Skocz do zawartości

Zdjęcie

brona aktywna Rabe Werk 2,5m - roznica miedzy MKE a PKE ?

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share vitoma

vitoma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 20 czerwiec 2015 - 20:17

Witajcie

W planach mam zakup uzywanej brony aktywnej 2,5m - uzycie głównie do równiania miedzyrzedzi w sadzie i uprawy pod nowe nasadzenia. Hydropacka nie potrzebuje, za to wał packera jest konieczny. Podobaja mi się rabe werki , mam tylko pytanie czym różni się model PKE od MKE ?

I dlaczego niektóre PKE i MKE maja takie mocowanie do TUZa:

gebraucht-Rabe-Rabewerk-MKE-250_3230686_

a inne takie:

gebraucht-Rabe-Rabewerk-MKE-250_3682194_

Chodzi o to że nowsze maja takie mocowanie jak na zdjeciu nr 1 ? Chyba jednak nie....

O typ wału też nie , bo widziałem już z packerem i mocowaniem jak na foto nr 2.

Pozatym na co zwrócić uwagę przy zakupie używanej brony aktywnej ?

pozdrawiam

Piotrek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
brona aktywna Rabe Werk 2,5m - roznica miedzy MKE a PKE ? Dzisiaj, 06:44
  •  

#2 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1192 postów

Napisany 21 czerwiec 2015 - 06:54

Modele różnia sie wytrzymałościa i nowością tzn. jedne do lżejszych prac i mniiejszych ciagników drugie na odwrót, modele są różna emke, wmke, mke, pke, ske i vke jest jeszcze stary rke ze skośną wanną, emke, wmke i emke to lekkie modele przede wszystkim o tym informuje cienka wanna i liche zawieszenie, od pke zaczyna się gruba wanna, przeniesienie napędu i reszta... Te lekkie modele jeżeli zapniesz do mocnego traktora i wsadzisz porządnie w ziemie mozna wykończyć, pękaja tam przede wszystkim wanny... Zawieszenie z płaskownika to starsze modele.. Na co zwrócić uwage? Na wszystko czy wanna cała, zawieszenie nie spawane(w rabe to raczej sie nie zdarza, prędzej w starszych kuhnach, howardach itp), jeżeli z packerem to na stan skrobaków, które często padają, potem wał oblepiony nie bedzie chciał w lekkiej ziemi iść a opór bedzie wielki, na stan przenieisienia napędu przedewszystim, trzeba chwytać za wirniki i sprawdzać luzy, bo jak duże to odpuścić bo w niedalekim czasie przeskoczy na wieloklinie i zablokuje cały agregat, a częsci to droga sprawa, a trzeba też mieć świadomośc ze pierwsze padają od środka bo ciągną najwięcej, potem lecą ku zewnątrz, sam robiłem taki trik ze przekładałem te lepsze z zewnątrz na środek w jednym złomie :)  Stan zębów bo jak krótkie to płytko robił będziesz a nowe to zależy czy na węglikach czy zwykłe koszt od ok 1000 do 2500zł zestaw...

Edytowany przez JD1052, 21 czerwiec 2015 - 07:08.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share vitoma

vitoma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 21 czerwiec 2015 - 07:43

Dziękuje za fachową informacje :).

Który model z tych 2 jest lepszy- MKE czy PKE ?

Czyli jednak ten typ mocowania do TUZa oznacza wiek...wiesz moze mniej/więcej  w którym roku była zmiana z tego płaskownikowego na to blaszane ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1192 postów

Napisany 21 czerwiec 2015 - 10:09

'87 rok to już pełne zawieszenia, pke jest mocniejszy, na pierwszy rzut oka zauważysz grubszą wanne.https://www.youtube....h?v=PSJryIaSFKQ