Skocz do zawartości

Zdjęcie

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400

905 odpowiedzi na ten temat

#1 Share slawus

slawus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 29 luty 2008 - 14:22

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Czeka mnie remont silnika w Bizonie, czy ktoś ma namiary na dobrego i sprawdzonego fachowca z woj. mazowieckiego, no i może zna ktoś orientacyjną cenę tego "zabiegu" Dodany obrazek bo może lepiej kupić drugi silnik np. po remoncie. Z góry wielkie dzięki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Dzisiaj, 13:10
  •  

#2 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 29 luty 2008 - 16:12

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Jakbys potrzebowal wal korbowy po szlifie i azotowaniu to mam taki do sprzedania...

A fachowcow nie znam dobrych zawsze robie sam.
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#3 Share Piotras

Piotras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 29 luty 2008 - 17:28

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Nie wiem jak u Ciebie u Nas firmy którę zajmują się remontami również wymianą silnika tzn. zawozisz swój dostajesz po remoncie kapitalnym to koszt około 5-6 tyś zł. A co Tobie stało się z nim?? Przegrzałeś i zatarłeś czy co ?
Pozdrawiam

#4 Share slawus

slawus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 29 luty 2008 - 23:16

Nie wiem jak u Ciebie u Nas firmy którę zajmują się remontami również wymianą silnika tzn. zawozisz swój dostajesz po remoncie kapitalnym to koszt około 5-6 tyś zł. A co Tobie stało się z nim?? Przegrzałeś i zatarłeś czy co ?
Pozdrawiam

Silnik już swoje przepracował i bierze olej najprawdopodobniej pierścionki się przykleiły do tłoka i pewnie popękały. Potrafi wessać nawet 5 litrów oleju na dzień pracy. Z 5 tysi to ja będę miał silnik po kapitalnym i nie będę musiał oddawać swojego.

#5 Share Tomasz1515

Tomasz1515

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 01 marzec 2008 - 09:29

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 W takiej sytuacji to najlepiej zrobić mu małą kapitalkę i można kosić dalej ;)

#6 Share LukaszP

LukaszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 01 marzec 2008 - 21:48

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Lepiej oddaj go do remontu do renomowanej firmy. Kupisz silnik za 5k pln i będziesz wiedział co w nim siedzi? Dostaniesz gwarancję? A co do remontu polecam Andrychów choć daleko, Kostrzyn k. Poznania, Iławę. Zaoszczędzisz sobie nerwów i pieniędzy.
Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

#7 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 05 marzec 2008 - 21:08

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Z ta gwarancja to nie jest tak do konca bo bizon pracuje 2-3 tyg. i juz po gwarancji,lepiej zrobic samemu i zaoszczedzic. Za 5 tys. to juz nikt ci silnika nie zrobi w renomowanej firmie,wiem bo sprawdzałem rok temu.

#8 Share LukaszP

LukaszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 06 marzec 2008 - 18:36

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Samemu to można ten silnik poskręcać. Tulei sam nie wyciągniesz, a o włożeniu można we własnym zakresie tylko pomarzyć. Przy większym przebiegu warto byłoby wał przeszlifować, posprawdzać korbowody, wymienić w nich tulejki. Latania, kombinowania więcej niż to wszystko warte, a efekt finansowy podobny do zakładu wyspecjalizowanego. Dwa lata temu koszt remontu silnika w Andrychowie oscylował w okolicach 8k pln.
Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.

#9 Share slawus

slawus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 06 marzec 2008 - 22:40

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 może i dałoby się zrobić ten remont, doświadczenie jako takie mam, ale nie mam na to czasu, a poza tym trzeba dać zarobić innym żeby inni dali zarobić Tobie..., bo co by było gdyby wszyscy kosili snopowiązałkami lub "kosą" we własnym zakresie to nie dało by się zarobić w żniwa...

#10 Share LukaszP

LukaszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 07 marzec 2008 - 22:04

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Jeśli zmieniałbyś tylko pierścienie to ok, to da rade zrobić. Wiem po sobie kapitalki samemu to bym się nie podjął, choć można powiedzieć że zjadłem zęby ta tym silniku. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Lukas85

Lukas85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, motoryzacja, informatyka

Napisany 08 marzec 2008 - 08:53

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 ja dwa lata temu musiałem wykonac remont silnika w claasie mercatorze 70. Silnik jest marki Perkins, za remont zapłaciłem około 5 tys zł, w firmie w Białymstoku (podlaskie). Sąsied jest mechanikiem i ma bizona, w ktorym tez remontowal silnik, tylko ze sam. Rozmawialem z nim jeszcze przed remontem mojego silnika i powiedzial mi ze jezeli chodzi o kapitalke nie warto samemu sie w to bawic bo sie poprostu nie opłaca. Po pierwsze musiał wieść wał na szlif, bo sam nie miał do tego sprzetu, potem musiał kilkakrotnie jezdzic po czesci. W sumie naprawa wyszła mu mało taniej, a siedział przy nim prawie miesiac poki wszystko złożył. Slawus jezeli masz zamiar robic kapitalke dla silnika polecam znalesc jakas firme
Ursus C-330, Ursus 3512, New Holland TD90D, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

#12 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 08 marzec 2008 - 09:21

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 No to podsumowując jak masz żyłkę mechanika i lubisz takie rzeczy zrób remont sam (troszkę taniej). A jeżeli nie masz czasu i nie lubisz się bawić w mechanika daj silnik do firmy. :huh:
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#13 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 08 marzec 2008 - 09:57

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Piszac samemu nie miałem na mysli własnej pracy tylko najecie odpowiedniego fachowca,a koszt jest taki;
komplet naprawczy350złx6
szlif wału z cementowaniem900zł
centracja bloku jesli potrzebna 500zł
wszystkie inne pierdołki 1000zł
robocizna1000zł
razem maksymalnie 5.500zł a wiec jakies 3tys. taniej. policzyłem jedne z drozszych kompletow naprawczych(mozna kupic juz za 230zł za sztuke)

#14 Share LukaszP

LukaszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 08 marzec 2008 - 23:54

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Nie ująłeś tutaj wyprasowania i wprasowania tulei, te pierdołki jak piszesz nie zamkną się w 1000 zł. Trzeba dodać stracony czas i paliwo. Mnie udało się kupić nowy silnik z zapasów magazynowych po cenie złomu użytkowego, co znaczy że warto przeglądać ogłoszenia. Pozdrawiam

#15 Share slawus

slawus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 09 marzec 2008 - 13:24

...Mnie udało się kupić nowy silnik z zapasów magazynowych po cenie złomu użytkowego, co znaczy że warto przeglądać ogłoszenia. Pozdrawiam

A gdzie taki zakup można zrobić też interesowałoby mnie coś takiego. Była okazja kupna Stara jeszcze w dobrym stanie a silnik pracował jak bączek za całe 6 tys, ale za późno się o tym dowiedziałem. Po likwidacji cukrowni.

#16 Share slawus

slawus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 09 marzec 2008 - 13:32

ja dwa lata temu musiałem wykonac remont silnika w claasie mercatorze 70. Silnik jest marki Perkins, za remont zapłaciłem około 5 tys zł, w firmie w Białymstoku (podlaskie)...

Możesz podać namiary na tą firmę w Białymstoku mam 150 km, mógłbym bym zawieść silnik jak dobrzy fachowcy.

#17 Share LukaszP

LukaszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 09 marzec 2008 - 17:28

A gdzie taki zakup można zrobić też interesowałoby mnie coś takiego. Była okazja kupna Stara jeszcze w dobrym stanie a silnik pracował jak bączek za całe 6 tys, ale za późno się o tym dowiedziałem. Po likwidacji cukrowni.

Szkoda że nie udało się kupić stara... Silnik wyjąć, reszta na złom. Ten, który kupiłem pochodził z kopalni, jako zapasowy do agregatu nigdy nie używany. Zobacz na stronie Agencji Mienia Wojskowego czasem są agregaty prądotwórcze z takimi silnikami za bezcen, a raczej sporadycznie używane.

#18 Share Mateusz2

Mateusz2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,maszyny rolnicze,...

Napisany 09 marzec 2008 - 18:12

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 W sezonie 2007 brat kosił u sąsiada a on miał samo zielsko normalnie zielono i go przegrzał i z tej dolnej rury normalnie olej leci "ciurkiem" i teraz niewiemy czy wystarczy wymienic same pierscienie czy tłoki też???

#19 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 09 marzec 2008 - 18:19

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 Najlepiej było by gdybyś rozebrał silnik wtedy było by wiadomo. Możliwe jest że popękały pierścienie i jeśli któryś z kawałków wyskoczył mógł porysować tuleje a razem z nimi tłoki i w takim przypadku trzeba będzie wymieniać tłoki, pierścienie i tuleje. Jeśli natomiast tylko pierścienie straciły swoje wartości podczas przegrzania i nie trzymają kompresji wystarczy sama ich wymiana.
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Mateusz2

Mateusz2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,maszyny rolnicze,...

Napisany 09 marzec 2008 - 18:37

Naprawa silnika w Bizonie Z056 - SW 400 no kompresji niema jeszcze 10 ha tak młuciliśmy i teraz niedługo bedziemy go musieli wyjąc i rozebrac ale trzeba będzie mechanika bo sami niedamy rady no i cyklopa zeby silnik wyjąć troche roboty bedzie