Skocz do zawartości

Zdjęcie

Regeneracja DPF Proxima

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share DjFarmerr

DjFarmerr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, informatyka, muzyka.

Napisany 20 czerwiec 2015 - 13:48

Regeneracja DPF Proxima

Pytanie mam czy zapaliła się już komuś czerwona kontrolka od DPF-u w Proximie? Jeśli tak to w jakiej pracy i w jakim czasie osiągneliście te wymagane 250 stopni by zaczął się proces wypalania? Druga sprawa to nie zastanawialiście sie by przełożyć ten komputer od dpf gdzieś na wierzchu? bo nie wiem dlaczego to jest schowane pod pokrywą? przecież to powinno byc monitorowane. A może już ktoś usuwał DPF i wstawiał ten zamiennik? (servisant mi mówił że koszt to ok 800zł i już nigdy się nić nie zapchnie i Zetorek bedzie żwawszy) tylko pytanie czy trzeba coś przeprogramowywać?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Regeneracja DPF Proxima Dzisiaj, 06:39
  •  

#2 Share Lukasz15555

Lukasz15555

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 20 czerwiec 2015 - 21:46

Regeneracja DPF Proxima

Z tym przekładaniem tego komputerka to szkoda zachodu bo i tak potrzebne informacje związane z DPF-em masz na pulpicie w postaci czerwonej i zielonej lampki, u mnie jeszcze nigdy nie zaświeciła się czerwona lampka(z wyjątkiem zapalania ciągnika), gdyż w moim przypadku ciągnik pracuje przy prasie i jest to wystarczające aby osiągnąć te 250 stopni i filtr czyści się na bierząco(świeci się zielona lampka podczas pracy). A co do wywalania tego filtra to kierowca który mi przywiózł ciągnik też wsponinał o jakimś zamienniku który nigdy się nie zapcha ale póki co ciągnik jest na gwarancji więc nie będe nic grzebał.

#3 Share DjFarmerr

DjFarmerr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, informatyka, muzyka.

Napisany 20 czerwiec 2015 - 23:50

Regeneracja DPF Proxima Mi powiedzieli że jeśli zrobi to servis to gwarancja dalej bedzie :-)

#4 Share przybyslawice5211

przybyslawice5211

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,Wędkarstwo,"zetor team"

Napisany 16 listopad 2016 - 12:09

Regeneracja DPF Proxima

Też gadałem z serwisantem jest właśnie taki zamiennik on się nazywa wkład serwisowy bo jak oni czyszczą go to możesz pracować na nim   https://www.olx.pl/o...html#deed071c68 ale niektórzy wybijają na środku dziurę tak jak to się robi w autach ale lepiej chyba kupić ten wkład serwisowy 

Edytowany przez przybyslawice5211, 16 listopad 2016 - 12:17.

ZETOR TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Kamil1996

Kamil1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Sport

Napisany 20 listopad 2016 - 14:06

Regeneracja DPF Proxima

My mieliśmy problem bo ciągnik pracuje w transporcie i się paliła co chwila ta czerwona to mi wymienili na ten wkład i po problemie chyba ten komputerek jest odłączony już wtedy. Ale akurat dopiero po gwarancji zaczęło się zapychać bo też bym nie ruszał póki gwarancja żeby nie było problemu.

#6 Share tomacha001

tomacha001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 428 postów
  • Zainteresowania:interesuje się rolnictwem i co z nim związane

Napisany 27 listopad 2016 - 22:48

Regeneracja DPF Proxima

kup sobie ten przelotowy i odłącz komputer ja tak mam i jest święty spokój z tym 

#7 Share mazurq

mazurq

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 28 listopad 2016 - 14:06

Regeneracja DPF Proxima

tak jak kolega wyżej napisał nie dość że ciągnik lepiej reaguje na gaz i mniej żre paliwa a przy zapychającym się DPFie żre olej mi przez to że miałem zatkany 4l wpierdzielił przez 400mth same plusy i jak się odpala ten czarny dymek jak to we wcześniejszych zetorach się pojawił więc ciągnik oddycha :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share mariusz27

mariusz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze rolnictwo

Napisany 28 listopad 2016 - 17:21

Regeneracja DPF Proxima Coś w tym jest bo przy odpaleniu nie ma dymu ani pary od razu tylko po jakiś 5-10minut dopiero jest dymek i z tym zajęciem oleju niemiłosiernie nie jest wcale bynajmniej u mnie
zetor team
ZIELONA STRZALKA