Skocz do zawartości

Zdjęcie

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400

905 odpowiedzi na ten temat

#261 Share LukaszP

LukaszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 02 lipiec 2011 - 23:04

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Za zestaw produkcji Mahle policzyli mi ponad 400 zł na gar, i to nie na chromie! Ceny części porażają, a ich jakość zwala na kolana. Co do pompy - kto kupuje tanio kupuje dwa razy. Pamiętam czasy, gdy można było dostać jescze oryginalną pompę (może i teraz można?) kosztowała z podstawą 700 zł! Sprawdź czy nie naciągasz za mocno paska - to może miec wpływ na zużycie podróby.
Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Dzisiaj, 22:09
  •  

#262 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 03 lipiec 2011 - 07:37

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Zależy co wybieramy jakość czy cenę???

http://allegro.pl/ze...1655403156.html i http://allegro.pl/ze...1648589406.html

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#263 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 03 lipiec 2011 - 10:30

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Szukajcie hurtowni tam są tańsze części, jeżeli jesteście vatowcami to odlatuje następna 1/5. Moge dać namiar na jedną z hurtowni w okolicach Mielca, ale pojęcia nie mam czy mają sprzedaż wysyłkową
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#264 Share ziemek256

ziemek256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 03 lipiec 2011 - 15:55

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 To tak, schodni się skrzywiły w miejscy gdzie ją te rączki...

Ten zestaw Mahle jeszcze cenowo tragicznie nie stoi... Jutro popytam w okolicznych agromach po ile takie zestawy mają...
Co do pompy to może trochę za ciasno pasek napiąłem ale żeby jednego sezonu nie wytrzymała... szajs normalnie...

It's My Life...

JD...

#265 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 04 lipiec 2011 - 08:12

Ja polecam chromowe tuleje najdroższe niestety ale najtrwalsze mahle krotoszyn b.dobra firma, niektórzy mówią że to sparciała firma i to złom , a wg. mnie musieli młotkiem wbijać te tuleje żeby je zepsuć.

tylko oryginalne MAHLE!!! mam teraz założone... i silnik komoletnie inaczej pracuje!!! chodzi bardzo dobrze! jescze miesiąc temu jak miałem założone nowe komplety 4 pierścieniowe to było troche inaczej słychać pracę silnika... no aż wkońcu wszystko się rozpieprzyło na dotarciu...
teraz jest kompletnie inna bajka! Tak jak napisał kolega... kupujcie tylko oryginały bo ja też chciałem przyoszczędzić a za remont silnika można powiedzieć że płaciłem 2 razy!!!

#266 Share ziemek256

ziemek256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 05 lipiec 2011 - 22:39

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Zestaw kupiony. 370 zł za słupek - 4 pierścienie, tuleje niestety żeliwne, zestaw zakupiony w Grene, na komplecie sześciu słupków dostałem 150 zł upustu... Jutro składamy. :)

It's My Life...

JD...

#267 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 06 lipiec 2011 - 10:39

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 [img]http://http://bobytempelton.wrzuta.pl/obraz/7UR0mq9KK41/zdjecie0131[/img]
[img]http://http://bobytempelton.wrzuta.pl/obraz/927NX1mCFl7/zdjecie0133[/img]
Coś mi nie wychodzi dodawanie tych zdjęć, narazie sobie skopiujcie i wkleicie , a później sprubuje obczaić dodawanie tych zdjęć.
Na zdjęciach jest schemat ustawienia rozrządu w silniku sw400, silnik jest w pozycji do góry wałem bo mi tak było wygodnie włożyć wał, więc odwróćcie sobie zdjęcie lub monitor o 180st gdy nie zauważycie podobieństwa.Na kole zębatym wałka rozrządu jest strzałka która musi się pokrywać z kreską-cechą-znakiem na powierzchni za kołem zębatym, i tu zwracam uwagę że ta kreska jest zazwyczaj słabo widoczna więc trzeba dobrze odczyścić zaznaczone miejsce i dobrze się przyjrzeć.Wał korbowy ma być ustawiony w pozycji pierwszy tłok w gmp, czyli jak łukaszp pisał wpust na wale ma być pionowo do góry, a łatwiej poprostu zaciąć pozycjoner koła zamachowego od razu w pozycji gmp, o ile koło zamachowe jest dobrze założone i jest z tego silnika.Pisałem też że spotykałem się z różnicami ustawienia wałka rozrządu w silnikach sw-400 i pochodnych tych silników czyli wysilonych 6CT107 , ale większość nie zauważy różnicy bo jedynie kreska z którą ma się zgrywać strzałka jest lekko przesunięta, dając wcześniejsze o kilka stopni fazy rozrządu

Edytowany przez bobytempelton, 06 lipiec 2011 - 21:49.

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#268 Share jawa3398

jawa3398

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 06 lipiec 2011 - 20:33

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Ostatnio pytalem jak z tymi cechami>Ustawilem tak jak napisal " LukaszP" W zalacznikach sa zdjecia na ktorych ustawilem ten rozrzad. I teraz ocencie sami czy dobrze jest ustawione.

bobytempelton. Jednak ci nie wyszlo z tymi zdjeciami. pomniejsz je i wtaw jako zalaczniki:)

Załączone miniaturki

• 1_zmniejszacz-pl_428756.jpg
  • 2_zmniejszacz-pl_376714.jpg
  • 5_zmniejszacz-pl_892879.jpg

Edytowany przez jawa3398, 06 lipiec 2011 - 20:34.

#269 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 06 lipiec 2011 - 21:53

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 No nie idzie mi dalej to dodawanie zdjęć zmniejszyłem ale nie idzie chyba ktoś musi mi to wytłumaczyć łopatologicznie :lol:
W każdym bądź razie zazwyczaj cecha jest w lewym dolnym rogu ale jak pisałem wychodziły różne wersje tego silnika a znaki były nabijane ręcznie w różnych miejscach , cechy się zgadzają wał jest w pozycji pierwszy tłok gmp czyli jest dobrze.

#270 Share CONDOR

CONDOR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 06 lipiec 2011 - 22:05

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Witam!!!

Możecie polecić jakiś dobry, odpowiedni olej na dotarcie silnika SW400?

Czy superol CF się do tego nada?
JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 07 lipiec 2011 - 09:47

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Na dotarcie wystarczy cd, ale jak chcesz.
no nareszcie mi się udało, opis jest przy 4 posty wyżej, przypominam że silnik jest odwrócony do góry wałem(bo mi było wygodnie).

Zdjęcia usunąłem bo zapychały mi pamięć , kto potrzebuje zdjęć ustawienia rozrządu prosze pisać na pw, z treści adres email, to wyśle

Edytowany przez bobytempelton, 03 sierpień 2011 - 23:22.

#272 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 07 lipiec 2011 - 18:05

Witam!!!

Możecie polecić jakiś dobry, odpowiedni olej na dotarcie silnika SW400?

Czy superol CF się do tego nada?

Ja właśnie zalałem 4 turbo od zetora turdusem - może marnotrastwo na docieranie ale nie miałem pod ręką SUPEROL FALCO CD bo na tym miałem docierać silnik.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#273 Share TheBorowiecTV

TheBorowiecTV

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 09 lipiec 2011 - 08:49

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Ktoś ma silnik da bizona?

#274 Share ziemek256

ziemek256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 09 lipiec 2011 - 15:06

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 A mój się dociera... Wymienione tuleje tłoki pierścienie i panewki. Ile mth musi zrobić żeby po mału mógł iść w pole? Pyrka sobie od rana do wieczora puki co... :)

It's My Life...

JD...

#275 Share jawa3398

jawa3398

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 10 lipiec 2011 - 10:10

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 No widze ze ci sie jednak udalo wstawic zalaczniki;)A powracajac do tematu. Wczoraj poskladalem klamota i udalo mi sie odpalic,Silniczek bardzo ladnie pracuje na wolnych obrotach jak jest zagrzany ma 4atm a na calym gazie 6.I teraz bedzie w zapasie do bizonka az stary ktory jest w bizonku sie skonczy:)

TheBorowiecTV. Po co ci silnik do bizona? nie lepiej starego zrobic?

#276 Share ziemek256

ziemek256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 10 lipiec 2011 - 12:57

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 @jawa3398 wkręciłeś świeżo złożony silnik na pełne obroty? Mój się dociera, zrobił ok 5mth i jeszcze na pełnych obrotach nie chodził. Pracuje sobie na ok 1000rpm, od czasu do czasu mu przyłożę do 1500-1700 i narazie dosyć.;)

It's My Life...

JD...

#277 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 10 lipiec 2011 - 15:23

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 niech se pyrka jak najdluzej ^^

#278 Share jawa3398

jawa3398

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 10 lipiec 2011 - 16:37

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Ale to jest silnik ktory juz wczesniej chodzil. tylko ktos przy nim rozrzad porozkrecal,nie wiem czemu.

#279 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 10 lipiec 2011 - 17:23

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Dawajcie mu do końca dobrze raz na jakiś czas, na pusto przecież pyrkocze bez obciążenia, jak ma coś wyjść to niech teraz wychodzi, na pusto bez obciążenia dobrze się nie dotrze, a w pracy to będzie silnik się grzał jakieś pierwsze 50mth.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 10 lipiec 2011 - 20:02

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 nie powinien sie grzac jezeli jest dobrze zrobiony ladnie wchodzi na obroty i ma moc to nie bedzie sie grzal ale musi byc dotarty musza sie pierscienia ladnie ulozyc itp.

Edytowany przez kravter, 10 lipiec 2011 - 20:07.