Skocz do zawartości

Zdjęcie

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400

905 odpowiedzi na ten temat

#721 Share AdrianCander

AdrianCander

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 25 grudzień 2014 - 12:50

wiesz co nie mam zielonego pojęcia czy to był polski czy angielski ogólnie jak kupowałem ten uszczelniacz to powiedzieli mi ze mi on nie wejdzie tam i musze go przeciąć na pół i sprężynką go potem skręcic i będzie ok..... ale jak zdjąłem te wsystkie koła pasowe i udało mi sie go wcisnąć a potem założyłem spręzynke. bez przecinania uszczelniacza jak zalecali mi w sklepie....i staży mechanicy którzy tam akurat byli i mi doradzali  

Rolnik100

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Dzisiaj, 13:15
  •  

#722 Share grzepo

grzepo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 25 grudzień 2014 - 20:10

Witam

Mam pytanie. Czy kadłuby silnika od zwykłego supra były inne od tych rekordowskich?- bo po zakupie rekorda okazało się że jeden kranik jest za rozrusznikiem a w suprze kranik jest blisko alternatora. Wiedząc że w rekordach są jakieś problemy ze spuszczaniem wody zaleliśmy go płynem i narazie tak stoi dla spokojności ducha. Ponoć też w rekordach odkręca się jakąś śrubkę z bloku zasysa wtedy sobie powietrze i woda cała schodzi do czysta. Ale dlaczego tak jest? Gdzie jest różnica? W zwykłym nie było takich jaj wypuścił wodę, wydmuchał i spokój (oczywiscie aby kombajn równo stał).

A i przy okazji jeszcze jedno. Czy jest jakiś problem z wymontowaniem pompy od wspomagania (rekord pompa wspomagania przy silniku) bo ma trochę nieszczelności trzeba wymienić jakieś uszczelnienie, przydał by się jakiś katalog jakby ktoś miał- nieszczelność ma na zewnątrz, stan oleju w silniku ok.

Edytowany przez grzepo, 25 grudzień 2014 - 20:19.

#723 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 25 grudzień 2014 - 21:38

wiesz co nie mam zielonego pojęcia czy to był polski czy angielski ogólnie jak kupowałem ten uszczelniacz to powiedzieli mi ze mi on nie wejdzie tam i musze go przeciąć na pół i sprężynką go potem skręcic i będzie ok..... ale jak zdjąłem te wsystkie koła pasowe i udało mi sie go wcisnąć a potem założyłem spręzynke. bez przecinania uszczelniacza jak zalecali mi w sklepie....i staży mechanicy którzy tam akurat byli i mi doradzali  

Z tego co piszesz to zmieniłeś uszczelniacz na przystawce a nie na wale.Na wale masz uszczelniacz przecięty w jednym miejscu i skręca się sprężynką ale do tej opcji musisz zdjąć przystawkę z silnika i koło zamachowe.

#724 Share zgrywus223

zgrywus223

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Mechanika
    Elektryka

Napisany 25 grudzień 2014 - 22:29

Ja u siebie w rekordzie też męczyłem się przez 5 lat spuszczając wodę  przez ten kranik za rozrusznikiem, aż w tym roku zauważyłem że on też posiada ten kanał koło alternatora, tylko jest zaślepiony korkiem. Do niego jest o wiele lepszy dostęp. Pozdrawiam :D

#725 Share AdrianCander

AdrianCander

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 26 grudzień 2014 - 23:52

balcerek1

na wale zmieniałem zdjąłem koło zamachowe wieniec rozrusznika wszystko... i w sklepie mi dali uszczelniacz cały i kazali go przeciać i skręcic spręzynką. a moze mi dali od czego innego jakis zamiennik i jest za mały albo za duzy i odrazu sie zaczeło lać...   ( jestes pewny ze oryginalny jest przeciety)?????

Rolnik100

#726 Share Exx

Exx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 27 grudzień 2014 - 16:03

Zgadza sie powinien byc w  originale przecięty u mnie w sklepach sa dwa rodzaje silikonowy i ten tradycyjny

http://www.okazje.in...mpaign=sklepy24

#727 Share AdrianCander

AdrianCander

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 27 grudzień 2014 - 19:34

a powiedzcie mi jeszcze mozliwe ze jest juz taki luz w panewkach na wale ze wał wytłukł ten uszczelniacz????? mozliwe to jest???

Rolnik100

#728 Share Properth

Properth

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:www.facebook.com/fscstar29

Napisany 27 grudzień 2014 - 20:19

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 No co Ty, pewnie ze nie ;)

#729 Share AdrianCander

AdrianCander

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 27 grudzień 2014 - 20:28

czyli to jest nie mozliwe ze wał na panewkach ma taki luz ze uszczelniacz sie wytłuk... ........... czyli musze rozbierac to odnowa no niechce mi sie wierzyć ze cos tam zle zrobiłem ale no jest mozliwosc ze tamten uszczeliacz był nieorginalny i mógł byc większy albo cienszy no rózne mozliwosci mogą być...  (dodam jeszcze ze ten silnik ma słąbe smarowanie)

Rolnik100

#730 Share Properth

Properth

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 27 grudzień 2014 - 20:37

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Mogly Ci pierscienie przypiec i po prostu przedmuch poszedl tam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#731 Share AdrianCander

AdrianCander

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 27 grudzień 2014 - 20:41

ale od przedmuchu jest ten grzybek taki i tam jest cała odma.... dodam ze czyszcze ten grzybek 2 razy w sezonie 

Rolnik100

#732 Share Properth

Properth

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 27 grudzień 2014 - 21:06

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 To tylko hipotetycznie mysle, a nie zalozyles go odwrotnie albo niedokladjie l ?? Pisales chyba o tym ale warto sie upewnic bo mozliwosci jeet sporo
Ale jak mowisz ze przecinales go na pol zatem byl nieoryginalny. Orygonal jest dzielony i taki szukaj, zaloz :)

#733 Share AdrianCander

AdrianCander

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 27 grudzień 2014 - 21:28

załozyłem go sprężynką do silnika.  nie przecinałem go tylko rozpiołem sprężynke delikatnie go rozciągłem uszczelniacz załozyłem w to miejsce gdzie powinien byc, spręzynke skręciłem i wsadziłem tam gdzie powinna być. wydaje mi sie ze dobrze zrobiłem....  

Rolnik100

#734 Share LukaszP

LukaszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 28 grudzień 2014 - 02:25

Wymieniałem ten uszczelniacz w tym roku i wierzę, że nie chce Ci się tego znów robić, bo to przeklęta robota na zamontowanym silniku. Przykro mi to mówić ale z lekka odwaliłeś fuche tutaj, trzeba było zajrzeć do katalogu jak owy simmering powinien wyglądać, a temu który doradzał przeciąć jakąś podróbę to powinieneś wymierzyć solidnego kopa. Oryginał to zdaje się produkuje firma Gufero i musi być czarny nie żaden silikonowy, bo przy tych zrywa wargę uszczelniającą po próbie uruchomienia po długim postoju. A jeśli nie jesteś pewien stanu panewek, to jak zdejmiesz przystawkę pasową, podłóż pod koło zamachowe łyżkę do opon i spróbuj poruszać góra dół kołem zamachowym zapierając o obudowę koła zamachowego. Minimalny luz to norma w silniku po jakimś przebiegu, spory to niestety wizja remontu.

Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

#735 Share AdrianCander

AdrianCander

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 28 grudzień 2014 - 13:17

LukaszP doradzali mi zeby go przeciąc ALE GO NIE PRZECIOŁEM tylko delikatnie rozciągłem. był to czarny zwykły gumowy uszczelniacz o tych samych numerach katalogowych co oryginalny tylko ze był cały NIE PRZECIĘTY i go takiego załozyłem (i sie leje) :)

Rolnik100

#736 Share LukaszP

LukaszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 28 grudzień 2014 - 14:32

Sęk w tym, że oryginalny jest przecięty fabrycznie, i to tak, że w warunkach warsztatowych tak dokładnie tego nie zrobisz. Zadzwoń do Andrychowa, na stronie mają te uszczelniacze.

Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

#737 Share AdrianCander

AdrianCander

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 28 grudzień 2014 - 16:40

a powiedzcie mi jeszcze bo pre lat temu obrobił mi sie klin na wale (od strony chłodnicy) i wyciagalismy silnik ojciec dał to do napawania i wszystko pięknie ładnie zrobilii tam sie nie leje. i czy jest mozliwosc jakas ze cos zle złozył  ze sie leje od strony pasów jezdnych?? tam jest jakis odrzutnik olejowy czy mógł go jakos odwrotnie załozyc jest mozliwos ze wtedy było cos zle zrobione. bo włąsnie po tym remoncie zaczeło sie tam lać i wymieniłem w tym roku ten uszczelniacz i dalej sie leje..

Rolnik100

#738 Share AdrianCander

AdrianCander

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 28 grudzień 2014 - 19:06

Pasuje silnik od jakiegoś stara do bizona?????? jak ktos jest zorientowany to prosił bym o jakiekolwiek informacje  

Rolnik100

#739 Share Properth

Properth

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 28 grudzień 2014 - 20:46

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Jesli spasujesz obudowy i przestawisz pompe to jak najbardziej od 200setki wstawisz S-359

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#740 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 28 grudzień 2014 - 20:57