Skocz do zawartości

Zdjęcie

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400

905 odpowiedzi na ten temat

#361 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 02 lipiec 2012 - 08:30

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400

silnik przewrócić na kombajnie? Nie wiedziałem że tak się da, dość mało tam miejsca. Może kilka rad jak się za to wziąć, jak go już odkręcę to czym go przewrócić?

Trzeba go unieść 5 cm do góry, a poczatek napchnąć w stronę przodu kombajnu, podłożyć od tylej strony kombajnu jakieś deski czy kawałek drzewa, ciut opuścić, przechylić silnik do tyłu i opuścić aż się położy. Do tego najlepiej mieć jakiś bloczek, wyciag itp. nie można zapomnieć aby wcześniej wykręcić alternator, rozrusznik, filtr powietrza, tłumnik i całe pierdółki z tyłu silnika.
Może za jakieś 2 tyg. bedę przewracał silnik z bizona to zrobię zdjęcie.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Dzisiaj, 09:47
  •  

#362 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 09 lipiec 2012 - 06:28

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Panowie znowu mam problem...
Jak pisałem kilka postów wcześniej, zmieniałem pompę wtryskową w Bizonie... Tzn założyłem pompę samochodową ale w końcu zdecydowałem się regenerować oryginalną...
Ale do rzeczy: pompe założyłem i odpaliłem kombajn... - działa. Ale postanowiłem jeszcze zajrzeć do wtrysków bo jakoś dziwnie na obroty wchodził wieć postanowiłem jeszcze sprawdzić ten element. Jakież było moje zdziwienie gdy po odkręceniu pokrywy silnika zauważyłem pękniętą łapkę od zaworu!(nie wiem czy ssący czy wydechowy-rząd po stronie od zbiornika kombajnu) Dodam że znowu!!!
W ubiegłym roku miałem remontowany silnik i przy docieraniu też mi się to stało ale wtedy pękłą prawie połowa.. teraz jedna. Ale dlaczego tak się dzieje do cholery! dzisiaj będę dzwonił do mojego mechanika który robił ten silnik ale wolałbym usłyszeć opinię niezależną od Was... Co jest przyczyną?

#363 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 09 lipiec 2012 - 07:30

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Może wtedy tylko dostała, ale nie pękła, a pod wpływem drgań i obciążeń pękła w pracy później, bo chyba teraz jest już dobrze ustawiony rozrząd.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#364 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 956 postów

Napisany 09 lipiec 2012 - 07:46

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 No mam nadzieje ze tak... przeciez skosiłem całe żniwa! Boby może masz racje i wydaje się to dosyć sensowne...
Pytanie tylko czy mogło to mieć jakieś negatywne skutki na silnik? Bo prawda jest taka że nie wiem kiedy to się stało... może w połowie żniw ubiegłorocznych a może teraz... jak myślisz mogło stać się coś poważniejszego?

#365 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 09 lipiec 2012 - 12:01

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Ten jeden cylinder z urwaną dźwignią pracował jak sprężarka, nie dodawał mu mocy lecz jeszcze zabierał, stąd dziwna praca, tylko jedynie paliwo było w niego pakowane i mogło go wyrzucać przez wydech, czy kolektor ssący lub szło pod tłok, bo nie wiem który zawór nie pracował, nie jestem w stanie powiedzieć bez tego gdzie zapodziało się paliwo, bo napewno nie było spalone.
A silnikowi nic nie będzie.

Edytowany przez bobytempelton, 09 lipiec 2012 - 12:02.

#366 Share sawek

sawek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 09 lipiec 2012 - 20:37

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Czy może mi ktoś doradzić jak uszczelnić pękniętą misę olejową w bizonie Z056 z 87r ? Czy da radę to zrobić bez zdejmowania silnika? w tam tym sezonie próbowałem uszczelniać różnymi silikonami itp ale to działało na krótką i znowu pojawiał sie wyciek.

Edytowany przez sawek, 09 lipiec 2012 - 20:38.

#367 Share grabarz

grabarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 09 lipiec 2012 - 21:18

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Nie odkręcisz misy, musisz podnieść silnik, najlepiej zespawać lub jechać na jakiś szrot i kupić używana misę.

#368 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 09 lipiec 2012 - 22:50

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Za dużo tu postów piszę w tym temacie :D , ale napiszę jeszcze jeden :D tak się składa że w swoim mam spawaną miskę, i spawałem w innych, pęka zawsze obok korków spustowych, są 2, w bizonie pęka przy tym co jest wkręcona rurka zlewowa, która nie była usztywniona i drżała -_- , naprawa prosta unieść silnik, pochylić lub przewrócić do tyłu, i przez zbiornik wyjąć miskę, mi to zajmowało(rozebranie) ok 5 godz, ale mam wprawę i mam czym. Pospawa to każdy przy użyciu gazów, bo miska jest blaszana, a migomatem nie uzyska się szczelności w 100%, później zapaćkać jakimś klejem i musi być.

#369 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 956 postów

Napisany 10 lipiec 2012 - 06:25

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Nie mów tak że za dużo bo akurat Twoje rady są bardzo cenne!:)
Jak to się mówi "posłuchajmy opinii eksperta" - wtedy wchodzisz Ty hehe

#370 Share DjFarmer

DjFarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 14 lipiec 2012 - 17:47

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Witam zakupiłem bizona zo56 z 91 r. i nigdzie nie umie znaleźć bagnetu do sprawdzenia ile jest oleju oglądałem wszędzie do okoła i nigdzie nie mogę go znaleźć a chciałbym sprawdzić jakiej gęstości jest olej i ile go jest i czy trzeba go wymienić by nie zajechać silnika . Z góry dzięki pozdrawiam :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#371 Share miturskir

miturskir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 14 lipiec 2012 - 17:49

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 otwórz korek wlewu tam jest

#372 Share DjFarmer

DjFarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 14 lipiec 2012 - 17:55

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 dzięki :) ja szukałem do okoła silnika i nic <_< a to tam jest schowany :)

Edytowany przez razor275, 14 lipiec 2012 - 20:51.
Cytowanie poprzedniego posta

#373 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1911 postów

Napisany 15 lipiec 2012 - 09:50

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Co do zdejmowania miski olejowej, niedawno to przerabiałem. Podniosłem silnik jakieś 30 cm bez przewracania, pozdejmowałem tylko pasy i tłumik cała reszta poszła z silnikiem także roboty aż tak dużo nie było. Mi zanikało ciśnienie do 0 i sie okazało, że w misce leżała oberwana rurka od smogu ;[. Mam nadzieje, że szkód nie narobiło bo opiłków panewek nie znalazłem w misce.

#374 Share Pablo16

Pablo16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 13 sierpień 2012 - 22:10

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Mam pytanie. Dziś podczas koszenia z pod korka wlewu oleju i odmy zaczął wydobywać sie wg mnie dym temp oleju wynosiła 85 stopni. Pomyśleliśmy sobie że może uszczelka poszła a że pogoda do kitu i nie dużo zostało to chcieliśmy dokosić ale po około 10 min pracy zapaliła sie kontrolka od ciśnienia, Co może być przyczyną ?? olej ma dodam tylko że potem jak na chwilę odpaliliśmy aby podnieść heder do ściągnięcia kombajnu z pola to ta kontrolka dosłownie na moment zgasła gdy kombajn schodził z obrotów podczas gaszenia silnika.
Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

#375 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 13 sierpień 2012 - 22:21

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 @Grego w ten sposób jak ja zawsze ;) jak na linku niżej
@Pablo16 musisz to samo zrobić co w linku z tym nie ma żartów, nie wiadomo kiedy i sinik zatarty, miska do zdjęcia i diagnoza co i jak....
http://www.agrofoto....ika-bizon-z056/

#376 Share Pablo16

Pablo16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 14 sierpień 2012 - 06:09

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 No właśnie wiem że to nie żarty tylko został dosłownie kawałek do skoszenia i byłoby już wszystko skoszone ale jak zaświeciła sie kontrolka to od razu gasilismy silnik. Tak myślałem że bez demontażu silnika się nie obejdzie ale chciałem zapytać czy może ktoś miał taki przypadek, i czy wie czy obie awarie są powiązane czy nie. Szwagier postawił teze że może lał wtryskiwacz wypalił dziurę w tłoku i ma przedmuch albo że pierścień pekł i podczas sprężania kompresja tak mocno ucieka że rozdmuch*je olej pod smokiem i nie ma ciśnienia oleju. No ale nic wiadomo że w tym sezonie kjombajn nie pojedzie. Najbardziej wkurza mnie to że silnik 3 sezon po naprawie w zakładzie który naprawia silniki ciężarowe, kombajn pracuje niedużo bo na sezon z usługami skosi z 25 ha i wydawało się że silnik będzie na lata i tu zonk :(

#377 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 14 sierpień 2012 - 07:50

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Stawiam na którąś rurkę, radze ci zrób z tymi rurkami i pompą to co pisze w postach pod zdjęciem o ile nie masz dużych gór, i bedzie silnik na lata. Swoją drogą szwagier ma ciekawą koncepcję, dawno takiej nie słyszalem :D .

#378 Share Pablo16

Pablo16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 14 sierpień 2012 - 19:24

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Ja słyszałem o takich przypadkach w samochodach że w tłoku dziurę wypaliło a tak to w niczym innym nie. Ale jest pozytywna informacja jest ciśnienie ładniutko 4 bary. Wczoraj na polu widzieliśmy że jest trochę oleju pod silnikiem ale na miarce pokazywało stan pomimo tego że kombajn z poł godz stał na zgaszonym silnik nie wiem dlaczego tak było no ale pokazywała miarka że olej jest i sprawdzałem to wczoraj 3 razy. Dziś jednak jak kombajn przestał noc okazało się że jest oleju zbyt mało widzocznie część pod silnik reszta w powietrze no i 5l dolałem i ćiśnienie oleju jest. Problem został jedynie z tym że dymi z pod korka i z pod odmy choć dziś niby nie aż tak mocno ale jednak. Jak będzie czaqs to na początek zwali się głowice a wcześniej może zchaczę kogoś ktro sprawdzi mi sprężanie na każdym garku jak coś będę wiedział gdzie szukać. Dzięki za porady jak będę miał jeszcze jakieś pytania to na pewno nieomieszkam zapytać :D Pozdrawiam

#379 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 14 sierpień 2012 - 20:38

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Jeśli ten dym jest biały, biało szary i powolutku się unosi to nawet nie ruszaj głowicy nie rób kosztów, i niepotrzebnej roboty tylko miskę zdejmuj, gdzieś się olej smaży, pytanie tylko gdzie?

Zaniki ciśnienia często fałszuje elektryczny manometr, wkręćcie zamiast czujnika zaniku ciśnienia mechaniczny, i wyjmij ten zaworek pod filtrem zobacz czy lekko się przesuwa w tym otworze.

Ja z tym silnikiem na zdjęciu podobnie miałem, ciśnienie znikło, zdjąłem miskę wszystko gra, zdjąłem dekiel rozrządu i dekielki do wałka wszystko dobrze,klawiatura dobrze czyli co pozostaje... ta dziadoska pompa i rurki... serio zakładajcie pompy z autosana jednostopniowe na jeden smok i rurkę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#380 Share Pablo16

Pablo16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 15 sierpień 2012 - 14:07

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Znaczy się manometr mechaniczny wkręcaliśmy zaraz w miejsce czujnika zaniku i ciśnienie eleganckie. Właściwie to ten nasz bizon to Z050 i był w nim od początki manometr mechaniczny a kontrolki nie było jak go kupiliśmy ale ten manometr miał takie szybkie reakcje na zmiany ciśnienia że go odłączyłem i zrobiłem na kontrolkę bo tak to by można było silnik zatrzeć i na manometrze jeszcze byłoby że ma ciśnienie no ale to inna bajka fakt jest taki że w bloku sprawdzałem mechanicznym to ciśnienie smarowania ma. Co do tego dymu to powiedziałbym że był on taki niebieskawy raczej i jak wczoraj go odpalaliśmy to tak delikatnie dymił z odmy i korka wlewu oleju ale jak na polu dwa dni temu to walił tym dymem aż z lekkim ciśnieniem tak jak para z korka chłodnicy jak ktroś wodę zagotuje.

Edytowany przez Marcin91, 20 sierpień 2012 - 21:30.
nazewnictwo