Skocz do zawartości

Zdjęcie

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400

905 odpowiedzi na ten temat

#321 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 24 sierpień 2011 - 09:12

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 znajomy dolewa piątkę na dzień i nie myśli o remoncie ;)
U nas jak 5 litrów na 30hektarów się doleje to jest to maksimum jakie przepali.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Dzisiaj, 19:46
  •  

#322 Share marekp

marekp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 24 sierpień 2011 - 11:25

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Ajak wy wymineiacie silniki?
Myślałem zrobić to dźwigiem razem z przystwką napędową i chłodnicą wody po zdemontowaniu lewej obudowy kombajnu

#323 Share szymek

szymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 24 sierpień 2011 - 17:12

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 my zdejmowaliśmy trolem zdjeta ta boczan obudowa i zdjeta przystawka zeby lżej było

#324 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 30 sierpień 2011 - 08:30

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Witam!
planuje wymienić pompę wtryskową od bizona...
mam leżeć w garażu pompę od drugiego silnika... (samochodowego) wyglądają tak samo... czy mogę ją zamontować?? lub czy ewentualnie mogę ją oddać do regeneracji żeby przerobili na taką od bizona??? co o tym myślicie?

#325 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 30 sierpień 2011 - 16:06

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Regulator obrotów jest inny, zanieś do pompiarza niech przeżuci i ustawi tę pompę
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#326 Share Ares

Ares

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów
  • Zainteresowania:Elektryka w polskich maszynach rolniczych

Napisany 31 sierpień 2011 - 12:22

Czeka mnie remont silnika w Bizonie, czy ktoś ma namiary na dobrego i sprawdzonego fachowca z woj. mazowieckiego, no i może zna ktoś orientacyjną cenę tego "zabiegu" ;) bo może lepiej kupić drugi silnik np. po remoncie. Z góry wielkie dzięki.

Może kup nowy w dieselmocie. Będziesz miał 125 KM, a nie 100 KM. Leylandzki SW - 400 (taki silnik wybrał płocki FMŻ) miał kiedyś ponad 125 KM. Polacy postanowili założyć polskie pompy. Przez to silniki bardzo dymiły i fabryka ratowała się obniżeniem mocą silnika do 100 KM i tak już zostało.

#327 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,mechanika itp.

Napisany 31 sierpień 2011 - 20:24

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Ciekawe inf. ale w jakim celu cytujesz post z przed 3 lat?

#328 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 31 sierpień 2011 - 22:40

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 @ares silników pochodnych sw400 wychodziło kilka rodzai od 100km do 206km, różnie ustawionych i doposażonych w osprzęt tj. turbosprężarka czy pompa wtryskowa i inne elementy
http://pl.wikipedia.org/wiki/SW-400
tu w tym linku są błędy ale jest sporo prawdziwych iformacji
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#329 Share Ares

Ares

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów
  • Zainteresowania:Elektryka w polskich maszynach rolniczych

Napisany 07 wrzesień 2011 - 12:30

Ciekawe inf. ale w jakim celu cytujesz post z przed 3 lat?

Może się to komuś przyda. Różnie może być.

@ares silników pochodnych sw400 wychodziło kilka rodzai od 100km do 206km, różnie ustawionych i doposażonych w osprzęt tj. turbosprężarka czy pompa wtryskowa i inne elementy
http://pl.wikipedia.org/wiki/SW-400
tu w tym linku są błędy ale jest sporo prawdziwych iformacji

Mój wujas ma instrukcję obsługi tego silnika. Jak ktoś chce, to mogę go przeskanować i podrzucić.

#330 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 956 postów

Napisany 26 wrzesień 2011 - 08:30

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Witam!
w chwilach wolnych walczę sobie z ta pompą od bizona... I tak: wymontowałem tamtą starą, przełożyłem pompkę zasilającą do tej pompy samochodowej, zamontowałem do silnika, ustawiłem zapłon tak ok na 27 stopni... i teraz mam pytanie... w tej pompie od bizona jest tylko taka dzwigienka do gazu... a tu są dwie: do gazu i dzo czegoś jeszcze... w jakiej pozycji musi być ta druga? za cholere nie mogę go odpalić a chcę to zrobić żeby sprawdzić czy pompa jest ok i wtedy zawioze obie pompy do pompiarza żeby pżełożył mi regulatory obrotów...
więc jak jest z tą dzwignią?:):)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 26 wrzesień 2011 - 11:05

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Ta pompa samochodowa ma inny regulator obrotów, i inne dawki paliwa, bizon niby bedzie na niej pracował ale nie tak jak powinien, jest inaczej ustawiona poprostu, nic z tego nie bedzie zawieź pompe do pompiarza niech przełoży regulator z tamtej pompy i pozmienia dawki

#332 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 956 postów

Napisany 26 wrzesień 2011 - 11:07

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 czyli uważsz że nawet go nie odpale żeby sprawdzić czy działa?

#333 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 26 wrzesień 2011 - 18:11

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 odpali ale bedzie mółowaty powyżej 2000obr/min , ta pompa najwyższy wydatek ma w okolicach 1860obr/min, a bizonowska w granicach 2300obr/min, sprawdź z ciekawości to nic nie kosztuje, ale musisz później zawieść obie pompy do pompiarza aby przełożył regulator

#334 Share jazda

jazda

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 01 październik 2011 - 18:23

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 słuchaj jest taka firma jak chcesz to zawozisz silnik swój nie czeka i bierzesz po remoncie masz tu stronkę i zobacz sobie: krawiec.com.pl

#335 Share LukaszP

LukaszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 01 październik 2011 - 23:37

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Ta druga dzwignia jest od gaszenia. Da rade pracowac na pompie samochodowej. Jedyna uciazliwoscia jest gaszenie.
Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

#336 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 956 postów

Napisany 05 październik 2011 - 10:16

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 no wlsanie z tym gaszeniem jest ciezko:)
ciagle trzeba wchodzić na silnik...
kombajn odpalił i rzeczywiście jakiś taki mułowaty przy wyższych obrotach... ale pompa działa... teraz przy czasie wymontować i zawieźć do pompiarza na przełożenie regulatorów i ustawienie dawki...
PS. znalazłem przyczynę że sie zapowietrzał na małych obrotach silnika... malutka dziurka w rurce koło zbiornika paliwa...

#337 Share Przemek1988

Przemek1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 27 luty 2012 - 19:01

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Witam! Powoli zaczynam się rozglądać za kombajnem do swojego gospodarstwa i mam ofertę kupna Bizona Z056, z tym że silnik bierze ok. 1.5 litra oleju na dzień pracy, a silnik ma ok. 2500mtg... Może mi ktoś powiedzieć, czy ten silnik ma szanse jeszcze popracować trochę? Ile będzie kosztować orientacyjnie regeneracja/remont takiego silnika? Pozdrawiam!

#338 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 27 luty 2012 - 23:07

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Na takim silniku jeszcze możesz tłuc po 100ha rocznie przez 10 lat, 10zl za ten spalony olej dziennie jest niewspółmierne do wywalenia kilku tys. za robotę silnika. Widziałem silniki żrące po 6-9l dziennie i mające 0.1Mpa i pracowały pare dobrych sezonow.

#339 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 956 postów

Napisany 28 luty 2012 - 09:03

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Ja miałem taki silnik!:) hehe
9 litrów dziennie! Chodził jak żyleta!:) zero spadku mocy czy coś w tym stylu... Prawie cały czas chodził z sieczkarnia... W końcu go wymieniłem ale z takim silnikiem jeździłem chyba z 5 lat..
Jak piszesz wyżej 1,5 litra na dzień to jest naprawde nic!
PS. Jak robiłem ostatnio silnik (nowe komplety naprawcze, wał po 1 szlifie) to wyszło mi coś ok 6tyś zł...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share feniks

feniks

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 21:48

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 witam wszystkich, potrzebuje Waszej rady, mianowicie składam silnik (sw-400) i nie jestem pewny czy pod śruby mocujące przystawkę (http://imageshack.us...8/img3765rh.jpg) dawać jakiekolwiek blachy, aby je zabezpieczyć przed odkręceniem. Pytałem w sklepach z częściami, ale niestety nie maja takich i nawet nie wiedza czy maja być. Pozostaje mi jedynie samemu dorabiać takie blachy, tylko nie wiem czy je warto zakładać, ponieważ główki śrub mają „zespolone podkładki” (http://imageshack.us...6/img3762b.jpg/), wiec zagięcie takiej blachy nie będzie idealne i ciężko będzie je wykonać.

Może ktoś wie czy przykręcać to „gołymi” śrubami czy nie?