Skocz do zawartości

Zdjęcie

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400

905 odpowiedzi na ten temat

#661 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 listopad 2014 - 20:12

No wiesz, jak pompiarz twierdzi że dobra, to chyba sprawdzał dawkę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Dzisiaj, 13:48
  •  

#662 Share karol210

karol210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 13 listopad 2014 - 20:26

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Ja tam u siebie ustawiam na oko dawkę paliwa,czy to bizon czy ciągnik.Trzeba tylko uważać przy dobrym silniku ktory nie kopci bo mozna zawory wypslic przez zbyt małą dawkę.To jest moja osobista odpowiedź

#663 Share jan1222

jan1222

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 13 listopad 2014 - 20:30

sprawdzał ciśnienie czy ma dobre a czy dawke sprawdzał to nie wiem, tam na pompie do góry z ukosa jest taka śrubka ale nie wiem czy to jest od regulacji dawki, plomba w każdym razie jest zerwana.

#664 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 listopad 2014 - 20:42

Tak to jest od regulacji dawki, no możesz spróbować po pół obrotu wykręcać.

#665 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3930 postów

Napisany 14 listopad 2014 - 20:45

@Korsarz1 odezwij się do mnie na PW lub GG (bo ja nie mogę do Ciebie napisać gdyż w twojej zakładce brak takiej opcji).

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#666 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 17 listopad 2014 - 17:03

Ja tam u siebie ustawiam na oko dawkę paliwa,czy to bizon czy ciągnik.Trzeba tylko uważać przy dobrym silniku ktory nie kopci bo mozna zawory wypslic przez zbyt małą dawkę.To jest moja osobista odpowiedź

A niby jakim cudem mają się wypalić zawory? Czy Ty w ogóle znasz zasadę działania silnika Diesla?

#667 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 19:29

A Ty znasz zasadę działania silnika spalinowego czterosuwowego? Jak najbardziej zawór może się wypalić a właściwie nadpalić. Oczywiście nie ma to nic wspólnego z niewłaściwą porcją wtryskiwanego paliwa, takie uszkodzenie występuje wtedy gdy zawór się nie domyka (najczęściej podparty z powodu braku luzu) nadpala się grzybek zaworu czasem też gniazdo.

#668 Share Sebek2

Sebek2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 21 listopad 2014 - 21:10

Jest może ktoś z Świętokrzyskiego, kto by miał taką rurkę na zbyciu? Lub gdzie można dostać/zamówić nową? NIe spieszy mi się do żniw jeszcze czas :D

#669 Share dwojakowski

dwojakowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 21 listopad 2014 - 21:28

Jest może ktoś z Świętokrzyskiego, kto by miał taką rurkę na zbyciu? Lub gdzie można dostać/zamówić nową? NIe spieszy mi się do żniw jeszcze czas :D

składnica PKS Kielce ulicy nie pamiętam ale blisko domaszowskiei lub ul oskara kolberga za urzedem skarbowym albo pytai po bazach PKS albo kieleckie zakłady napraw silników skrut kzns Jagielońska róg krakowskiej alb znajć sobie w google adres do Andrychwa i tam napewno dostaniesz

#670 Share Sebek2

Sebek2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 22 listopad 2014 - 13:32

składnica PKS Kielce ulicy nie pamiętam ale blisko domaszowskiei lub ul oskara kolberga za urzedem skarbowym albo pytai po bazach PKS albo kieleckie zakłady napraw silników skrut kzns Jagielońska róg krakowskiej alb znajć sobie w google adres do Andrychwa i tam napewno dostaniesz

W Andrychowie prowadzą sprzedaż wysyłkową ale potrzebuję nr katalogowy tej częsci, ma ktoś może kataklog tego silnika i mógłby sprawdzić?

Pozdrawim

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#671 Share dwojakowski

dwojakowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 22 listopad 2014 - 18:50

W Andrychowie prowadzą sprzedaż wysyłkową ale potrzebuję nr katalogowy tej częsci, ma ktoś może kataklog tego silnika i mógłby sprawdzić?

Pozdrawim

Kolego unitech kielce ul kolberga 4  tam ci napewno pompgą tel 41-3456007 oni prowadzą sprzedaż części silnika leyland sw 400

#672 Share Deti

Deti

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 24 listopad 2014 - 12:37

Witam drodzy Koledzy,

W moim SW400 zaczeły lać wtryski paliwa. Rozumiem iż "rozpylacze" uległy uszkodzeniu. Ojciec mówił aby wymienić tylko te co "leją". Ja mam pomysł aby wymienić wszystkie 6 na nowe.  

słyszałem iż do tego silnika montuje się różne typy rozpylaczy ( końcówek wtryskiwaczy ) .

Od czego to zależy ?

Jaki producent robi najlepsze ?

Co sądzicie o produktach WUZETEM ( Warszawskich Zakładów Mechanicznych ) ? Są dwukrotnie droższe niż konkurencja.

#673 Share aaz

aaz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 24 listopad 2014 - 16:08

witam .

ja tez zmienialem w tym roku koncuwki wtryskiwaczy i zalozylem wlasnie z firmy WUZATEM . Koncowki pracuje bez zarzutu polecam :) silnik zaczol pracowac rowno i nie dymil i podczas sezonu spalil duzo mniej oleju napendowego niz w ubieglych latach :) a ponadto zauwazlem podczas sezonu ze silnik stal sie mocniejszy :)

z reguly powinno sie wymieniac komplet czyli 6 sztuk a nie pojedynczo :)

#674 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1310 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 24 listopad 2014 - 16:24

tez polecam Wuzetem. Mialem takie w MTZ , mam w c 360 i c 330 , moim zdaniem sa bardzo dobre.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#675 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 listopad 2014 - 17:19

witam .

ja tez zmienialem w tym roku koncuwki wtryskiwaczy i zalozylem wlasnie z firmy WUZATEM . Koncowki pracuje bez zarzutu polecam :) silnik zaczol pracowac rowno i nie dymil i podczas sezonu spalil duzo mniej oleju napendowego niz w ubieglych latach :) a ponadto zauwazlem podczas sezonu ze silnik stal sie mocniejszy :)

z reguly powinno sie wymieniac komplet czyli 6 sztuk a nie pojedynczo :)

Gdzie Ty znalazłeś taką regułę? końcówki daje się do sprawdzenia i wymienia te które się do niczego nie nadają, bo nie ma żadnej gwarancji że jak nowa to po krótkim czasie nie zacznie lać, tym bardziej z tego materiału jak dzisiaj robią.  Też polecam końcówki WUZETEM-u.

Edytowany przez KORSARZ1, 24 listopad 2014 - 17:20.

#676 Share Sebek2

Sebek2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 24 listopad 2014 - 19:21

Kolego unitech kielce ul kolberga 4  tam ci napewno pompgą tel 41-3456007 oni prowadzą sprzedaż części silnika leyland sw 400

Byłem tam, niestety ale nie wiedzieli jaki jest nr katalogowy tej rurki, a nie mieli katalogu tego silnika w wersji do bizona, czy zna ktoś może ten nr??

Pozdrawiam

#677 Share Deti

Deti

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 24 listopad 2014 - 20:48

Powoli rozwiewacie moje wątpliwości. Z jednym zgodzę się na pewno, że "końcówki" ( rozpylacze ) daje się do sprawdzenia bo sam posiadam taki przyrząd. To że te nowe końcówki też mogą zacząć "lać" to też rozumiem bo wystarczy że dostanie do wtryskiwaczy woda lub zanieczyszczenia wraz z paliwem. 

Może powinienem nadmienić iż mój SW400 to wersja zmarinizowana "REKIN" w Puckich PZM.

Fakt jest taki że "uszkodzić" rozpylacze można kżde np przez "zanieczyszczone paliwo". Mój silnik jest uzbrojony w duży przepływowy odstojnik ( zbiera wode i większe "gluty" ) , następnie standardowy podwójny filtr (papier plus filc), a na końcu tuż przed pompą jest dokładny filtr z wbudowanym odstojnikiem firmy RACOR ( Bardzo polecam ).

Końcówki dostały po du... zanim zamontowałem dokładny filtr RACOR'a. Mało iż wkłady filtra można zakupić o różnej dokładności to filtr ma bardzo dokładny odstojnik.

Nawet nie spodziewacie się ile wody jest w paliwie w bakach waszych maszyn. bierze się ona z kompensacji pary wodnej w zbiornikach paliwowych.

W każdym razie, rozpylacze (końcówki wtrysków) firmy WUZATEM kosztują 42-45zł za sztuke a konkurencja robi za 18 -25zł za sztukę ( nazwy firmy nie mogę ustalić ). 

Różnią się czymś oprócz ceny?
Jaka jest jeszcze firma godna polecenia ?

#678 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 listopad 2014 - 21:28

Od tego jest separator wody i praktycznie tyle wody z kompensacji powietrza nie ma prawa się dostać do rozpylaczy, chyba że ktoś latami nie zagląda co jest w separatorze,  owszem różnią się inne końcówki nie tylko ceną, w szczególności jakością, bo to diabli wiedzą kto to robi i gdzie to robi.

#679 Share aaz

aaz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 24 listopad 2014 - 21:36

Wedlug mnie jak sie wymienia koncowki wymienia sie komplet :) ale to zalezy bo jak leje jedna mozna wymienic tylko jedna :) wiec jak kto woli :) ale koncowki z  firmy wuzatem-u u mnie sprawuja sie znakomicie wiec polecam :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#680 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1310 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 24 listopad 2014 - 23:36

jak z 6 przykladowo leja tylko 2 a reszte 4 pyli ladnie i trzyma zadane cisnienie to nie ma sensu ich ruszac, te nowe na pewno nie beda lepsze od starszych. Wiadomo jak teraz jest z materialem , wykonaniem i kontrola jakosci. Bywa ze nowa koncowka wyjeta z opakowania potrafi ciurkac.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96