tuczrnie na rusztach... 8)

#10 Share karuś

karuś

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 03 styczeń 2007 - 18:03

Hodowla tucznikow na glebokjej sciolce Ja mam 2 obiekty. W pierwszym jest 200 szt, 2 komory po 50 szt i jedna 100 szt. W drugim komora na 150 szt. Obydwa budynki mają wentylacje. Obornik usuwany jest ładowarką Weidemann, przedtem to C 330 z turem. Obornika to jest różnie od 80 do 100 cm. Jedynym minusem głębokiej ściółki jest potrzeba dużej ilości słomy. Zdjęcia moge zrobić ale dopiero po połowie stycznia, bo obornik będzie usuwany.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share nibynikt

nibynikt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 17 czerwiec 2008 - 17:50

Hodowla tucznikow na glebokjej sciolce ja w tym tygodniu oddałem tuczarnie na głębokiej ściółce do użytkowania . wentylacja jest ciekaw jak będzie sie sprawowadź wrzuce zdjęcia do galerii ( może i dziś )

#12 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 17 czerwiec 2008 - 22:25

Hodowla tucznikow na glebokjej sciolce Oplaca sie tobie uruchamiac wieksza produkcje przy tej cenie?
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#13 Share nibynikt

nibynikt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 17 czerwiec 2008 - 22:44

Hodowla tucznikow na glebokjej sciolce budowe zaczeliśmy wczesniej więc było trzeba wykończyć. a czy cena żywca jest aż tak niska , każdy chcial by więcej , niedługo żniwa i mam nadzieje że cena spadnie na zboża no i będe mial swoje zapasy

#14 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 17 czerwiec 2008 - 22:46

Hodowla tucznikow na glebokjej sciolce Ty chcesz cene zboz w dol a ja w gore heh. Ja odstawialem ok 600 tucznikow rocznie i zlikwidowalem hodowle
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#15 Share nibynikt

nibynikt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 17 czerwiec 2008 - 22:49

Hodowla tucznikow na glebokjej sciolce no coż tak to już jest

#16 Share lukasz16s

lukasz16s

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 18 czerwiec 2008 - 16:59

Hodowla tucznikow na glebokjej sciolce oby zboze poszło w dół w tym roku kuipiliśmy 140 ton po 800-900zł jak tak dalej będzie to tez bedzie trzeba przerzuic sie na sprzedaż zboza na 82 ha da rade utrzymać sie zboza chyba
JD 6220+ tur , 6400+tur , URSUS 1614, URSUS912 ursus 360 +tur oraz Deutz Fahr potęgą na moich 136 ha

#17 Share nibynikt

nibynikt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 18 czerwiec 2008 - 22:16

Hodowla tucznikow na glebokjej sciolce Lukasz >a jaką masz obsade

#18 Share Przemo85

Przemo85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 19 czerwiec 2008 - 08:41

Hodowla tucznikow na glebokjej sciolce Ja tez mam tuczarnie na głębokiej ściółce. Postawiliśmy ją w tamtym roku jeszcze korzystając z SPO. Wchodzi w nią ok300sztuk. Zgadzam się z kolegami że świnie przyjmują każdą ilość słomy szczególnie jak się wywozi obornik tak co 4 miesiące. Ja wywożę co 1-2 miesiące jak skojec się opróżni bo słomy mi wtedy jakoś starcza na cały rok. Wywożę ciągnikiem 914 z TURem. Foty chlewni są w galerii tu jest link:
http://www.agrofoto....&...ch&mid=4055

Jakby co to mogę jeszcze trochę fotek zrobić

#19 Share marcin200711

marcin200711

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 15:30

Hodowla tucznikow na glebokjej sciolce Świnie nie ryją w gnoju bo on jest bardzo zbity. a co do roboty to niema asz tak dużo. Ja ściele co około 3 dni zimą a latem co tydzień zależny od ilości sztuk i wgle.
a mam chlewnie 14.5 metra szeroka i 70 metrów długa
chlewnia jest postawiona na 1000 sztuk 13.boksów i dosyć doża zraszalnia.
Jedyny problem to ścielenie bo wywożenie obornika idzie błyskawicznie. wywoze zetorem12245 z turem;) przydała by się ładowarka ale to może za rok albo za dwa lata.Jeden z kolegów napisał ze latem drzwi otwarte i okna plastyki wywalone. tzn ze ma złą wentylacje. U mnie cały rok okna zamknięte a drzwi otwierane tylko do ścielenia i do wywożenia obornika.wentylacje mam z polnetu 2 wentylatory wymuszone. w okolicy bram a powietrze ciągnięte z pod ganka (ganek rusztowy) a na dworze klapy uchylne.A zdjęć zadnych nie mam zrobionych.i nie mogę zadnych innych wgrać na AF moze ktoś pomoze z wgraniem??
a

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share david

david

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 17:59

Hodowla tucznikow na glebokjej sciolce Do Marcina, jak byś miał teraz budować kolejną tuczarnie to na głębokiej ściółce czy ruszcie? Obecnie posiadam tuczarnie na 500szt i zamierzam budować kolejną coś około 1000szt. Latem na głębokiej ściółce jest ciężko utrzymać temperaturę, ponieważ zbyt mocno pomieszczenie się nagrzewa