Skocz do zawartości

Zdjęcie

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400

905 odpowiedzi na ten temat

#741 Share Properth

Properth

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:www.facebook.com/fscstar29

Napisany 28 grudzień 2014 - 21:00

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Jasne ze mala seria byla fabryczna. Reszta to przerobki. Bylem pewny ze mowa o s359 bo sw400 to oczywiste ze bedzie pasowal po przestawieniu, spasowaniu wyjeciu np sprezarki i kilku innych pierdolach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Dzisiaj, 15:19
  •  

#742 Share AdrianCander

AdrianCander

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 28 grudzień 2014 - 21:29

a ta przystawka od kół pasowych bedzie pasowała???

Rolnik100

#743 Share LukaszP

LukaszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 28 grudzień 2014 - 22:32

Masz do wymiany simmering za 30 zł, a myślisz nad zmiana silnika z czegoś innego? Weź zrób to do porządku, albo najmij do tego mechanika.

Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

#744 Share AdrianCander

AdrianCander

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 28 grudzień 2014 - 22:58

kumpel chce złomowac stara i w cenie złomu mi chce sprzedac silnik który odpala w -20 i ma 5 cisnienia a mój już swoje wypracował i sie poprostu pytam czy dało by rade go wpasowac bo ten silnik kupie za niecałego 1000zł a jak  swojego bym miał remontować to nie wiem czy mi 5000zł starczy.. prosta karkulacja

Rolnik100

#745 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 28 grudzień 2014 - 23:04

Jak ma silnik z z 3 deklami na klawiaturze to jest staroski S359  i nie powiem czy będzie pasował bo raczej nikt tego nie przerabiał a jak z jednym deklem na klawiaturze to będzie wszystko pasować czyli Sw400

#746 Share AdrianCander

AdrianCander

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 29 grudzień 2014 - 00:07

Dzieki!! Balcerek1  takiej odpowiedzi oczekiwałem 

Rolnik100

#747 Share Sebek2

Sebek2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 29 grudzień 2014 - 09:15

Witam

Składam silnik prawie że od zera, teraz nie wiem jak założyć to koło na którym są te wycięcia do ustawiania pompy wtryskowej, czy to jakoś od klina wału się ustawia?

Pozdr

#748 Share LukaszP

LukaszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 30 grudzień 2014 - 23:49

Rozumiem, że rozrząd z wałem ustawiony? Jeżeli tak to załóż obudowę sprzęgła i koło zamachowe. Ustaw zazębnik (takie aluminiowe pokrętło) na pozycji WTR. Pokręć wałem aż zaskoczy. Na pompie wtryskowej masz taki blaszany wskaźnik obok tarczy napędowej. Na tejże tarczy jest cecha. Wskaźnik musi się pokrywać z cechą i w taki sposób trzeba to zamontowac. Ustaw tryb tak, żeby w obie strony regulacji było tyle samo. Jak coś niejasno to postaram się wytłumaczyć.

Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

#749 Share Properth

Properth

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 22:46

Też tak macie w okolicy temperatury 0 stopni, po odpaleniu?  Chodzi mi o takie potykanie jak daje się gaz. Po kilku minutach wraca wszystko do normy i już się jakby nie potykał, chodzi normalnie. Czego to może być efektem, nierównej komperchy ??

#750 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 10 styczeń 2015 - 19:33

Ale odpalił bez problemu.Nie powiem ci czy też tak jest bo nigdy zimnego zimnego ropniaka nie w prowadzam tak ostro na wysokie obroty.Przypuszczalnie jest dobrze bo turbo sadzi zimne powietrze i tak kuleje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#751 Share Properth

Properth

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 11 styczeń 2015 - 14:00

Odpala jak trzeba, tylko żeby nie zgasł muszę go lekko przytrzymać i kuleje przez chwile, po minucie-dwóch układa się i chodzi jak trzeba ;)

#752 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 11 styczeń 2015 - 20:35

A nie sprawdzałeś mu kompresji bo mogą zawory dobrze nie trzymać i też kompresja ucieka i przy zimnym może też kuleć.

#753 Share Properth

Properth

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 11 styczeń 2015 - 20:38

Nie mam przyrządu żeby mu sprawdzić komprechę :) Zapewne coś tam jest niegroźnego, najważniejsze że po rozgrzaniu chodzi okej 

#754 Share BartekRuciski

BartekRuciski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 19 styczeń 2015 - 21:13

Witam!
Potrzebuję trochę informacji w odniesieniu do mojego sw 400. Silnik pracował wcześniej na kutrze. Kupiłem go z zamiarem wstawienia do mojego małego statku. Wcześniej miałem sw 266 (4 cylindry). Ten sw 400 który kupiłem okazał się nie do końca dobry. Okazało się że blok się nie nadaje bo już miał 2 razy osiowany blok a trzeciego szlifu się nie opłaca bo to już nad wymiarowe panewki i kosztują prawie tyle co blok a że cylindry też nie były super- więc wymieniłem na nowy, oryginalny, polski z 1994 roku- stał 20 lat na magazynie w Iławie, były już w nim chromowane tuleje. Wał szlifowałem i azotowałem, wałek rozrządu po regeneracji,generalka głowicy, tłoki Krotoszyn, pompa oleju regeneracja no w zasadzie zrobiłem wszystko prócz pompy wtryskowej. Po remoncie silnik odpalił z trudem, potem kilkakrotnie odpalałem go na kilka minut. Pracował trochę nie równo. Teraz po tygodniu stania w garażu silnik nie chce w ogóle odpalić. Łapie tylko na samostarcie ale nic poza tym. Ustawiałem kąt wtrysku tak jak w instrukcji, ściągnęłem nawet dekiel klawiatury żeby się upewnić że znaki na kole zamachowym dobrze pokazują GMP, Kąt wtrysku też ustawiałem kilkakrotnie jak w książce i tak samo jak wyczytałem tu na forum. No i wszystko jest książkowo, tak jak powinno być iiiii nic... .  Przy kręceniu rozrusznikiem  idzie biały dymek z kolektora ale nic nie łapie. Zastanawiam się czy coś nie jest z pompą wtryskową. Może nie daje odpowiedniego ciśnienia? Wtryski były robione tak jak pod Bizona (chyba inne ciśnienie) a pompę mam najprawdopodobniej od autosanu. kombinuje i kombinuje i nie wiem... :/   

DSC04464.JPG   DSC04462.JPG

Edytowany przez BartekRuciski, 19 styczeń 2015 - 22:29.

#755 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 19 styczeń 2015 - 22:25

Pompę masz od bizona a jak kręcisz to jaki dym leci Bo może być za wczesny wtrysk.opisz jak ustawiłeś wtrysk.

#756 Share BartekRuciski

BartekRuciski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 19 styczeń 2015 - 22:38

Dym leci biały. Ustawiłem ustalacz na kole zamachowym na WTR. Na kole od pompy są nabite 3 kropki i w tym momencie zgrywaja sie idealnie z tą blaszką. Dla pewności odkręciłem przewód od pierwszego wtrysku na pompie, wsadziłem cienką rurkę i odkręciłem  całkiem sprzęgło od pompy i kiedy ruszałem kołem pompy widać było jak się podnosi paliwo czyli oznakowanie jest OK.

A po czym poznajesz ze pompa od bizona?

Edytowany przez BartekRuciski, 19 styczeń 2015 - 22:36.

#757 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 19 styczeń 2015 - 22:48

Pompa od bizona posiada jedną dźwignie od gazu i gaszenia a od autobusu posiada dwie jedna od gazu druga od gaszenia.Co do odpalania cofnij dźwignie do oporu w lewo potem daj do oporu w prawo.Jak nie załapie to daj mu kopciucha.Musi się dotrzeć.

#758 Share BartekRuciski

BartekRuciski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 19 styczeń 2015 - 22:52

aha no i wcześniej wzięłem sprawdziłem czy bezpośrednio po WTR jest GMP na ustalaczu i dla pewności sprawdziłem na zaworach.

no to ja mam dwie wajchy. Do gaszenia mam oddzielnie.

#759 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 19 styczeń 2015 - 22:58

A faktycznie nie zauważyłem elektromagnesu a ciśnienie na wtryskach jest takie same do bizona jak i do autobusu. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#760 Share BartekRuciski

BartekRuciski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 19 styczeń 2015 - 23:04

ale to nie ma znaczenia?? Autosany mają turbo więc pompa chyba troche inaczej chodzi? Tu silnik wolnossący. Nic nie trzeba z tym robić?