Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaką prase wybrac? - porownanie trzech pras

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Share PronarekP5

PronarekP5

MarcinWyrwich

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 19 czerwiec 2015 - 22:01

Jaką prase wybrac? - porownanie trzech pras Witam forumowiczów, szukałem na forum ale nic konkretnego nie znalazłem a przynajmniej nic świeżego. A wiec do rzeczy chce sprzedać swoja prasę Deutz Fahr RB 3.81 i kupic cos nowszego lepszego . Prasa w cenie do ok 50 tysięcy no juz maksymalnie do 60 tysięcy netto . Prasa ma byc z rotorem , nożami , siatka , sznurkiem , szeroki podbieracz i wielkość bel minimum 1,6m. rocznik powyżej 2004/2005. Przeglądając oferty moimi faworytami są : Class Variant 360/380 RC , Fendt 2600/2900 i Krone Variopack 1800 MC . I tu moje pytanie co lepsze co będzie lepszym wyborem i ktora z tych pras jest wytrzymalsza i dluzej bezawaryjnie bedzie pracować. Pozdrawiam i czekam na wypowiedzi
FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaką prase wybrac? - porownanie trzech pras Dzisiaj, 22:10
  •  

#2 Share Maarrek

Maarrek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 20 czerwiec 2015 - 05:29

Jaką prase wybrac? - porownanie trzech pras Witam ja polecam claas variant 365rc lub 385rc (mam 365rc) mają mocniejsze łańcuchy i przekładnię główną ale najważniejszy jest stan techniczny i tym bym się kierował

#3 Share PronarekP5

PronarekP5

MarcinWyrwich

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 20 czerwiec 2015 - 08:04

Jaką prase wybrac? - porownanie trzech pras Na ten model to chyba nie zmieszczę się w kasie nawę 360/380 jest chyba na styk. A jak jest w tych prasach z pożarami bo dosyć często widac spalone i najważniejsze przy jakim przebiegu/ ilości zrobionych bel sie juz zaczyna męczyć materiał na nich? I jeszcze jedno jak kształtuje sie wlasciwa cena tych pras bo są za 50 tys i po 80 tys....

Edytowany przez PronarekP5, 20 czerwiec 2015 - 08:09.

#4 Share mfek3050

mfek3050

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja

Napisany 20 czerwiec 2015 - 11:04

A jakim koniem chcesz je ciągać? Pamiętaj że claasy są jak to wszyscy mówią "mocożerne". Najlżej pracuje z tych wszystkich krone.

#5 Share PronarekP5

PronarekP5

MarcinWyrwich

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 20 czerwiec 2015 - 13:43

Jaką prase wybrac? - porownanie trzech pras Fendtem 714 - 150km do prasy wystarczy.

#6 Share krzysiekwm90

krzysiekwm90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja/Rolnictwo

Napisany 20 czerwiec 2015 - 18:44

Jaką prase wybrac? - porownanie trzech pras claas albo krone
Nie polecam John deere

#7 Share mfek3050

mfek3050

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 20 czerwiec 2015 - 19:55

Jaką prase wybrac? - porownanie trzech pras To będziesz mógł pozwolić sb na claasa. A myślałeś nad lely np rp 435?

#8 Share PronarekP5

PronarekP5

MarcinWyrwich

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 21 czerwiec 2015 - 09:05

Jaką prase wybrac? - porownanie trzech pras Nie nie brałem jej pod uwagę bo ceny zaczynają się od 80tys , myślałem tez nad jakąś prasoowijarka bo prasa chodzi troche na usługach i z czasem chce żeby bylo jak najwięcej tego a bez prasy z rotorem i nożami to ludzie nie chca mnie brać na usługę...

Edytowany przez PronarekP5, 21 czerwiec 2015 - 09:56.

#9 Share agrokamil

agrokamil

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 21 czerwiec 2015 - 10:14

siema :) 

W zimę stanąłem przed tym samym problemem. Jeżeli chodzi o prasoowijarkę to odpuściłbym bo w tych pieniądzach dostaniemy już dobrze zużyty sprzęt a wiadomo czym to się skończy. Nie będę namawiać Cię na żaden konkretny wybór. 

W mojej sytuacji przy wielotygodniowym przeglądaniu ofert miałem dwóch faworytów czyli John Deere 592 Maxi Cut i Claas Variant 360, brak Krone z własnej niechęci do systemu łańcuchowego( oczywiście nie mówię, że jest zły, po prostu własne preferencje). Nadmienię, że wcześniej posiadałem John Deere'a 550 oraz 590 i nie ukrywam że od początku faworytem była ta marka z racji prostej budowy i jak na wiek wcześniejszych modeli bezawaryjności. Claas przemawiał do mnie swoim rokiem produkcji który był średnio 3-4 lata mniejszy niż John Deere'a. Po obejrzeniu prasy Claasa postanowiłem dalej stawiać na John Deere'a i nie zawiodłem się kolejny raz. Prasa naprawdę o wysokiej wydajności( posiada cofany rotor jak i noże- wszystko załączane z kabiny). Nie ukrywam, że znalezienie dobrego modelu troszkę zajęło :) 

Jestem ciekawy jak spisał by się Claas ale bałem się bo wydawała mi się bardziej skomplikowana. 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej zapraszam na priv to możemy wymienić się poglądami i szerzej Ci napiszę na co zwrócić uwagę :) 

Pozdrawiam :)

#10 Share PronarekP5

PronarekP5

MarcinWyrwich

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 21 czerwiec 2015 - 10:56

Jaką prase wybrac? - porownanie trzech pras Szczerze to sam biorę pod uwagę krone bo mam kosiarkę z tej firmy i sie bardzo dobrze spisuje ale podobnie jak ty nie jestem przekonany do łańcuchów... A ktos wie przy ilu belach Class jest poprostu zużyty? Bo używki nie ma co ukrywać ze mają ponad 20tys bel a to nie mało bo często są to prasy z usług itd.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Marciness

Marciness

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 21 czerwiec 2015 - 13:02

20 tys to mało, nawet jeszcze nie połowa życia prasy pasowej.

#12 Share PronarekP5

PronarekP5

MarcinWyrwich

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 21 czerwiec 2015 - 14:15

Jaką prase wybrac? - porownanie trzech pras W swojej mam ponad 10tys teraz i pracuje bezawaryjnie od 2009r dwa łożyska i jedna mala zębatka z łańcuchem . Takze drugie tyle to tez wydaje mi sie nie za dużo i tym bardziej na claasa . Ale z drugiej strony to czytałem wypowiedz jednego agrofotowicza juz nie pamiętam nicku to przy 17 tys dosyć juz przeszła właśnie chyba variant 360

#13 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 700 postów
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie

Napisany 21 czerwiec 2015 - 15:04

a moze ktos sie wypowie na temat new holland  br7060  sa dosyc tanie pyt dlaczego

#14 Share mfek3050

mfek3050

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 21 czerwiec 2015 - 15:05

A co powiesz o nh br 7060 lub 7070, są to też dobre prasy albo taka: http://otomoto.pl/of...2-ID6y4pip.html

@ZUCH1234  nowe są też tanie, pewnie dlatego że składają je w Polsce

Edytowany przez mfek3050, 21 czerwiec 2015 - 15:06.

#15 Share agrokamil

agrokamil

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 21 czerwiec 2015 - 16:13

Jaką prase wybrac? - porownanie trzech pras Jeżeli chodzi o serię 8xx John Deere to ciężko będzie w tych pieniądzach kupić pewną maszynę :-) Moim zdaniem lepiej poszukać 592 w dobrym stanie :-)

#16 Share PronarekP5

PronarekP5

MarcinWyrwich

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 21 czerwiec 2015 - 17:04

Jaką prase wybrac? - porownanie trzech pras O New hollandzie tez myślałem - w sumie to to samo Fendt , New Holland , Massey Ferguson i Gallignani wiec mysle ze jesli różnią sie kolorem to lepiej z Fendta chyba ze się mylę i tylko zewnętrznie są takie same.

Edytowany przez PronarekP5, 21 czerwiec 2015 - 17:10.

#17 Share mfek3050

mfek3050

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 21 czerwiec 2015 - 19:04

Zewnętrznie nie zauważyłem żeby wyglądały tak samo, nwm jak z ceną ale wydaje mi sie że mf, fendt i galignani są droższe

Edytowany przez mfek3050, 21 czerwiec 2015 - 19:05.

#18 Share PronarekP5

PronarekP5

MarcinWyrwich

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 21 czerwiec 2015 - 21:04

Jaką prase wybrac? - porownanie trzech pras Faktycznie budowa NH BR750 jest podobna tylko zewnętrznie (bryla i osłony) do mf i fendtki

#19 Share Mateusz1q

Mateusz1q

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 21 czerwiec 2015 - 21:49

mf, fendt i galligani to to samo, jedna fabryka we włoszech. tylko blachy inne. Chcesz noże więc moge Ci tylko powiedziec, ze sąsiad zrezygnował z robienia sianokiszonki claasem, w krótkiej trawie to była męczarnia. Sam posiadam Fendta 2900V bez nozy i jestem zadowolony, za 50 tys kupisz juz cos kolo 2007-2008r. W komorze prasowania  są 3 walce, które nie są gładkie oraz dodatkowy walec napędzający pasy zapewniają bezproblemowy zbiór kazdego materialu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share PronarekP5

PronarekP5

MarcinWyrwich

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 22 czerwiec 2015 - 06:52

Jaką prase wybrac? - porownanie trzech pras Noże są przecież załączane wiec w każde chwili można pracować bez a na usłudze to każdy noże i noże choc materiał krótki. Jak ci sie prasa spisuje ? I ile masz bel zrobionych