Skocz do zawartości

Zdjęcie

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400

905 odpowiedzi na ten temat

#101 Share tomektur28

tomektur28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 01 czerwiec 2010 - 06:56

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Sami stoimy przed remontem sw i mechanik który będzie nam to robił, mówi że tulei chromowych to już się niedostanie( są na rynku jakieś chińskie podróby) i będzie składał na tulejach węglowych. Mechanik za taka robotę chce 1000 zł( po znajomości trochę mniej).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Dzisiaj, 02:00
  •  

#102 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 02 czerwiec 2010 - 09:52

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 U nas w sklepie kosztuję 140 zł.tłok 260 a inny tłok 170.Komplet ok 450.Macie numer 748554612 Strzegom ale nie bardzo chce wysyłać. :D W drugim sklepie w Bolkowie tuleja niecałe 100zł Machle może wysłać i zkompletować tel.757412020.Ja przeważnie kupuje w tym drugim ze względu na ceny.

#103 Share masato

masato

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 02 czerwiec 2010 - 23:52

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Gość już kupił zestawy. Tuleja jest chromowana, chyba producenta Iława. Tłok GMP czyli pewnie jakaś chińska podróba, no i pierścienie prima.

Tuleje już są wciśnięte. Ogólnie to jest ostatni sprzęt który robimy temu gościowi. Więc zrobimy go porządnie i niech więcej się nie pokazuje nam na oczy. Byle by zapłacił.
Z tego co wiem to jesteśmy ostatnim warsztatem, który chce cokolwiek mu robić. Nikt więcej nie chce mieć do czynienia z tym h....

#104 Share LukaszP

LukaszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 03 czerwiec 2010 - 07:18

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Witam

Masato jak wydłubałeś stare tuleje? Masz prasę? Mnie za wymianę tulei powiedzieli 600 zł:D
Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

#105 Share ciomek29

ciomek29

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 03 czerwiec 2010 - 16:28

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 a co ci kiedyś nie zapłacił ?

#106 Share AdamZetor12145

AdamZetor12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów

Napisany 09 czerwiec 2010 - 18:44

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Już kupiłem 30L oleju Turdus i zobaczymy różnice

#107 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 09 czerwiec 2010 - 20:06

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Nie wiem jak to wygląda w Złotowie ale wiem że za silnik IFA 4 zaśpiewali za kapitalke 5 tyś silnik po prostu pięknie chodzi 3 rok
Mój Wladimirec podbija świat

#108 Share tomektur28

tomektur28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 10 czerwiec 2010 - 09:33

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Ja za komplet tuleja+tłok(Mahle), uszczelki i pompa wody zapłaciłem 2550zł. Tuleje wczoraj już włożyliśmy, czekam teraz na wał ze szlifu i utwardzania, oraz korbowody. Stare tuleje wyjmowaliśmy za pomocą takiego krążka grubości 3cm z nawierconym w środku otworem i przykładaliśmy do niego grubościenną rurę,a potem młot 10kg i jazda :) (tuleje latały po garażu). Tuleje wciskaliśmy za pomocą takiego przyrządu który składał się ze śruby długości 170 cm, trzeszczotki, metalowego krążka w rozmiarze tulei, a na końcu sztabki którą zapiera się o blok przy wciskaniu tulei. Dzięki temu zaoszczędziliśmy 600 zł za wyjecie i włożenie tulei.

#109 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 10 czerwiec 2010 - 14:47

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Tematy "Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400" i "Remont silnika SW 400" połączone

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

#110 Share wiktor27

wiktor27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 09 lipiec 2010 - 03:51

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 panowie zapytanko?czy wymieniac pierscienie jesli olej mi nie bieze za duzo czyli okolo 150g na dzien, :) dlatego pytam bo mam pekniety wal bede wymienial :) ,silnik na wieszchu leprze dojscie :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share Lukasz12a

Lukasz12a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko z nim związanie

Napisany 25 lipiec 2010 - 09:49

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Witam!
Zimny silnik nie chce odpalać. Musi bardzo długo kręcić zanim złapie. Jak już odpali to na począku leci niebieski dym. Po rozgrzaniu odpala bez najmniejszego problemu i w trakcie pracy nie ma najmniejszego dymku. Przed sezonem zostały wymienione pierścienie w silniku, bo wcześniej brał olej. Pompa wtryskowa po regeneracji, wtryski też wymienione. Wcześniej się zapowietrzał po dłuższym postoju więc pompka paliwowa rónież została wymieniona. Co może być przyczyną tak cięzkiego odpalania?

#112 Share Przemko

Przemko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów
  • Zainteresowania:USŁUGA KOSZENIA ZBÓŻ KOZIENICE, MAZOWIECKIE, OKOLICE

Napisany 25 lipiec 2010 - 11:31

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Kolego a czy sprawdzałeś czy świece żarowe dobrze grzeją, może warto tam zobaczyć. :)

#113 Share armi95

armi95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:Zetory, Ursusy, Bizony i inne maszyny, produkcja zwierzęca i roślinna, samochody, dobra nuta i ...

Napisany 25 lipiec 2010 - 11:35

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 A ile sezonów liczą sobie akumulatory? W jakim są stanie? Najlepiej zacząć szukać przyczyny w rzeczach błahych.
<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

#114 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 25 lipiec 2010 - 11:49

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 ale po odpaleniu jak puszcza ten dym to ma zmieniony głos czy nie?? bo moze byc że cofa sie paliwo do zbiornika.. i jak zimny to bedzie długo krecił... a ze pompka jest now załozona to nie znaczy ze jeszcze jest dobra... chyba kazdy zna jakość nowych czesci nie pewnego pochodzenia... w moim bizone tez na poczatku leci niebieski dymek ale to normalne u starszych bizonów... ale radziłbym sprawdzić szczelnosć układu paliwowego.. spróbój zanim odpalisz przepompowac go... bedziesz czół czy pompka ma opór czy nie... jak ma od samego poczatku cisnienie to znaczy że szczelnosć układu jest ok.. jesli nie to gdzies łapie powietrze... a jak sie cofa paliwo to znaczy ze pompka do wymiany... u nas jednego sezonu były 2 wymienione... i to nowe..

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#115 Share wojoch7340

wojoch7340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 25 lipiec 2010 - 12:04

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 spróbuj go pod pąpować i zobacz po jakim czasie zwróci paliwo do zbiornika morze by zawór zwroty zły i źle czymie paliwo ja tak miałem
czy w bizonie są świece???

#116 Share Lukasz12a

Lukasz12a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko z nim związanie

Napisany 25 lipiec 2010 - 12:22

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400

Kolego a czy sprawdzałeś czy świece żarowe dobrze grzeją, może warto tam zobaczyć. :)

W Bizone chyba nie ma świec żarowych.

A ile sezonów liczą sobie akumulatory? W jakim są stanie? Najlepiej zacząć szukać przyczyny w rzeczach błahych.

Akumulatory są roczne i dobrze kręcą.

#117 Share darus2

darus2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 29 lipiec 2010 - 08:09

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Witam potrzebuję informacji jak ustawia się zawory w kombajnie bizon super, silnik sw 400 leyland.

7211

C360
C360 3p
Bizon Super

#118 Share armi95

armi95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:Zetory, Ursusy, Bizony i inne maszyny, produkcja zwierzęca i roślinna, samochody, dobra nuta i ...

Napisany 29 lipiec 2010 - 09:00

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Ustawiasz tłok w górnym martwym punkcie przed suwem pracy. Sprawdzając czy jest to początek suwu pracy, możesz odłączyć przewód wtryskiwacza danego cylindra od pompy. Obracasz wolno wałem i gdy zauważysz drgnięcie paliwa oznacza początek tłoczenia ropy, czyli zbliżanie się do GMP (górnego martwego punktu) przed suwem pracy. Gdy tak ustawisz bierzesz szczelinomierz i wybierasz odpowiednią blaszkę. Nie wiem jakiej ma być grubości dla zaworów bizona. Masz to w instrukcji obsługi. Gdy masz przed sobą zawory to odkręcasz przeciwnakrętkę i za pomocą śrubokręta wkręcasz śrubę nastawczą tak, aby między końcówką dźwigni a trzonkiem powstała szczelina grubości szczelinomierza. Szczelinomierz musi się swobodnie przesuwać. Po regulacji dokręcasz przeciwnakrętki. Tak robisz z pozostałymi zaworami. Musisz je ustawić tak jak w pierwszej próbie.
Miłej regulacji. Pozdro.
<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

#119 Share LukaszP

LukaszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 29 lipiec 2010 - 13:41

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Luz zaworowy 0.5 mm na zimnym silniku, dla ssących i wydechowych.
Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share darus2

darus2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 29 lipiec 2010 - 15:10

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Samą technikę ustawiania zaworów znam, chodziło mi o to dokładnie jakie zawory i na którym cylindrze ustawiać w danym położeniu wału tak jak to było rozpisane na tym forum dla silnika 3p.

7211

C360
C360 3p
Bizon Super