Skocz do zawartości

Zdjęcie

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400

905 odpowiedzi na ten temat

#481 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 31 lipiec 2013 - 21:23

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Przy zegarze mechanicznym to pewnie bezwładność zaworu pokazuje tzn, zawór się otwiera i zamyka przy tym ciśnieniu i stąd te drgania jak ciśnienie większe na zaworze to zawór otwarty cały czas jakiś tam % i jest ok.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Dzisiaj, 17:29
  •  

#482 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 31 lipiec 2013 - 21:30

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Własnie też mi tak sie wydaje. Wcześniej jak był stary zegar to pokazywał ciśnienie ok ale sie zacinał, po wymianie na nowy właśnie zauważyłem te drgania. Wcześniej pisałem że mam zamiar wymienić olej na fuscha i dziś skosiłem 20 godzinę na tym właśnie oleju i powiem ze jestem jak narazie zadowolony, oleju nic nie wzią i spadku ciśnienia też nie zauwayłem nawet jak olej podchodzi do 100. Przy superolu było różnie ale brać też nie brał

#483 Share Xawier

Xawier

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 651 postów

Napisany 31 lipiec 2013 - 21:46

Jak odkręcisz tę korek bo tak to można nazwać to będziesz miał tą sprężynę ale podkładki albo grosza wkładasz w korek

A jak go wykręcę to olej wycieknie? Jutro chcę się za to zabrać i zobaczyć czy pomoże

#484 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 31 lipiec 2013 - 21:51

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Poleci tylko kapka.Podłóż szmatę i wykręcaj

#485 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 31 lipiec 2013 - 21:51

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Minimalnie coś tam poleci ale żadne duże ilości.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#486 Share Xawier

Xawier

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 651 postów

Napisany 31 lipiec 2013 - 21:59

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 A taką sprężynkę która tam powinna być dostanę bez problemu? Jak im na wzór przyniosę to dostanę w np Agroma Grene? Jakby co to jak to się nazywa fachowo?

#487 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 31 lipiec 2013 - 22:11

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Słuchaj tę sprężyne i podkładki do tego oryginalne dostaniesz tylko w specjalistycznych sklepach z częściami z górnej półki do silników, w życiu widziałem to w jednym sklepie w Mielcu, podłuż grosika lub podkładkę pod nakrętkę 8mm.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#488 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 31 lipiec 2013 - 22:11

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Odkręć i podłóż grosz a nie szuka sprężyny.

#489 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 31 lipiec 2013 - 22:13

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 W katalogu widnieje jako sprężyna nr. 1.8.0101 /PL260513/ od silnika 6CT107 Rekord

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#490 Share Junior01

Junior01

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 09 sierpień 2013 - 17:16

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Hej, podczas zeszłorocznych żniw w silniku coś stuknęło i gruchnęło - prawdopodobnie obróciło panewkę. Nie chcąc bawić się w remonty kupiliśmy nowy silnik. Raczej "nowy" - używany, wcześniej chodził w starze. Przekładanie części,przystawka itd, pompa od starego silnika, montaż i ok - nie ma problemu, odpala.

Jednak po wjechaniu na pole i i przejechaniu paru okrążeń silnik sie niemal ugotował. Temperatura skoczyła ponad 80. Wymieniliśmy wodę. Dwa kółka po polu - to samo. Wymienialiśmy po 5 L wody, poźniej całość = efekt jest taki że do 80 nagrzewa sie wolno, a potem momentalnie skacze wyżej. Ale oczywiście stop i wymiana wody.

Jasna sprawa, że może to być chłodnica, zagnięte węże itp. Termostat został już wcześniej wyciągnięty. Może to być jakaś pierdoła jak przytkana chłodnica, ale może o czymś zapomnieliśmy - ja myślałem że to może źle ustawiona pompa powoduje takie problemy. Może popełniliśmy jakiś kardynalny błąd - ale gdzie ?

Pozdrawiam i prosze o pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#491 Share ancymonek154

ancymonek154

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 09 sierpień 2013 - 17:56

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Witam mieliśmy w tym roku ten sam problem. kupiliśmy 56 od pewnego staruszka który od dwóch lat go nie używał. ,,DZIADEK PŁAKAŁ JAK SPRZEDAWAŁ" po przejechaniu kilku kółek na polu woda waliła jak głupia. Sprawdziliśmy pompę wody - igła, pompa paliwa ustawiona silnik cyka jak zegareczek, chłodnica przedmuchana, nowy termostat, ale okazało się że zapchane były kanały - nawet preparaty do czyszczenia nie dały sobie rady z kamieniem więc dzisiaj założyliśmy inna chłodnicę i nasza 56 przestała się gotować.
Rozmawiałem z kierowcami PK-s można powiedzieć że fachofcami z czasów Prl -u którzy na co dzień mieli doczynienia z Sw 400 i powiedzieli że wrto jest jeszcze przepłukać blok tzn odkręcasz kranik przy bloku walisz wodę bierzącą do chłodnicy i takie małe płukanko przy średnich obrotach około 0,5 h. A jak i to nie pomoże to na 100% uszczelka pod głowicą.

POWODZENIA

Edytowany przez ancymonek154, 09 sierpień 2013 - 17:57.

#492 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 09 sierpień 2013 - 19:55

Hej, podczas zeszłorocznych żniw w silniku coś stuknęło i gruchnęło - prawdopodobnie obróciło panewkę. Nie chcąc bawić się w remonty kupiliśmy nowy silnik. Raczej "nowy" - używany, wcześniej chodził w starze. Przekładanie części,przystawka itd, pompa od starego silnika, montaż i ok - nie ma problemu, odpala.

Jednak po wjechaniu na pole i i przejechaniu paru okrążeń silnik sie niemal ugotował. Temperatura skoczyła ponad 80. Wymieniliśmy wodę. Dwa kółka po polu - to samo. Wymienialiśmy po 5 L wody, poźniej całość = efekt jest taki że do 80 nagrzewa sie wolno, a potem momentalnie skacze wyżej. Ale oczywiście stop i wymiana wody.

Jasna sprawa, że może to być chłodnica, zagnięte węże itp. Termostat został już wcześniej wyciągnięty. Może to być jakaś pierdoła jak przytkana chłodnica, ale może o czymś zapomnieliśmy - ja myślałem że to może źle ustawiona pompa powoduje takie problemy. Może popełniliśmy jakiś kardynalny błąd - ale gdzie ?

Pozdrawiam i prosze o pomoc.

a kto wam kazał termostat wyjmować.

#493 Share Junior01

Junior01

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 09 sierpień 2013 - 20:05

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Nie było ani w pierwszym ani drugim silniku, więc nie mieliśmy termostatu na miejscu, dlatego złożyliśmy bez. Chyba moze jeździć bez.

#494 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 09 sierpień 2013 - 20:28

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Błędem było to żę nie ma termostatu.Szukaj przyczyny i załóż termostat.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#495 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 10 sierpień 2013 - 08:56

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Brak termostatu spowoduje tylko że silnik może się nie dogrzewać, ale to tylko zimą :)

#496 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 10 sierpień 2013 - 10:18

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Bedzie mielil wode na obiegu pompa-chlodnica i bliskie cylindry, a co z dalszymi?? Glupota jest czujnik wody w obudowie termostatu. Powinien byc najdalej od chlodnicy.
Ja mam wyjety tylko sam srodek termostatu, przez co jest tak jakby termostat byl otwarty na max, co na te upaly bylo jak najbardziej ok.

Bedzie mielil wode na obiegu pompa-chlodnica i bliskie cylindry, a co z dalszymi?? Glupota jest czujnik wody w obudowie termostatu. Powinien byc najdalej od chlodnicy.
Ja mam wyjety tylko sam srodek termostatu, przez co jest tak jakby termostat byl otwarty na max, co na te upaly bylo jak najbardziej ok.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#497 Share Junior01

Junior01

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 10 sierpień 2013 - 10:25

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Jeden z sąsiadów powiedział, że przecież zimą sie nie jeździ, to po co termostat. I tak nie mielismy, więc nie zakładalismy.

#498 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 sierpień 2013 - 10:42

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Termostat w SW400 musi być, może być jak już uszkodzony, ale musi być, to samo w C-330, w 360 może nie być jakiś czas. Jeżeli wszystko jest w porządku, to na to jest termostat ażeby trzymał temperaturę w granicach 80-ciu stopni i to nie jest żadne przegrzewanie silnika, temperatura oleju będzie oczywiście większa.

#499 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 10 sierpień 2013 - 21:32

Bedzie mielil wode na obiegu pompa-chlodnica i bliskie cylindry, a co z dalszymi?? Glupota jest czujnik wody w obudowie termostatu. Powinien byc najdalej od chlodnicy.

choć ty zostawisz sam środek termostatu to i tak jak by go nie było.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#500 Share Sebek2

Sebek2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 21 sierpień 2013 - 07:26

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Mam problem z silnikiem
Po odpaleniu słychać stukanie w silniku, stojąc za silnikiem to prawej jego strony, dodam że dymi na niebiesko, myślę że to panewka na wale, co sprawdzić poza tym?

Edytowany przez Sebek2, 21 sierpień 2013 - 07:26.