Skocz do zawartości

Zdjęcie

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400

905 odpowiedzi na ten temat

#21 Share LukaszP

LukaszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 10 marzec 2008 - 08:52

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Jak olej leci ciurkiem to rewelacji w środku bym się nie spodziewał, silnik kwalifikuje się do remontu kapitalnego. A co do cyklopa to wyciąganie nim to wyższa szkoła jazdy.
Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Dzisiaj, 13:54
  •  

#22 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 10 marzec 2008 - 16:15

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 To że leci olej wcale nie musi znaczyć że do wymiany kwalifikuje się wszystko robię silniki i miałem już takie przypadki że olej leciał jak z bańki wystarczyło wymienić pierścienie które nie popękały tylko po prostu pod wpływem wysokiej temperatury straciły swoje wartości i nie trzymały kompresji. Tak więc jeśli się nie rozbierze wiele sądzić nie można.
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#23 Share Mateusz2

Mateusz2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,maszyny rolnicze,...

Napisany 10 marzec 2008 - 20:13

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Wymiana i płacenie za te częsci to pryszcz ale najgorzej ten silnik wydostać zeby czegos nierozwalic musi byc wprawny operator w cyklopie.

Edytowany przez MarcinPykuS, 10 marzec 2008 - 20:16.
Błąd...

#24 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 10 marzec 2008 - 20:42

Wymiana i płacenie za te częsci to pryszcz ale najgorzej ten silnik wydostać zeby czegos nierozwalic musi byc wprawny operator w cyklopie.

Zgadza się ale też i cyklop musi być dobry bo jak jakieś luzy ma na łapach siłowników to i sprawyn operator nie pomoże. Ja dwa razy wyciągałem i wsadzałem nic nie uszkodziłem.

#25 Share Stasek

Stasek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 10 marzec 2008 - 20:51

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 co do wymiany samych pierścieni to musisz to dobrze rozważyć bo czasem nie warto bo po jednym sezonie problem może powrócić a to z tego powodu ze tłoki jak i tuleje już nie będą okrągłe tylko owalne wiec czasem nie opłaca się wymiana samych pierścieni bo biorąc pod uwagę koszt uszczelek, robocizny jak i własnej fatygi jest to zwykła rozrzutność zwłaszcza, że za rok możemy robić kolejny remont :)

#26 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 10 marzec 2008 - 21:03

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Żeby tuleje jaki i tłoki zmieniły swój kształt silnik musiałby chodzić przy wysokiej temperaturze przez dość długi czas, zazwyczaj tak jak to wyżej napisałem wystarczy wymiana pierścieni, ale póki nie rozbierzesz szczegółów podać nie można.

#27 Share Mateusz2

Mateusz2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,maszyny rolnicze,...

Napisany 10 marzec 2008 - 21:46

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 no dobra jak rozbierzemy to bedę wtedy pisał :) a na razie dzięki

#28 Share LukaszP

LukaszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 10 marzec 2008 - 22:43

To że leci olej wcale nie musi znaczyć że do wymiany kwalifikuje się wszystko robię silniki i miałem już takie przypadki że olej leciał jak z bańki wystarczyło wymienić pierścienie które nie popękały tylko po prostu pod wpływem wysokiej temperatury straciły swoje wartości i nie trzymały kompresji. Tak więc jeśli się nie rozbierze wiele sądzić nie można.

Tuleje sprawdzałeś średnicówką? Byłeś pewny czy nie było tzw. "jaja" na spodzie tulei? Wymiana pierścieni jest półśrodkiem, odwlecze tylko poważny remont. W tym silniku występowały 2 rodzaje tłoków, krótkie i długie. Długi różnił się tym że miał dodatkowy rowek na 4 pierścień który zakładało się po odpowiednim przebiegu, ewentualnie gdy zaczynał brać olej. Pierścień przegrzany można wygiąć jak drut.
Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.

#29 Share slawus

slawus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 14 marzec 2008 - 15:12

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Dzięki LukaszP, dobry namiar, może coś znajdę, jak nie teraz to może za jakiś czas... do żniw jeszcze trochę czasu.

#30 Share LukaszP

LukaszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 14 marzec 2008 - 22:54

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Słuchaj nie odkładaj tego, żeby potem nie osiwieć kiedy inni będą kosić, stado ludzi będzie stało nad Tobą i pytało kiedy przyjedziesz na usługę, a Ty będziesz modził z silnikiem. Jakby coś się w mojej okolicy trafiło z zapasów albo w idealnym stanie to będę o Tobie pamiętał, ewentualnie kupie sobie trzeci na zapas :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share slawus

slawus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 20 marzec 2008 - 13:09

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 LukaszP nie śmiej się tylko sprzedaj mi ten Twój zapas... :P a co do dalszej pracy kombajnu to na pewno jeszcze jeden sezon przeżyje, tylko eksplatacja będzie trochę droższa. Jak byś miał coś (silnik) w okolicy to daj znaś. Dzięki.

#32 Share LukaszP

LukaszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 20 marzec 2008 - 19:50

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Hehehe o moim żelaznym zapasie mowy nie ma:P cały czas oglądam i przeglądam i na razie nic takiego nie ma:( ale może się trafi...

#33 Share slawus

slawus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 11 kwiecień 2008 - 13:59

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 dzięki za pomoc, też szukam cały czas a żniwa coraz biliżej...

#34 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 14 kwiecień 2008 - 20:13

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 W Białymstoku jest firma która zajmuje się skupem, naprawą i kasacją wszelkiego rodzaju pojazdów ciężarowych-przeważnie produkcji demoludów. Może u nich coś znajdziesz wartego uwagi, podaję namiary telefoniczne:0856631969, fax 0856631030, tel do właściciela 606340194.

#35 Share zetorek10145

zetorek10145

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 14 kwiecień 2008 - 20:21

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Mojemu sąsiadowi też w zeszłym roku wysiad silnik prze Bizonie i odał go do naprwy firma nazywa się Wachowiak dał za naprawe 5,5 tys. przywieżli mu do domu i założyli i niemiał żadnych problemów
Jeśli chcesz to zapytam się o numer tej firmy to napisz mi na PW.

POZDR.

#36 Share FendtFarmer

FendtFarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 22 kwiecień 2008 - 17:46

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Znam najlepszą firmę która zajmuje sie silnikami SW - 400. Ja też miałem ten problem w moim Bizonie. Kupiłem go z kółka rolniczego bo byl zatarty, zawiozłem wał do szlifu do pobliskiej firmy kombajn po remoncie skosił może z 20 ha i silnik padł, zatarł sie, obróciło panewke i koniec. Pojechalismy do Andrychowa i kupilismy nowy wal, tloki i tuleje tez byly wymieniane. Kombajn pracuje juz 3 sezon a, silnik pracuje wspaniale, oleju wogule nie bierze. Polecam Andrychów naprawde warto, w końcu tam produkowano silniki Andoria SW - 400 do Bizonów ;)

#37 Share damianTDD

damianTDD

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:sprzęt rolniczy

Napisany 03 maj 2008 - 21:31

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 mieliśmy identyczną sytuację jak ty ale po rozebraniu zdecydowaliśmy sie na kapitalke ponieważ wyciągać za rok znowu silnik to raczej nie ma sensu a tak jestesmy pewni ze trochę pochodzi tak wiec wyminiliśmy tuleje tłoki pierścienie wał do szlifu itp.

#38 Share u1212

u1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze; Technika uprawy

Napisany 06 styczeń 2009 - 22:24

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Może ktoś z was ma do sprzedania wał korbowy do sw400, lub wie gdzie mógłbym kupić w rozsądnej cenie. Może orientujecie się jaka jest cena nowego?
Z góry dzięki za pomoc.

#39 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Maszyny ich przeróbki, przebudowy i udoskonalenia :) z pasją buduje konstrukcje od podstaw mam wiele pomysłów za mało czasu i pieniędzy...<br />

Napisany 03 luty 2009 - 12:59

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Z wałem do bizona to na poprzedniej stronie tego tematu oferował sie kolega @xsc że ma do sprzedania po azotowaniu taki wał ;)
Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Tomek7G

Tomek7G

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Zainteresowania:Milan Per Sempre...

Napisany 29 marzec 2009 - 16:54

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 ja też szukam wału do SW400
w andrychowie kosztuje on 3010zł, ale z racji tego, że muszę wydać kasę nie tylko na silnik, i nie wiem, czy mnie na nominała stać, a wał Po 1 szlifie...wcale nie gorszy
Ryk SW 400 + C360 + 2xD43 pełne pszenicy = Magia PRL

Sprzedam 2 redlice do Poznaniaka
Kontakt: PW/GG