yacenty

Pszenica ochrona T4

Polecane posty

yacenty    3838

Koleżanki i koledzy,

dziś mija 3 tygodnie od ostatniego zabiegu w pszenicy - T3.

Zastosowaliśmy epoksykonazol 37,5 g/l, metkonazol 27,5 g/l razy 1,25 (l/ha).

Pszenica wygląda ok, nie mniej pogoda jest sakramencka - ciepło i co chwila pada.

Do żniw minimum miesiąc - postanowiłem walnąć dodatkową ochronę kłosa.

Czym lecieć? Sam tebu wystarczy? Jak wygląda kwestia karencji? Ile zwykle mają fungicydy w pszenicy?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracus74    15

Chyba masz za dużo pienizkow :) Moim zdaniem Osirys bardzo dobrze chroni a przy tych cenach pszenicy należy liczyc się z kosztami żeby cos w portfelu zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Dwa lata temu robiłem T4 tebu 1 litr, czyli 250 g/ha tebukonazolu.

Teraz T3 robiłem 6 dni temu, wcale miałem nie robić bo sucho było ale zaczeło padać i wjechałem  i na tym koniec. Robiłem tebukonazol 125 g i propikonazol 125 g/lha, czyli Prosaro wyszło.

To jednak dwa tiazole i  kasowo fajnie wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

dziś miałem lustracje na polu - rekomendacja - 2 setki tebukonazolu, powinno dowieźć pszenice do żniw


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratpit    29

T4 przy takim roku przy poprawnie wykonanych T1 i T2 to perwersja  :)

Jeżeli jest czysto to braknie czasu /miesiąc/ na rozwój patogenów.

Fuzariozie już nic nie zrobisz opryskiem.

Septerioza ze względu na stosunkowo długi czas rozwoju nie zdązy, a tej która hipotetycznie /susza/ mogłaby zarazić w ciągu ostatnich 3 tygodni wiele nie zrobisz.

Jedynie Rdza i DTR dość szybko się może rozwinąć  i wymagać interwencji  przy zauważeniu przekroczenia progu, ale i dla nich zaczęło się już odliczanie czasu.

Słowem wydanie nadwyżki kasy na poczet przyszłych zbiorów , a 2 setki tebu wiosny nie uczyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

mam wyniki testów, które mówią ze jednak czyni,

zobacze, polece pół na pół.

80zł to raptem 1-1,4q pszenicy co przy zakładanym plonie 80q daje całe 1.3% kosztów

 


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratpit    29

Chciałbym zobaczyc takie testy co najmniej z 10 lat dla plonów 8t czy pokrywają koszty chociaż.

Też dysponuje wynikami nie krajowymi niestety  3 letnimi dla poletek nawadnianych plon 12.5t gdzie raczej rdza była głównym celem co nie dziwi o tej porze.

"Urobek" jest marginalny lub zerowy, a czasami ujemny w zależności od folgowania kosztom środków.

Dla 8t może to być nieopłacalne , ale życze wysokich plonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

Było kilku obcych i mądrych rolniczo ludzi na polu i mówią ze pszenica super więc może i kawałek plonu będzie. W zeszłym roku też robiłem dobrą ochronę ale niestety w lipcu pojawiło się multum wszelkiej maści grzybów na całej roślinie, to na pewno musiało mieć oddźwięk na plonie.

2 miesiące to jednak bardzo długo aby jeden środek uchronił zboże przed grzybem.

U nas od początku czerwca co dziennie pada - opad jest słaby, ale pada, wilgoć duża, ciepło jest więc warunki idealne dla grzybków.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje pomocy - jestem nowym rolnikiem i nie bardzo się znam a potrzebuję pomocy: czy na mojej pszenicy występuję septorioza kłosa? Mam taką pszeniece jak na zdjęciach a nie bardzo mam się kogo zapytać o poradę. Zabieg T2 wykonałem 3tygodnie temu

post-154396-0-82063500-1436034008_thumb.jpg

post-154396-0-00193600-1436034052_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

Panowie potrzebuje pomocy - jestem nowym rolnikiem i nie bardzo się znam a potrzebuję pomocy: czy na mojej pszenicy występuję septorioza kłosa? Mam taką pszeniece jak na zdjęciach a nie bardzo mam się kogo zapytać o poradę. Zabieg T2 wykonałem 3tygodnie temu

 

I już masz plon mniejszy o sześć kłosów :-P

Zdjęcia marne aby coś ocenić.

Raczej, jak kolega wyżej wspomniał, nic niepokojącego nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez rolnikus21
      Witam. Chciałbym już pryskać na grzyba ponieważ widzę jego oznaki w pszenżycie lecz temperatury są różne nocami około 5 stopni albo mniej a w dzień ponad 15.
      Mam zamiar pryskać tiltem turbo a nie chciałbym wyrzucić pieniędzy w błoto. 
      A na ulotkach od srodków nie pisze jaka musi być minalna temperatura do wykonywania zabiegu i przez jaki czas musi się utrzymać ta temperatura.
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj