Skocz do zawartości

Zdjęcie

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400

905 odpowiedzi na ten temat

#141 Share Globus

Globus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, rolnictwo

Napisany 08 styczeń 2011 - 23:46

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Kolego @Daniel215 u mnie w byłej pracy to krążek na tokarni majster zrobił żeby pasowało na tuleje w środku krążka jeszcze otwór żeby można było wsadzić kawałek łoma i się wybija młotem 10kg nieraz jest tak że nie chcą iść to wtedy lewarkiem na lewarek ten krążek i się wyciska, a silnik sobie siedzi na tym wózku co jest przedstawiony w ty ogłoszeniu ten wózek to dobra sprawa.
Witam nie chciałem zakładać nowego tematu więc piszę tutaj może chce ktoś kupić silnik do bizona od autosana H9 silnik SW400 został wyciągnięty od autobusu bo autobus poszedł do cięcia bo był zgnity silnik sam z majstrem remontowałem więc kitu nie wciskają tutaj macie namiary.
http://www.pksgryfic...dex.php?page=aa

Edytowany przez Globus, 09 styczeń 2011 - 00:00.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Dzisiaj, 20:40
  •  

#142 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 20 luty 2011 - 22:57

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 robiłem te siniki i do głowy mi nie przyszło wybijać a tym bardziej montować suche tuleje młotkiem(bez obrazy ale to głupota,można je zniszczyć)do tego celu służy sciągacz srubowy lub najlepiej prasa. kolega wyżej słusznie zauważył ze wszystkie parametry dokrecania śrub piszą na deklu, z tym ze początek wtrysku dla sw400 silnika pracującego w kombajnie to 29 stopni anie 27.przyjrzyjcie sie też nakrętką na korbach są tam 2 punkciki a na szpilce jest jeden muszą one się zgrywąć wtedy jest nakrętka dokręcona na odpowiedni moment.choć wszystkie śruby przy naprawie powinno się wymieniać a na nowych nie ma tych znaków dokręca się je na 100-110nm

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez krolikNH, 20 luty 2011 - 23:16.

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#143 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 21 luty 2011 - 21:24

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 oj kolego piszesz że wybijanie tulei młotkiem to głupota a niby czemu???ja właśnie robię kapitalkę w swoim i za pomocą wytoczonego krążka jak ktoś wyżej pisał poszło szybciej jak prasą,koszt krążka u tokarza 50 zł.a wbijałem je po uprzednim zmrożeniu do ok. -20 i nagrzaniu bloku do ok.70 stopni nagrzewnicą.wbijane były przez dębową deskę o grubości ok.4 cm. która moczyła się w wodzie ok. 3 dni. poszło szybko i sprawnie a do wbijania wystarczył 1kg. młotek. tylko trzeba uważać na początku aby prosto ustawić tleję bo wtedy można spieprzyć. a zakładałem zestawy mahle ok .260zł za sztuke.dodam że mam tłoki na 4 pierścienie

#144 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 17:37

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Co ty dziecko piszesz porównujesz jakiś malutki silnik do dużego 6-cyl monolitu, niektórzy spawali te bloki ale nigdy nic z tego nie wyszło zawsze pęknie obok on jest za długi za bardzo się kosi przy wysokiej temperaturze więc nie słuchajcie tych pseudo specjalistów.Sam kupiłem silnik sw-400 2 lata po remoncie tylko peknięty i doszedłem do wniosku że najlepszym rozwiązaniem jest dokręcenie w miejscu pęknięcia aluminiowego kawałka blachy pod który trzeba napchać silikonu. Kleje nie wytrzymują różnicy rozszeżalności cieplnej bloku i swojej dlatego po 2-3 latach odpadują
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#145 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 07 marzec 2011 - 09:01

...Kleje nie wytrzymują różnicy rozszeżalności cieplnej bloku i swojej dlatego po 2-3 latach odpadują

Dlatego tylko wymiana bloku.
Przerobiłem to z doświadczenia. Brakowało termostatu - wstawiłem termostat i klej poszedł - zaczęło kapać. Wymiana kleju na dwuskładnikowy - to samo, spawanie dosyć drogimi elektrodami - to samo, spawanie migomatem to samo. Wywaliłem termostat i daliśmy klej i na razie trzyma ale jak przywiozę cały blok to rozwiąże to sprawę.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#146 Share recrut83

recrut83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 13:33

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 moje pytanie kupiłem rekorda 2000rok i silnik do remontu mianowicie po odpaleniu traci ciśnienie ma 2,5 a po czas1ie około 1 min. leci w dół zegar wkręcony mechaniczny rozbiorę to zobaczę ale myślałem czy jakaś rórka nie pękła od pompy olejowej?? jak sprawdzić czy zestawy naprawcze tuleja+tłok+pierścienie są do wymiany czy dopiero po rozebraniu wizualnie sprawdzić wypracowanie tulei+tłoku+pierścieni bo pierścienie i tak chcę wymienić wał do szlifu i cementowania+panewki a jeśli śą wyeksplowtowane to jakie zestawy będą najlepsze???

Edytowany przez recrut83, 10 marzec 2011 - 13:35.

#147 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 10 marzec 2011 - 20:20

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Ile kosztuje blok do bizona?

#148 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 21:42

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Gdyby rurka pękła to by było ciśnienie na "0" , nie da się ocenić stanu zużycia silnika i wszystkich niespodzianek które są w środku nie rozbierając go, rozbierz to ci pomożemy. Jeżeli mieszkasz w południowo wschodniej Polsce to mogę dać ci namiar na hurtownie gdzie jest wszystko o 30% taniej na takim silniku dużo zostaje w kieszeni ;)

#149 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 21:51

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Obawiam się że chyba nie chciał byś wiedzieć ;) ,ja mam 2 silniki w zapasie jeden kupiłem za 1100zł do roboty, a drugi kupiłem bo chcieli za niego 500 zł i to na chodzie kompletny ze stara tylko właśnie blok przemarznięty więc co się było zastanawiać , bebechy ze środka i osprzęt jest wart z 2000zł

#150 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 10 marzec 2011 - 21:57

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Na allegro gość sprzedaje bloki po 900zł za sztuke, jak ktoś ma pęknięty to ja bym się nie zastanawiał bo jak do c-360 kosztuje ponad 3 tysie to do bizona pewnie z 5 :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 22:03

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Ale chlopaka straszycie ;)

Idz do sklepu rolniczego kup tzw. spawanie na zimno.
Po dlugosci kreski pekniecia co jakies 4 mm bardzo cienkim wiertlem zrob otwory.
Wsio dokladnie do golej blachy wyczyscic dobrze zakleic i powinno trzymac mi tak trzyma silnik made in jelonek juz 2 lata i wstyd przyznac ale szczelina na bide ma z 10 cm dlugosci .
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#152 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 22:13

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 sw400 czyli LEYLAND dostaniesz no szrocie, te silniki byly w starach
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#153 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 22:19

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Jak jestes z malopolskiego to kolega ma takowy od stara lezy w stodole.
Po pieniadzach by pewnie sprzedal ;)
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#154 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 22:43

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 co masz do stracenia-dopasuj kawał blachy na tą płaszczyznę,kilka nagwintowanych otworów pod to uszczelka z korka,i będzie dobrze.

kiedyś był taki klej ,lecz nie pamiętam nazwy-potocznie na warsztacie mówiono na niego 3/4 metalu-miał taką samą rozszerzalność jak żeliwo,przez zastosowane w nim właśnie te 3/4 jakiegoś stopu,ten klej nie puszczał,kładło się go na podgrzaną część,no i dobrze przygotowaną.

w sklepach samochodowych nie napotkałem na ten klej,może gdzie robią silniki popytać.ale blacha na korku i będzie dobrze.mniej roboty jak przekładanie bebechów,i bez wyjmowania silnika.

#155 Share recrut83

recrut83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 07:51

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 no to biorę sie od poniedziałku za robotę silnik do góry i na warsztat z nim i wtedy się okaże co i jak wizualnie :] a co do wyciskania tulei to kiedyś robiłem taki zabieg i robiliśmy to takim krążkiem zakładało się śrubunek i kręciło i wszystko szło jak malina :]i wciskanie w takisam sposób :]

Edytowany przez recrut83, 11 marzec 2011 - 07:55.

#156 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 18:30

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 do wciskania to tuleje do zamrażarki na dwa dni nagrzać blok i wchodzą jak nie powiem w co i najlepiej przez klocek z twardego drewna ale mokrego

Edytowany przez iron, 11 marzec 2011 - 18:31.

#157 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 25 marzec 2011 - 22:51

Witam, problem jak w temacie, otóż pękł mi blok silnika w bizonie. Objawia sie to tym iż podczas pracy ucieka mi woda z układu chłodzenia (przy zimnym silniku nie ucieka). Zlokalizowałem te pekniecie, znajduje sie w okolicach sprzegiełka do pompy wtryskowej i ma długośc ok 2,5 cm.Teraz pytanie: czym najlepiej zaślepic to pękniecie? Czy są jakies kleje do tego typu rzeczy, jak się za to zabrać? Dziekuję za porady.

kolego ja mialem ten sam problem co ty i pekniecie tez mianowicie pekl mi blok w okolicach plaszcza wodnego nad pompa paliwowa niby w tym miejscu kadlub jest najcienszy i znajomy mechanik polecil nam swojego kolege ktory specjalizuje sie w spawaniu blokow we wszystkich maszynach rolniczych i ciezarowkach czy osobowek i przyjechal pospawal dodam ze troche mu to zeszlo i bym nie radzil spawadz samemu bo on wiedzial jak to zrobic ale na to potrzebny jest czas aby materialu nie przegrzac ani nie sciagnac albo zeby temperatura spawania nie porobila mikroskopijnych pekniec i juz jezdze pare sezonow i woda nie leci,nie daj sie namowic komus ze mozna pospawac sobie samemu bo trzeba znac przedewszystkim dokladny stop zeliwa kadluba bo inaczej bedziesz mogl go wyzucic kolega chcial zaoszczedzic i obciazniki w new hollandzie se pospawadz bo przeciez sprzedaja elektrody do zeliwa a teraz zaluje bo musial je wyzucic bo zaczely mu pekac i tona balastu poszla

#158 Share Axjon

Axjon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 12:52

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 właśnie, spawanie samemu to między bajki możesz włożyć, na tym trzeba się znać i to byle jaki spawacz ci nie zespawa dobrze, mi kiedyś blok skrzyni biegów w kombajnie gość spawał, to zajęło mu to cały dzień, a było kilka pęknięć na 10 cm kwadratowych, ale jak ktoś ma dobrze zrobić to tylko cyknie i pół godziny chłodzi żeby nie odkształciło się, więc lepiej nie ryzykować samemu, a w bizonie też mam pęknięcie w bloku ale dosłownie jak igłą ale ten sam gość stwierdził żeby dać sobie spokój i nie ryzykować żeby dalej nie poszło bo czasem z zewnątrz małe pęknięcie a w środku jak pajęczyna i od temperatury przy spawaniu może polecieć dalej , a gość naprawdę się zna bo był 30 lat spawaczem okrętowym w stoczni.

#159 Share marciniu94

marciniu94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:Nazywam sie Marcin, mieszkam w woj. świętokrzyskim niedaleko Opatowa, interesuję się mechaniką rolnicza. Studiuje Mechanike i Budowe Maszyn na AGHu, a w czasie wolnym pomagam rodzicom w prowadzeniu gospodarstwa :)

Napisany 07 kwiecień 2011 - 15:20

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 najlepszym rozwiązaniem jest kupno nowego bloka ale jest to bardzo kosztowne dlatego popieram bobytempeltona ze najlepszym ostatecznym rozwiąniem jest aluminiowa blaszka i pod nia silikon

jak myslicie ile wytrzyma zaklejony pekniety blok silnika silikonem i aluminiowa blaszka??? Lepiej sie pozbyc takiego kombajnu czy nie ma zadnych obaw???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share marcin081998

marcin081998

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport i motoryzacja

Napisany 15 kwiecień 2011 - 07:04

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 ja bum się nie podejmował samemu remontować silnik co prawda trochę taniej wyjdzie ale ile to zajmie czasu