Skocz do zawartości

Zdjęcie

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400

905 odpowiedzi na ten temat

#301 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 22 lipiec 2011 - 00:33

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 zakrecasz pokoleji a potem stopniowo dociskasz kazda ;p

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Dzisiaj, 21:37
  •  

#302 Share recrut83

recrut83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 22 lipiec 2011 - 09:12

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 kolego głowicę dokręca sie stopniowo od środka

#303 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 955 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 01 sierpień 2011 - 12:51

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 witam!
panowie mam problem z silnikiem...
jest po remoncie kapitalnym... ostatnio kosiłem rzepak i zauważyłem że podczas pracy strzela czasmai w tłumik i dosyć mocno dymi... czasami na niebiesko (oleju nie bierze)...moc ma prawidłową bo obroty nie spadają... podczas obciążenia dymi na czarno lecz jak wyjeżdzam z łanu i obciążenie spada to również leci czarny dymek.... i tak na słuch słuchając to jakoś dziwnie na obroty wchodzi...
dodam że na starym silniku tych problemów nie miałem... tzn nie dymił i lepiej się wkręcał...
ma ktoś jakieś pomysły>???

#304 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 01 sierpień 2011 - 17:49

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Wygląda no to że odkręciło się sprzęgiełko przy pompie wtryskowej i się przestawił początek wtrysku
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#305 Share zenas

zenas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Zainteresowania:Moje zdanie to "DOGMAT" nie dyskutuje!

Napisany 01 sierpień 2011 - 20:38

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 :o sprawdź filtr w pierwszej kolejności powietrza może być już nie efektywny jak to nie pomoże filtry paliwa ijak to nie pomoże regulacja zapłonu, zakładam że reszta jest po kapitalce :D
Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

#306 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 955 postów

Napisany 02 sierpień 2011 - 07:51

:o sprawdź filtr w pierwszej kolejności powietrza może być już nie efektywny jak to nie pomoże filtry paliwa ijak to nie pomoże regulacja zapłonu, zakładam że reszta jest po kapitalce :D

filtr powietrza jest jest nowy zarówno wkład jak i cały kompletny filtr... filtry paliwa nowe... oczywiście cały jest po kapitalce:) chyba musze zobaczyć do tego zapłonu i lekko go przestawić.. rozumiem że na sprzęgiełku pompy mam lekko wyprzedzić czy cofnąć do tył???

#307 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 02 sierpień 2011 - 08:42

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Poprostu zatnij go w pt na kole zamachowym, gdy zawory na pierwszym tłoku od rozrządu będą zamknięte, i sprawdź początek tłoczenia pompy, choć możliwe że na kółku przy pompie pompiarz nabił jakiś znak typu punkt, kreska rysa, i zgadza się lub nie zgadza się z dziubkiem nad kółkiem, lepiej sprawdzić bo znaki mogą być źle nabite
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#308 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 955 postów

Napisany 02 sierpień 2011 - 10:24

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 a powiedz mi jeszcze proszę czy to prawda że jak jest żle ustawione na pompie to olej może się grzać??? bo mi ciągle pokazuje ok 100 stopni... woda normalnie 80 stopni a oleju za cholere nie może zbić... dodam że chlodniczki olejowe są dokładnie wymyte przed żniwami oraz jedna jest zamontowana przed chlodnicą wody więc teoretycznie powinno być dobrze a nie jest....

#309 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 02 sierpień 2011 - 19:06

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Zazwyczaj gdy jest początek wtrysku ustawiony za wcześnie to się grzeje, pisałeś że wali ci w wydech bo zazwyczaj pompa gdy się odkręci przestawia się w tył i tu by pasowało, a to że się grzeje-robiłeś cały silnik po ok 50mth się to ustabilizuje, takie docieranie na pusto nic nie daje ,włąśnie pod obciążeniem(nie 100% ale 70-90%) prawidłowo się dotrze, minie...

@panczo a ty ten silnik to masz w jakimś claasie? czy bizonie, tak się pytam

Edytowany przez bobytempelton, 02 sierpień 2011 - 19:47.

#310 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 02 sierpień 2011 - 20:23

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 jak często dolewacie olej w pompie wtryskowej ? i dlaczego ubywa ?u mnie co jakiś czas robi sie sucho przepada całkiem dlaczego ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#311 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 02 sierpień 2011 - 22:12

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 strzymek a wylatuje tą rurką, pod pompą? czy może od strony piasty tzn tego kola co jest mokro? tam gdzieś musi być ślad tylko wyczyść plewy z okolic silnika to zobaczysz gdzie, to dolewaj codziennie

#312 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 955 postów

Napisany 03 sierpień 2011 - 07:31

Zazwyczaj gdy jest początek wtrysku ustawiony za wcześnie to się grzeje, pisałeś że wali ci w wydech bo zazwyczaj pompa gdy się odkręci przestawia się w tył i tu by pasowało, a to że się grzeje-robiłeś cały silnik po ok 50mth się to ustabilizuje, takie docieranie na pusto nic nie daje ,włąśnie pod obciążeniem(nie 100% ale 70-90%) prawidłowo się dotrze, minie...

@panczo a ty ten silnik to masz w jakimś claasie? czy bizonie, tak się pytam

oczywiscie ze w bizonie!:):)
dzisiaj zobacze z tym kątem wtrysku... musze to dopieścić:)

#313 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 08 sierpień 2011 - 21:44

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 jak wylatuje to tą rurki z pompy ale pompa jest sucha a codziennie się nie chce dwa razy dolewam kilka lat już tak chodzi

#314 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 955 postów

Napisany 22 sierpień 2011 - 07:59

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Witam!
mam problem z Bizonem...
a mianowicie bardzo często się zapowietrza... układ jest szczelny...
wymieniłem chyba ze 3 pompki! zmieniam te popychacze od pompek kombinuje i nic... na obrotach jest ok ale jak chodzi na wolnych to pochodzi z 5-10 min i gasnie...
wtedy podpompuje mu ręcznie i odpalam...
i tak dzieje się często.. lecz nie mam na to reguły...
dodam jeszcze może istotną rzecz- na obroty wchodzi bardzo dziwnie, oraz na początku jak chodzi na obrotach to przez pierwsze ok 3 min strzela w tłumik!!! czyżby pompa wtryskowa siadła? mam już wsadzony drugi silnik a pompa jest ciągle ta sama (przekładana)...
może to jej wina?
macie jakieś pomysły???

#315 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 22 sierpień 2011 - 22:11

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Strzelanie w wydech czyli za późny początek wtrysku, norma, gdy popuszczą śruby na sprzęgiełku między pompą a wałkiem prowadzącym do koła rozrządu to zawsze przestawia się w tył na późny zapłon, poprostu trzeba sprawdzić początek tłoczenia gwarantuje że się przestawił, po remoncie się to bardzo często zdarza że się sam rozkręci, zmień śruby podkładki sprężynowe, najlepiej i ustaw początek wtrysku, 20min roboty

#316 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 955 postów

Napisany 23 sierpień 2011 - 06:17

Strzelanie w wydech czyli za późny początek wtrysku, norma, gdy popuszczą śruby na sprzęgiełku między pompą a wałkiem prowadzącym do koła rozrządu to zawsze przestawia się w tył na późny zapłon, poprostu trzeba sprawdzić początek tłoczenia gwarantuje że się przestawił, po remoncie się to bardzo często zdarza że się sam rozkręci, zmień śruby podkładki sprężynowe, najlepiej i ustaw początek wtrysku, 20min roboty

no tylko że bawiłem się już z tym wcześniej... kombinowałem raz w tą raz w tamtą i du... ostatecznie ustawiłem tak na 27-28 stopni... myślałem że dobrze będzie...
ale chodzi do d*py... nie wiem.. teraz jest po żniwach więc będę mieć czas to zobaczę może coś więcej...
a co z tym zapowietrzaniem???

#317 Share marekp

marekp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 23 sierpień 2011 - 10:56

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Ja też mam problem z silnikiem, bowiem ubywa w nim oleju ok 2 litry na 10 godzin pracy i dodatkowo przy rozgrzanym silniku obroty powyżej 800 obr/min powodują gaśnięcie lampki i sygnału dzwikowego ciśnienia oleju. Silnik jest nominalny, nie dymi, ma siłę. Jak myślicie czy samo założenie nowych panewek bez szlifu wału polepszy jego żywot.

#318 Share GrzesiekD

GrzesiekD

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 23 sierpień 2011 - 11:56

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Jeżeli masz nominalny wał to rób szlif to nie są duże pieniądze dopasuja Ci panewki i będzie dobrze a teraz kwiestia czy wymieniać pierścienie czy całe słupki (zestaw naprawczy)

#319 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 23 sierpień 2011 - 21:17

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Panczo oddaj pompe do dobrego pompiarza i sprawdź przy okazji czy zawory nie są spięte, czyli czasem może nie być na nich luzu.
Marekp , na dwa razy , trzeba przewrócić silnik na bok zdjąć miske i pomierzyć czopy , jak brakuje więcej niż 0.15mm to panewki nie pomogą, podłuż podkładkę pod zawór redukcyjny ten pod filtrem lekko pomoże ale nie na długo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#320 Share marekp

marekp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 24 sierpień 2011 - 06:57

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 podłożyłem podkładkę 8 pod ten zawór lecz nie mam gdzie sprawdzić bo mombajn nie ma co już kosić. Dodam jeszcze że na cylindrach 4,5,6 są duże progi a na 123 ich niema - sprawdzone przed sezonem podczas wymiany niedokreconej uszczelki pod głowicą. Czy 2 litry ubytku oleju na dzień pracy to jest jeszcze w normie?