Skocz do zawartości

Zdjęcie

New holland T5.95 czy Farmtrac 675dt

35 odpowiedzi na ten temat

#21 Share hodowcamlody

hodowcamlody

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza i hodowla bydła

Napisany 22 czerwiec 2015 - 14:00

Sąsiedzi mają ft, opisując ich problemy to tak: wymieniana u jednego 2 razy pompa hydro (ciągnik ma z 3,4k motogodzin) oprócz tego turbo siadło, wymieniony przedni most, tryb od przedniego mostu chyba też, rewers cięzko chodzi, (tutaj jest tak wymyślone że rewers nie ma smarowania i jak się nie daj boże zetnie klin a jemu się ściął to cały traktor trzeba rozbierać bo tak to jest umiejscowione). Swoje plusy ma nie powiem, cena, prostota obsługi, szerokie tylne koła i obciążenie w nich, ale tak to szału nie ma. Drugi ma podobne atrakcje tylko że w dużo mniejszym stopniu bo dużo mniej mtg, ursus i zetor major korzystają z tej samej skrzyni. Najgorsza była sprawa z tym rewersem bo kłopot straszny. I nie pracują ciężko bo tylko hodowla. Żaden z sąsiadów drugi raz nie kupi ft. No jaja, dla mnie takie gadanie że albo kupię lepszy i nie będę rozwijać albo tańsze i będę rozwijać jest śmieszne. Nikt dorosły by tak nie gadał, no chyba że robi po to żeby robić a nie nastawiony na zysk. Jak nie  pracujesz gdzie indziej i nie masz hodowli albo masz ale nie potrzeba ci ciągnika np. do prasy z roto to ci 70-80km spokojnie wystarczy. Nowe ma robić i bić mtg a nie kupować duże, potem duże i drogie sprzęty do niego i co się okaże że przegląd trzeba robić a mtg nie upłynęło albo że w maszynach trzeba po paru wymienić elementy a są niezużyte. Maszyny muszą pracować, co innego jeśli masz 2 pracę to wiadomo, czas się liczy. Jak dla ciebie to takie td5.85 będzie najlepsze bo już ma 4 cyl czyli cięższe rzeczy dźwignie ale nie jest za wielki. Pługi do niego 4x40, do tego jakiś agregat 3,5m, i talerzówka 3m. Nie ma co się przejmować dokładnie, w każdej maszynie trochę większej mniejszej sobie poradzi. U mnie jak były sprzyjające warunki to 72km 4x4 ciągłem 5x35 i dawał radę, pod górę co prawda 5km/h ale szedł na te 25cm, a znów w tym roku ta sama prędkość i głębokość ale tylko 4 skiby bo dołem twardo a górą mokro i obornik.  

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
New holland T5.95 czy Farmtrac 675dt Dzisiaj, 05:10
  •  

#22 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 22 czerwiec 2015 - 20:07

Nie słuchaj się osób, które z danym ciągnikiem nie mają w ogóle do czynienia. A z powyższych wypowiedzi, pewnie żadna osoba niema NH jak zarówno i FT.

Chcesz opinie o ciągniku  - zajrzyj do galerii i napisz do użytkownika.

Co do problemu skrzyni, to nie skrzynia jest problemem. Problemem jest niewłaściwy użytkownik danego ciągnika, który myśli, że jak kupił nowy ciągnik to nic przy nim nie trzeba robić. Zbyt mała ilość oleju w skrzyni powoduje, że górna cześć skrzyni biegów niema smarowania. Jeśli trzymasz poziom oleju jak zaleca instrukcja obsługi wszystko jest ok. Nie ważne czy to Farmtrac czy NH czy John Deere.

Jeśli chodzi o hałas w kabinie to wystarczy, że się przejechałem FT na wysokich obrotach i nie muszę być jego właścicielem żeby stwierdzić, że w leciwym MF jest dużo ciszej w kabinie a co do rewersu EH o którym pisałem to ja tu ameryki nie odkryłem że jest 10 x lepszy od mechanicznego, wygodniejszy i trwalszy a że nie mam pojęcia co do NH to dilera mam 3 km od domu ale dla ciebie i tak ten hindus będzie najlepszy bo jesteś fanbojem i nawet Fendt będzie dla ciebie gorszy bo ty masz frajtraka i wiesz lepiej.

#23 Share delta6583

delta6583

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 22 czerwiec 2015 - 22:54

@swat24

Jak masz pisać takie posty to więcej się nie wypowiadaj.

Jaka cena jest NH TD 5.85 ?

Z tego co rozumiem to TD jest to seria pozbawiona elektroniki ?

#24 Share DjFarmerr

DjFarmerr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, informatyka, muzyka.

Napisany 23 czerwiec 2015 - 11:17

Td5,85 fajny ciągniczek ale cena pewnie z godziwym wyposazeniem wyjdzie ze 160 brutto?

#25 Share SZKOPSSON

SZKOPSSON

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 23 czerwiec 2015 - 17:32

w 140 brutto powinien się zmieścić, chociaż od tego roku zmienili silniki w nich na te co są w serii t5 czyli 3,4 pojemność i norma tier 4A, a do końca roku była 4,500 norma tier 3b, także mogły podrożeć 

#26 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 17 lipiec 2015 - 06:05

TD 5.85 jednak kosztuje 166 tys. brutto. Taką dostałem propozycję na ciągnik z pełnym wyposażeniem.

Edytowany przez a1fe26c2, 17 lipiec 2015 - 12:37.

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

#27 Share SZKOPSSON

SZKOPSSON

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 17 lipiec 2015 - 09:33

na td5.85 ? drogo 

#28 Share zdunio321

zdunio321

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 29 lipiec 2015 - 09:21

a jaki ciągnik byście polecili na 12ha jako ciągnik główny? cena do 135000zl 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share SZKOPSSON

SZKOPSSON

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 29 lipiec 2015 - 09:55

farmtrac 680 DNT King jeśli cena brutto albo jeśli to cena netto to wspomnianego wyżej new hollanda td5.85

#30 Share ZIMEX

ZIMEX

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 17 wrzesień 2015 - 20:32

Nie ma 680 King jest 675 King o mocy 75 KM fajnie wyposażony z nową kabiną, zaczepami hakowymi, szyberdachem, 6 lampami roboczymi, 2 kogutami, EHR mechaniczny, rozdzielacz na błotniku. U dilera 128 tyś brutto cennikowo.

#31 Share kamciow

kamciow

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jeździ :D
    Rolnictwo

Napisany 17 wrzesień 2015 - 21:07

New holland T5.95 czy Farmtrac 675dt EHR mechaniczny, co ja widzę
Wiem że popełniam błędy ale dopiero się uczę..

#32 Share roter

roter

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 23 grudzień 2015 - 23:16

Wszystko zależy co dla kogo znaczy "full wyposażenie".

W NH ten sam model może kosztować 110.000 zł netto i 140.000 zł netto...ale wyposażenie będzie całkiem inne przecież.

#33 Share NataliaKosowska

NataliaKosowska

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 20:06

Jestem właścicielem 2 Farmtraców

- 690 Dt zakupiony w 2013 roku z tuzem i wom z przodu. Ciągnik ma na dzień dzisiejszy 3000 mth. Z napraw to: kompletne sprzęgło (praca przez ok 2000 h z nogą na pedale więc ciężko mieć pretensje, zresztą była to też wina serwisu z Kielc (głąby). Wymiana synchronizatora wom z tyłu (wina operatorów, zbyt szybko załączają wom).

Drobne usterki typu wąż hydrauliki a jeszcze pompa hydrauliki ale tu to już operator dostał zaćmy i zostawił dzwignię włączoną i pchało olej. No i jeszcze musiałem założyć dodatkowo smarowanie i kalamitkę do łożyska (zrobione z wymianą sprzęgła) ale po 2013 już montowali :)

- 675 Dt zakupiony w 2015 roku ma obecnie 1400 mth z tuzem z przodu. Z poważnych awarii to sprężarka powietrza (pobiera olej) wymiana na gwarancji. Standardowo będzie synchronizator bo już wyrzuca wom (wina operatorów). Fotel wymieniony na gwarancji. Po za tym ok.

Podsumowując Ciągniki pracują w sezonie po 10 h dziennie, czasem w ciężkich warunkach. Awarie były, są i będą bez znaczenia od marki. Podkreślenia wymaga pewien fakt za tak dobrą cenę ciągnik jest spoko. Jeśli mogę komuś coś doradzić to tak:

- przy zakupie nowego dodaj fotel pneumatyczny

- dodaj klimę

- zakup w nowej kabinie (takiej jak jest w 675dtn KING)

-wynegocjuj koszty przeglądów poniżej 3000 za wszystkie

- weź opony o niskim profilu

- do lżejszych prac polecam 675 bo znacznie mniej pali (naprawde nawet o 2-3 litrów prz tej samej robocie)

- dziś kupił bym nie 690 a 685 bez turba

- mam odniesienie do konkurencji mają NH w silnikach euro 3b i sa w czarnej d....

- no i szukajcie w silnikach 4400 euro 3a

teraz czekam na nowego 675 dtn King w silniku 4400 zobaczymy czy komfort się polepszył dam znać.

#34 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2637 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 20:21

:lol:

685 bez turba ? A są w ogóle nowe takie ?  :D Klima w tym badziewiu ? Strata pieniędzy ;) 675 mniej pali ? Ciekawe ciekawe, poniżej 4.5 l/mth ciężko mi zejść, gdzie 690tka schodzi mi do 3.5 l/mth 

Ogólnie śmierdzi mi tu REKLAMĄ ;)

#35 Share lukas435

lukas435

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 28 sierpień 2016 - 12:18

Dzięki uprzejmości przedstawiciela nh miałem możliwość testowania New Hollanda t5.105 KM ze skrzynią elektro komand podczas orki. Oto moje spostrzeżenia:

Test przeprowadzony był na polach o łącznej powierzchni 4 ha (1,7 ha prosty odcinek, 2,3 ha z lekka górką), zemia klasy 3a.

Pole po pszenicy ozimej 4 tygodnie wcześniej uprawione agregatem talerzowym na głębokość  8cm.

Ciągnik z przednim tuze i obciżnikiem 600 kg z agregowany z pługiem obrotowym Agro-masz PO 3+1, odkładnice ustawione na szerokość 36 cm, głębokość orki 25 cm

Ciągnik podczas testów pracował cały czas na obrotach w przedziale 1750 -1850 obr/min.

Na prostym odcinku prędkość orki wynosiła 8-8,1 km/h - 9 bieg.

Na polu z górką prędkość pod górkę schodziła do 7 km/h - 7 bieg.

Orka trwała 5 godzin (łącznie z poprzeczniakami), średnie spalanie podczas testu 17,5 l/ ha.

Podsumowując ciągnik bardo komfortowy i cichy w środku, wszystko pod ręką, jeśli chodzi o skrzynię biegów to zależy od upodobania dla mnie wydaje się że lepsza była by dual comand.

Minusy:

- klimatyzacja podczas testów w słoneczny dzień ledwo dawała radę,

- Spalanie 17,5 l/ha moim zdaniem to stanowczo za dużo (ursus 11054 podczas testu z tym pługiem spalił 12,5 l/ha a prędkość orki wynosiła odpowiednio 9,5 km/h i 8,5 km/h - test ursusa opisany przeze mnie w innym temacie)

Załączone miniaturki

• 20160823_095645.jpg
  • 20160823_100803.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#36 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 28 sierpień 2016 - 12:35

Bo w nim klimatyzacja rozwiązana jak w T4 (kratki nawiewów na konsoli za kierownicą) co moim zdaniem mądre nie jest ponieważ zimne powietrze jest cięższe od ciepłego i opada w dół. Co skutkuje tym iż w górnej części kabiny będzie ciepło a na dole chłodno. W dodatku jedna z kratek nawiewu znajduje się przy kolanie pasażera.

Co do skrzyń sąsiad ma 2 NH T4.85 z DC i T6030 z EC i twierdzi że ta w większym jest o wiele wygodniejsza. Zmiana przełożeń w DC kojarzy mu się ze skrzynią w Maluchu.

Edytowany przez MgrLukash, 28 sierpień 2016 - 12:39.

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Dodaj odpowiedź