Skocz do zawartości

Zdjęcie

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400

905 odpowiedzi na ten temat

#241 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 30 czerwiec 2011 - 20:12

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Kapilarnie to jest kilkustopniowy rozrzut błędu, czyli jak się uda chyba że zamontuje się ręczna pompe paliwa przed pompą wtryskową i nabije ciśnienie to wtedy można się dokładnie i szybko bawić z pompą
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Dzisiaj, 17:18
  •  

#242 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 30 czerwiec 2011 - 20:55

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Akurat w ciagniakach i kombajnach problemu nie ma, bo sa reczne pompki. W instrukcjach tak polecaja.
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#243 Share jawa3398

jawa3398

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 30 czerwiec 2011 - 22:49

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 bobytempelton. jesli mozesz to wrzuc te foty. Juz chyba sobie poradzilem. Ale jak bys mogl to je wrzuc porownam sobie czy wszystko sie zgadza

#244 Share ziemek256

ziemek256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 30 czerwiec 2011 - 23:01

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 A ja dziś Bizonka odpaliłem po zimowym śnie. Włożyłem akumulatorki pod pompowałem paliwo - obrócił dosłownie 3 razy i silniczek chodził w miarę równo, dymiąc przy tym na niebiesko.
Przedmuchałem go troche i wziąłem się za rozbieranie. Prawa strona rozebrana (wyjęta chłodnica, filtr pow, odkręcone łapy silnika...) Od rana biorę się za lewą stronę i wyciągamy silnik. Mam tylko nadzieję że Cyklop go udźwignie...

It's My Life...

JD...

#245 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 30 czerwiec 2011 - 23:32

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 udzwignie ja wyiagalem u siebie dziesiatki razy cyklopem i dawal rade :)

#246 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 01 lipiec 2011 - 00:05

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 @xsc chodziło mi o zewnętrzną ręczną pompe paliwa, podobną do towotnicy daje ona ciśnienie do ok 80bar, wpina ją się właśnie zamiast tej ręcznej pompki , nabija się ciśnienie obraca kilka razy walkiem pompy wtryskowej czy sprzęgłem pompy oczywiście odkręconym i problem zapowietrzonej pompy znika, wtedy śmiało można zamontować zamiast kapilary zegar bez ryzyka że tam jest powietrze w paliwie i pokłuci pomiar, jak pisał @łukaszP o problemie z odpowietrzeniem ,oczywiście trzeba też zalać rurkę buordona ropą z zegarem do góry gwintem i sprawnie szybko odwrócić i dokręcić choć mi się to nie zawsze udaje, i tak się coś wyleje... ale nawet zwykłą kapilarą jest o niebo dokładniej z pompą wstępa o wyższym ciśnieniu , ta ręczna daje liche ciśnienie.
Tylko jak chcecie wyjmować cyklopem silnik to dla bezpieczeństwa w zawór redukcyjny ten za pompą w cyklopie wsadźcie 10groszy zatkajcie rurkę tę bo baku poprostu, a ten przy rozdzielaczu dokręćcie na full, żeby niezłapać zonka, silnik waży ok 650kg a cyklop ma udźwig ok 500 kg, a jeszcze przecież jakieś dłuższe ramie chyba trzeba dokoptować.Ja mam suwnicę w wiacie do 3ton zakładam czy wyjmuje silnik w ok 20min B) sam oczywiście , chodzi mi gdy jest już wszystko porozkręcane tylko zdjąć, nawet się nie spoce :)
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#247 Share ziemek256

ziemek256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 01 lipiec 2011 - 19:12

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Silnik wyjęty i rozbebeszony... Poszło sprawnie, podkręciłem zawór przeciążeniowy w Cyklopie i na wolnych obr go podniósł.
Silnik rozebrany - 4 tuleje złom... :( Wybiliśmy wszystkie 6, jutro trzeba będzie pojeździć poszukać części. Jaki komplet naprawczy byście polecili?

It's My Life...

JD...

#248 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 01 lipiec 2011 - 20:21

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 wymien tuleje i pierscienie :) a jak tam tloki??

aa a panewki git?? czy juz czerwone??

Edytowany przez kravter, 01 lipiec 2011 - 20:22.

#249 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 01 lipiec 2011 - 21:35

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Ja polecam chromowe tuleje najdroższe niestety ale najtrwalsze mahle krotoszyn b.dobra firma, niektórzy mówią że to sparciała firma i to złom , a wg. mnie musieli młotkiem wbijać te tuleje żeby je zepsuć. Tylko pamiętaj do tulei chromowej pierścienie grafitowe czyli żeliwne szaro-czarne (nie srebrne), a tłok jak piszesz że tuleja do wymiany to płaszcz też ma zdeformowany, kup całe komplety wywalisz 2tys zł, ale spokój napisz jak głowica i wał

#250 Share ziemek256

ziemek256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 01 lipiec 2011 - 22:08

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Dzięks.:) Tłoki też sie tylko do wymiany nadają... Denka mają podziubane, w 2 są nawet spore wżery... Będe szukał całego kompletu naprawczego, najlepiej chrom... Panewki też raczej nowe dostanie. Kurde że ten silnik jeszcze chodził, na tulejach są wżery, 2 pierścienie się rozsypały, a co ciekawe miał założone długie tłoki a na nich po 3 pierścienie. po wyjęciu pierwszego tłoka myślałem że założy się po 4 nowe i jeszcze będzie chodził ale na kolejnych cylindrach to nie ma sensu... A co ciekawe Bizon w zeszłe żniwa naprawde mocy nie tracił, tyle tylko żę spalał olej... ;)

Głowica wydaje się w porządku, zawory nie siadły jeszcze głęboko w gniazdach, wystają od 1 mm za gniazda, trzeba tylko dobrze wyczyścić kolektor ssący... Wał też rys nie ma, w pracy przy rozgrzanym silniku ciśnienie na 3 trzymał a zimny koło 5. Ale panewki raczej nowe dostanie, maleńkie zarysowania się pojawiły.

Edytowany przez ziemek256, 01 lipiec 2011 - 22:13.

It's My Life...

JD...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 01 lipiec 2011 - 22:39

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 ciekawe od czego pierscienie pekly ;/ moze jak zakladales wczesniej juz pekly albo jak rozbierales

#252 Share ziemek256

ziemek256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 01 lipiec 2011 - 23:16

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Bizon u nas jest piąty sezon. Do silnika nie zaglądaliśmy do teraz... przy wyjmowaniu raczej nie popękały bo od czegoś te rowy w tulejach są... :unsure:

It's My Life...

JD...

#253 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 01 lipiec 2011 - 23:34

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 A jak pisałem że przy pierwszym montażu zakłada się 3 pierścienie w 4 pierścieniowym tłoku to mi niektórzy nie wierzyli, a to jest naprawde prawda, tylko pokosił tuleje mechanik przy montażu i jest efekt.A pierścienie pękły przy montażu albo przy pracy po zniekształconej źle zamontowanej tulei , po przegrzaniu pierścienie by się zapiekły najwyżej.

Edytowany przez bobytempelton, 01 lipiec 2011 - 23:43.

#254 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 01 lipiec 2011 - 23:57

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 a kiedy zaczol brac olej?? to i wtedy pekly pierscienie pewnie

#255 Share ziemek256

ziemek256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 02 lipiec 2011 - 15:05

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Stopniowo z roki na rok brał coraz więcej... W ubiegłym sezonie mi się pompa wody rozleciała, chwilę się zagotował, od tego czasu znacznie więcej oleju z silnika ubywało...
O druga sprawa - w tamtym sezonie wymieniałem pompę wody - Bizon skosił na tej nowej jakieś 20 ha i ma już luz :blink: :blink: Wymieniać ją czy przesmarować i tłuc dalej? Duży ten luz nie jest ale idzie ręką o wiatrak wyczuć... Silnik będzie po remoncie szkoda żeby przez głupią pompę wody znowu go przegrzać :(

It's My Life...

JD...

#256 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 02 lipiec 2011 - 15:46

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 pewnie jakas chinszczyzna moze lepiej wyjmien ale na jakas taka lepsza bo tak jak mowisz silniczek bedzie ladnie chodzil a jak ta sie rozleci to znowu sie zagotuje ;/

#257 Share ziemek256

ziemek256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 02 lipiec 2011 - 16:50

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 CNH przejął Płock i ciężko o orginalne części... :( Aż strach ten komplet naprawczy kupować żeby się w jakiś szajs nie wpakować... :huh: :unsure:

It's My Life...

JD...

#258 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 02 lipiec 2011 - 18:20

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 zgadzam sie czasem to stare lepsze od nowego^^

#259 Share ziemek256

ziemek256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 02 lipiec 2011 - 22:18

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Dokładnie...

Jak by ktoś miał proste schodki do Bizona na podest to chętnie odkupię, cofałem przedwczoraj pod garaż i przywadziłem o drzewo ;[ :unsure: troszkę sie zdefraudowały... :o Nie chce się klepać... :mellow:

Edytowany przez ziemek256, 02 lipiec 2011 - 22:19.

It's My Life...

JD...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 02 lipiec 2011 - 22:28

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 zlap lina i po maly odegnij w 2 strone :)a gdzie sie skrzywily na tych srubach co sie skladaja?? czy to chodzi o ta drabinkez prawej strony??