Skocz do zawartości

Zdjęcie

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400

905 odpowiedzi na ten temat

#61 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 11 sierpień 2009 - 21:32

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 w woj poznańskim w okolicach krotoszyna jest taka firma Różopol Wachowiak oni bardzo dobrze robią remonty wszystkich silników - jelcze, stary, ursusy, zetory, perkinsy i inne. Robiliśmy tam 3 ciągniki i sąsiedzi robili tam z 4 silniki i chodzą świetnie do tej pory, suchutkie, zero wycieków i brania oleju, i kopyto po remoncie lepsze od nowego :).

Przedsiębiorstwo Motoryzacyjne "Różopol-Wachowiak" S.C. S. Z. Wachowiak D. Gruszka
Kontakt
Kobierno, ul. Raszkowska 101, tel. 062 7252201
My tam wieźliśmy silnik z okolic wrocławia ale się opłaca bo raz remont zrobisz i masz spokój, nie wiem ile wezmą za SW400, my w ursusie 1212 robiliśmy remont z 3 lata temu to inne ceny były.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Dzisiaj, 03:22
  •  

#62 Share komendant

komendant

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 12 sierpień 2009 - 10:19

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Iławskie Zakłady Remontu Silników to bardzo dobra firma, godna polecenia. Ale myślę, że do Andrychowa będziesz miał znacznie bliżej niż do Iławy.
www.izrs.pl
Na swojej stronie opisali proces naprawy.

#63 Share szpeniek26

szpeniek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 578 postów

Napisany 12 sierpień 2009 - 12:35

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 W mojej okolicy zakłady robią takie remonty za około 5500zł.

#64 Share jaskier

jaskier

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 12 sierpień 2009 - 14:47

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Więc zorientowaliśmy się z ceną remontu w Andrychowie. Krzyknęli nam 8900 zł :) i jesteśmy w kropce :)

#65 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 12 sierpień 2009 - 20:58

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 zadzwoń do wachowiaka do tej firmy co pisałem i się spytaj, może będzie taniej. Może trochę dalej ale ja tam wiozłem silnik z okolic wrocka ale opłacało się. Zrobisz raz i będziesz mieć spokój na lata

#66 Share Tomek7G

Tomek7G

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Zainteresowania:Milan Per Sempre...

Napisany 12 sierpień 2009 - 20:59

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 A na dodatek powiem Ci, że "własnoręczny" remont silnika kosztował mnie w tym roku +/- 7000zł
Co do wytrzymałości: dobrze zrobiony remont to przynajmniej 10 lat spokoju... i więcej, zależnie od terenu, i koszonego areału
Ryk SW 400 + C360 + 2xD43 pełne pszenicy = Magia PRL

Sprzedam 2 redlice do Poznaniaka
Kontakt: PW/GG

#67 Share zetor16145

zetor16145

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 12 sierpień 2009 - 21:22

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 to ja sie tu podepne pod temat.mam do sprzedania silik sw400 po kpt remoncie.mial byc wsadzony do stara ale wyszlo tak ze stara nie skladalismy.no i silnik zostal po remoncie przepalany i nigdy nie wsadzony do auta.cena ok 5500.do negocjacji.aaa mozliwosc zalozenia turbo.jestem z malopolskiego

#68 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 13 sierpień 2009 - 00:05

A na dodatek powiem Ci, że "własnoręczny" remont silnika kosztował mnie w tym roku +/- 7000zł
Co do wytrzymałości: dobrze zrobiony remont to przynajmniej 10 lat spokoju... i więcej, zależnie od terenu, i koszonego areału

Święte słowa - my kiedyś też sami robiliśmy silniki w 60tkach, 80tce, 120tkach a teraz C385 i 1212 są kilka lat po remoncie u fachowców i spokój i nie zanosi się szybko na kolejny remont z 10 lat albo więcej pojeżdzą bo to ciągniki pomocnicze.
7000 samemu a tu masz 8900, ja bym się nie zastanawiał tylko robił w Andrychowie lub u Wachowiaka, 2000 dołożysz i masz spokój. Myślę że Wachowiak mniej weźmie od Andrychowa. Policz koszt swojej roboty ile czasu nerwów stracisz a i tak nie zrobisz tak jak profesjonaliści. Remont samodzielny zajmie Ci dużo czasu i zaangażowania a w tym czasie możesz robić inne prace w gospodarstwie a nie się w mechanika bawić.

#69 Share szpeniek26

szpeniek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 578 postów

Napisany 13 sierpień 2009 - 09:06

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Strasznie drogo u was u mnie w okolicy pisałem wcześniej że za remont biorą 5500zł i dają gwarancje na 2 sezony.

#70 Share Tomek7G

Tomek7G

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 13 sierpień 2009 - 19:34

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Ja bym się w coś takiego nie bawił mimo wszystko...
Jeden dzień - silnik wyciągnięty, i rozebrany.
Jeden dzień - silnik złożony, i włożony...

Poza tym - kupowałem przed dwoma sezonami Z056 facet, który nam sprzedawał powiedział, że silnik pochodzi długo, bo przed dwoma sezonami był dawany "na wymienny" - zawiózł stary, zapłacił 7000 i dostał nowy z gwarancją 2 sezony - silnik owe 2 sezony pochodził, (pracując na małym areale) i trzeciego sezonu już nie wytrzymał - okazało się, że lipa była włożona do silnika (m.in. wał 6/4 szlif)
Od tej pory Ojciec powtarza, że co włożysz sam to będziesz miał.

Chyba, że firma uznana marka z wieloletnią renomą...ale w dzisiejszych czasach nawet w Andrychów przestaję wierzyć.

A tak nawiasem mówiąc - Z056 w naszym kółku rolniczym przed 16 latami miał robioną kapitalkę...pracował początkowo 120mth, a w miarę upływu czasu wartość spadła ta do ok 60 mth
(przybyło we wsi 10 kombajnów) ale silnik chodzi, mimo złego traktowania przez operatorów...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share jaskier

jaskier

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 17 sierpień 2009 - 17:03

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 A więc jednak silnik będzie remontowany w własnym zakresie. Zobaczymy jakie będą koszty :D .

#72 Share wiktor27

wiktor27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 04 grudzień 2009 - 22:45

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 to jak panowie lepiej samemu robic czy dawac do naprawy

#73 Share LukaszP

LukaszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 14 grudzień 2009 - 23:58

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 @Jaskier - co się dokładnie stało? Mogę polecić Ci dobry zakład na opolszczyźnie. Jak daleko masz do Częstochowy? Mogę ewentualnie coś pomóc/poradzić/odradzić zakład. Ponadto, nie wyciągajcie sami tulei!

@Wiktor27 - robiąć sam wiesz co masz. Niestety niektóych czynnośći nie możesz sam wykonać np. wyprasowanie i wprasowanie tulei.
Ja bynajmniej robię sam.

@Tomek7G - nie wierzę że miałeś 6 szlif na wale - nie ma takiego wymiaru. Producent przewiduje 5 szlifów. Wsadzanie do Bizona wału po 3 szlifie to już ryzyko.
Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

#74 Share Tomek7G

Tomek7G

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 15 grudzień 2009 - 20:30

@Tomek7G - nie wierzę że miałeś 6 szlif na wale - nie ma takiego wymiaru. Producent przewiduje 5 szlifów. Wsadzanie do Bizona wału po 3 szlifie to już ryzyko.

Zawiozłem swój cały silnik "na wymienny". Otrzymałem cały silnik po kapitalce. Zapłaciłem 7000zł. Po dotarciu zrobiłem nim 120godz pracy. Sinik zastukał po wymontowaniu go okazało się, że obróciło panewkę korbowodową. W trakcie rozbierania okazało się, że panewka korbowodowa jest na 4 szlif zaciekawiony odkręciłem jedną główną, okazało się, ze jest na 6 szlif. W trakcie wyjmowania wału sprawdziliśmy wszystkie, i wówczas okazało się, że wszystkie główne panewki są na 6 szlif a korbowodowe na 4 szlif. Tak więc zawiozłem lepszy wał w silniku do remontu, niż dostałem.

W ten sposób firmy prywatne wkładają tanie części z wału wyciągają ostatnie możliwości - to wszystko wkładają w silnik dają gwarancję na 1 sezon i na żywca z chłopa drą 7000zł.

Ciekawostki:
Panewki są indyjskie, bardziej miękkie od Polskich i o połowę tańsze - "co jest tanie to jest drogie"

LukaszP - Jeżeli Cię to nie przekonało to posiadam jeszcze ten wał i wszystkie panewki, gdyż nie było okazji, aby wywieźć to na złom. Na panewkach są numery katalogowe i nr szlifu...chcesz foto?
Pozdrawiam

#75 Share LukaszP

LukaszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 15 grudzień 2009 - 23:43

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Słuchaj Tomek, ja nie chciałem Cie urazić, nie taki był mój zamiar, Wierzę na słowo. Prawdę powiedziawszy taki prywaciarz też mnie zrobił w konia - wsadzili tuleje z takiego materiału który zdzierał pierścienie zapłaciłem 5000 pln od tego czasu robię sam. A co do szlifów w moich księgach figuruje najwyżej 5ty szlif-oryginalna książka do naprawy.
Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

#76 Share Tomek7G

Tomek7G

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 16 grudzień 2009 - 20:59

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Ja się nie gniewam. Opisałem całą historię, żeby nie było, że dziecko Neo się na forum wymądrza. Książka książką, ale sam wiesz, że Polak potrafi z kawałka złomu kase trzepać, i drugiego naciągnąć na koszty - polska demokracja

#77 Share wiktor27

wiktor27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 20:41

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 w sumie to do zakladow naprawczych niedam,mam w okolicy taki zaklad ze odstawiaja lipe i interes kosztowal by mnie 12tys za remont.ja w soim zakresie bede remontowal wal nominal dostane za 2700,panewki glowne i korbowodowe za 300zl,mechanik wezmie 1000zl.

#78 Share Marciano

Marciano

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 28 luty 2010 - 12:57

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 w tamtym roku zapomniałem spuścić wody na zimę z układu chodzenia i pękł mi blok za pompa wtryskową w dwóch miejscach, poszukuje dobrego fachowca do zaspawania bloku lub zaklejenia z województwa mazowieckiego (dawne siedleckie)jak by ktoś znał to proszę o namiary, z góry dziękuje.

#79 Share wiktor27

wiktor27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 04:35

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 jak mozna zdiac bespiecznie silnik z bizona

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 07:13

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 np. koparko-ładowarką ja tak robiłem a silnik podwieszony był na pasach transportowych.co do rozmrożenia bloku ja kupiłem bizona z naprawianym blokiem po rozmrożeniu,oczywiście za pompą wtr.a naprawione to jest tak że ktoś wyciął kwadrat z blachy o grubości ok.8mm na środku tej blachy wywiercił otwór i w to miejsce wspawał szpilkę 16mm,następnie został przewiercony blok i w te otwory wsadzona została tza szpilka z blachą ,a od dugiej strony jest taka gruba podkładka,chyba dotaczana i to wszystko skręcone jest do kupy oczywiście na jakiś klej co to wytrzymuje,ja mam juz bizona 5 lat i trzyma się to kupy.