Skocz do zawartości

Zdjęcie

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400

905 odpowiedzi na ten temat

#461 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 25 czerwiec 2013 - 19:04

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Tuleja czarna czyli żeliwna nie chromowana.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Dzisiaj, 18:19
  •  

#462 Share Jacek43

Jacek43

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 08 lipiec 2013 - 12:00

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Witam Kolegów, mam pytanie . Kupiłem silnik od autosana (przełożyłem miske olejową , pompę olejową ) i nie wiem co mam zrobić z pompą wtryskową , bo niektórzy mówią że nie trzeba robić gdyż ma większe obroty do 2600 , a inni twierdzą że trzeba przekładać regulator obrotów.
A jak wygląda sprawa ze sprężarką, czy trzeba ją wyjąć ?
Z góry dziękuje za odpowiedź :)

#463 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 08 lipiec 2013 - 13:32

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Co do przekładania pompy olejowej to chyba za bardzo dobrze nie zrobiłeś, spece z tego forum twierdzą ze lepsza jest jednostopniowa pompa z autosana, mniej awaryjna, nie gubi ciśnienia, wystarczy aby później ze 2 litry oleju więcej lać.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#464 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 19:47

Witam Kolegów, mam pytanie . Kupiłem silnik od autosana (przełożyłem miske olejową , pompę olejową ) i nie wiem co mam zrobić z pompą wtryskową , bo niektórzy mówią że nie trzeba robić gdyż ma większe obroty do 2600 , a inni twierdzą że trzeba przekładać regulator obrotów.
A jak wygląda sprawa ze sprężarką, czy trzeba ją wyjąć ?
Z góry dziękuje za odpowiedź :)

pompę wtryskową musisz przełożyć bo jest inny regulator obrotów. A co do olejówki jak nie jeździsz po górach to mogła zostać z autosana a sprężarka w bizonie do czego ci potrzebna

#465 Share wiktor27

wiktor27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 04:20

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 witam zna ktoś patent w jaki sposób założyć w silniku sw-400 uszczelniacz na wale od strony koła zamachowego?

#466 Share miturskir

miturskir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 04:25

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 trudna sprawa

#467 Share Xawier

Xawier

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 29 lipiec 2013 - 21:25

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Panowie powiedzcie mi proszę w swoim bizonie ma zimnym pokazuje 3.5 a na ciepłym trochę ponad 2 bary, oleju nie bierze, żadnych przecieków nie ma,obroty max to 2200 (nie wiem czy to ma znaczenie) swoją moc ma tylko to ciśnienie mnie martwi, może zegar oszukuje? coś poradzicie? czy najlepiej go wyjąć i sprawdzić tj rozebrać? Jaki byłby koszt mniej więcej naprawy? (chodzi mi o konkretny remont a nie półśrodki)

#468 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3920 postów

Napisany 29 lipiec 2013 - 21:32

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Może coś z zaworem się dzieje.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#469 Share Xawier

Xawier

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 29 lipiec 2013 - 21:37

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Tzn? Jak co i gdzie sprawdzić?

#470 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 29 lipiec 2013 - 21:38

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Pisałem o tym kilkadziesiąt razy, nawet zdjęcie wstawiłem, zazwyczaj winą jest dwustopniowa pompa oleju, oba stopnie mają ten sam wydatek i przy przepracowanej pompie pierwszy stopień nie jest w stanie dopełnić drugiego, czyli pompa wymiana, lub jak nie masz gór to pompa z autosanu jednostopniowa.
Z góry piszę że bizon będzie 10 lat pracował na 1 barze a silnik będzie żarł po 5l oleju dziennie i nic mu nie będzie, więc nie stresuj się niczym w spokoju kończ czy rozpoczynaj żniwa, jedyne co to wstaw dodatkową chłodnicę ojeju lub wentylator elektryczny na obecną.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#471 Share Xawier

Xawier

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 29 lipiec 2013 - 21:59

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Żniwa w połowie, dokończę je i po sezonie się zobaczy co i jak, a można jakoś sprawdzić tą pompę? Bo w ciemno to raczej nie bardzo jej wymienić bo może dobra jest. Co do temp oleju to wskazuje mi 60 stopni C ale coś chyba oszukuje?? powinno być więcej raczej temp wody (płynu) wynosi 80

#472 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 29 lipiec 2013 - 22:08

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Olej powinien być 80-90 a woda 70, pompy nie sprawdzisz w domowych warunkach wymiana i tyle, ale przy okazji pompy trzeba sprawdzić panewki wał itd, każdy mechanik no może prawie każdy to zrobi, z góry piszę że silnika w bizonie nie ma sensu robić na tip top co do szlifów wału ciśnienia na 4-5 barów itd, niech będzie luźniejszy on dostaje po d*pie, niech ma 3 bary jemu wystarczy. Sprawdź chłodnice oleju i czyśc ją codziennie zainstaluj jakiś wentylator elektryczny z samochodu na niej lub wstaw dodatkowa i tyle.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#473 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 29 lipiec 2013 - 22:48

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 W silniku Sw 400 za filtrem olejowym jest zawór redukcji ciśnienia oleju.Śruba na klucz chyba 32 dokładnie nie pamiętam.Jeżeli sprężyna zaworu regulacji niebyła wymieniana to wymienić na nową z powodu zmęczenia materiału.Jak to nie pomoże to podłożyć podkładkę.Tak czy tak powinna znajdować się 1 lub 2 podkładki włożone fabrycznie.Max mogą być 3 podkładki fabryczne.Najlepszym rozwiązaniem jest od wolnych obrotów podnosić w górę kiedy zegar stanie w jednym miejscu lub spadnie o 0,5 atmosfery.W tym momencie zawór się otwiera.Jeśli stanie się to na średnich
obrotach silnika to można podkładać podkładki do momentu żeby nie przekroczyć na rozgrzanym 4,5 atmosfery.Jeżeli macie zegar ciśnienia elektroniczny proponuję zamontować mechaniczny,koszt koło 120 zł.Bardziej wiarygodny odczyt wartości ciśienia
Post z przed 1,5 roku

#474 Share Xawier

Xawier

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 30 lipiec 2013 - 20:14

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 A ta sprężyna jest widoczna czy nie? Dziś patrzyłem to śruba taka duża jest (raczej na 32 klucz) ale jeszcze nie rozkręcałem tego.

#475 Share LukaszC5

LukaszC5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 30 lipiec 2013 - 21:51

Olej powinien być 80-90 a woda 70, pompy nie sprawdzisz w domowych warunkach wymiana i tyle, ale przy okazji pompy trzeba sprawdzić panewki wał itd, każdy mechanik no może prawie każdy to zrobi, z góry piszę że silnika w bizonie nie ma sensu robić na tip top co do szlifów wału ciśnienia na 4-5 barów itd, niech będzie luźniejszy on dostaje po d*pie, niech ma 3 bary jemu wystarczy. Sprawdź chłodnice oleju i czyśc ją codziennie zainstaluj jakiś wentylator elektryczny z samochodu na niej lub wstaw dodatkowa i tyle.

Dlaczego nie ma sensu robić na tip top?

#476 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 30 lipiec 2013 - 21:54

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Jak odkręcisz tę korek bo tak to można nazwać to będziesz miał tą sprężynę ale podkładki albo grosza wkładasz w korek

#477 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 30 lipiec 2013 - 22:28

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 @lukaszc5 odpowiedź masz w cytowanym poście, te silniki są dobre i wytrzymałe, ale pracuje w bizonie przy 2200obr u niektórych nawet na 2.5tys obr dużo powyżej maksymalnego momentu obrotowego na za wysokich obrotach, dostaje po d*pie, w tym silniku w bizonie ważne by cylindry były zdrowe i głowica, reszta ma być dobra nie bardzo dobra i z silnikiem problemów nie będzie.

#478 Share Runder

Runder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 31 lipiec 2013 - 06:30

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 A co może oznaczać latająca na boki w te i z powrotem wskazówka oleju w bizonie ?

Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

#479 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3920 postów

Napisany 31 lipiec 2013 - 21:17

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Prawdopodobnie czujnik ciśnienia do wymiany, w całym zakresie ciśnienia czy tylko w zakresie normalnej pracy ?

Zdejmij przewód z czujnika i dotknij do masy jeżeli zegar nie będzie "lata" to wymień czujnik i po problemie.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#480 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 31 lipiec 2013 - 21:20

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 U mnie też skacze wskazówka ale w granicach 0,2 bara i też zastanawiam sie czemu. Zegary mechaniczne.