slawus

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400

Polecane posty

rafalkub    0

witam,

 

piszę do Państwa w sprawie silnika sw400 M2/1. Mianowicie jestem w trakcie remontu łodzi, która pływa na silniku sw400. poszukuję informacji o częściach (nazwe, jaka dokłądnie ma być to część,ewetualnie gdzie można zakupić) albo zamienniki na następujące elementy:

  • pompa wodna sw400,
  • uszczelka pompy wody,
  • uszczelka pod pokrywę,
  • pokrywa silnika,
  • filtr oleju.

osobiście w ogole się na tym nie znam więc każda nawet najmniejsza pomoc będzie mile widziana :)

 

 

pozdrawiam serdecznie

Rafał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Exx    7

Pompa wody na dwa wyjscia czy jedno ??

Na allegro jest tego pełno bez problemu mozna kupic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz2213    8

Jakby coś to mam do sprzedania silnik z Bizona do remontu (dół na pewno do roboty) i silnik ze stara 200 w 100% sprawny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie

Nie da się wyciągnąć misy olejowej w Bizonie Z056- bez podnoszenia silnika?

Czytałem wcześniej na tym forum, że trzeba przewrócić silnik(do tyłu), albo unieść o ok.30 cm.

Czyli nikt bez podniesienia/przewrócenia silnika misy nie wyciągnął?

Sory, że się tak dopytuję, ale uważam , że lepiej zadać 1 pytanie więcej, niż się narobić-może niepotrzebnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanuszM6040    3

Znajomy robił to bez wyjmowania ,ale musiał wycinać blachę pod silnikiem i robił to leżąc na klawiszach, według mnie szybciej wymontujesz silnik i zrobisz to na luzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

Mam małe pytanie panowie.Prosze o odpowiedzi . Po odpaleniu sw 400 teraz w zimie i zgaszeniu go po 2-3 minutach ile czasu upływa niczym włączy sie kontrolka braku ciśnienia wraz z klaksonem ??/ prosze o prawdziwe odpowiedzi , bardzo mi na tym zależy...


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Properth    0

Cześć panowie, puszcza mi uszczelnienie tylne na wale, zdiagnozowałem podczas naprawy sprzęgłą i potrzebuję rady czy gdzieś  na necie można kupić ten uszczelniasz, sznur łojowy ?, do tego potrzebuję wkładkę koła zamachowego, bo jak nie znajdę to będę musiał toczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
belarus9204    1

Witam przełożyłem silnik do bizona z agregatu prądotwórczego słyszałem od wielu osób że pompy paliwowej nie trzeba przekładać orginalnej od bizona bo ta też pasuje.Wszystko złożyłem po odpaleniu kombajn wchodzi max. na 15 tyś obrotów i koniec.Nie wiem co może byś przyczyną.Proszę o szybką odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

15 tyś to byś tłoki po całej wiosce zbierał.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5714mf255    32

brak przecinka cgyba 1,5 tys obrotów próbowałeś nie dźwignią w kabinie a sama dźwignią na pompie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5714mf255    32

pompa jak pompa co chcesz ze zdjęcia wywnioskować? proste jak dźwignią na pompie kręci go na obrotu należy wuregulawac wszystkie łączniki tylko pamiętać że na pompie przy tej dźwigni jest srubka ktura może być za bardzo wkrecona i nie wejdzie na obroty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Czy pompa jest faktycznie pasuje do bizona czy samochodowa a to jest różnica. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristoffer    4

Nie wiem jak jest przy tym silniku ale zazwyczaj do agregatów inaczej są wykonane czy wyregulowane pompy najlepiej jak byś założył oryginalną pompę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Zmieniaj na tatą pompę.Ta pompa nie jest przystosowana do pracy w bizonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paawlik227    14

witam w tamtym roku nadobyłem cudo bizon zo56 :rolleyes: i troche sie działo włacznie ze zwarciem instalacji elektrycznej pod rura od wysypu zboza w połowie sezonu i z braku czasu kosiłem na oko i bachhhh olej sie zagotował a przyczyna to na pompie wody zcioł sie klin i wentylator chodził a wirnik jak se chciał :blink: po wymianie pompy wody dalej olej sie gotował i zmieniłem filtr oleju i było ok dokosiłem :D po zniwach elektryk kabelki poprawił i kolejne OOO :blink: bo silnik niema cisnienia wiec manometr w blok a tam na zimnym 0-1-0.5-0 bara i to niezaleznie od obrotow silnika... wiec pokrywe zaworow w gore a tam sucho na dzwigenkach... Silnik pracuje normalnie tak jak pracował tylko niema cisnienia no i w filtrze oleju juz sa opiłki pewnie z panewek :( co mogło sie zepsuc??? A i w która strone wyjmowac silnik z kombajnu w strone chłodnicy czy sprzegła???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzysztof_kc
      Pomocy. Jak wymontować pompę wtryskową w ciągniku Renaulr 145-14TX
    • Przez Dzidek122
      Witam. 
      Mam problem ze sprężarka w mf 255,bierze olej
      Nie jest mi potrzebna, dlatego chcę ją wymontowac, proszę o jakieś wskazówki 
       
    • Przez Blusik
      Witam 

      Mam silnik 1HC102 po remoncie (jeszcze na dotarciu) na nowym tłoku z PRL. Otóż gdy uruchomie silnik wszystko działa itp. Ale jak silnik jest nagrzany wydaje mi się za bardzo to nawet filtrem szczeliowym nie moge zakręcić. Za zimny zakręca lekko a jak jest rozgrzany to trzeba się silować z zaworem. Silnika po zgaszeniu nie da sie odpalić trzeba w 2 osoby. Samemu nie dam rady poprostu troche przekrece i już nie umiem przegwałcić . Niewiem czy winna jest dawka paliwa czy może regulacje wytrysku trzeba przeprowadzić. Jeśli tal to pod którym ma byc wtrysk miedzy PP 2000 a GMP w którym miejscu miejscu połowa, 3/4?. Z drugiej strony wydaje mi się,ze jak soe.nagrzeje na manometrzr pokazuje 0bar ciśnienia oleju na wolnych a na gazoe chyba z 1 jak jest zimny pokazuje z 4 bar a na wolnych z 1 i grosz. Czy tu tez cos trzeba regulować? Pozdrawiam
    • Przez ProMmm
      Witam mam problem ponieważ strasznie grzeje mi się ciągnik john deere 2140 bez napędu na kwadratowej kabinie. Wymienilem pompę wody oraz chłodnice na nową, uszczelka pod głowicą też jest nowa, a ciągnik jak się grzal tak się grzeje dalej. Proszę o pomoc bo już nie wiem co mogę jeszcze zrobic.

    • Przez Marecki2922
      Witam , dostałem myjkę która nie odpala grzania wody prawdopodobnie padł czujnik przepływu wody i moje pytanie jak go sprawdzić  ,czy można ten czujnik zmostkować w celu sprawdzenia ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj