Skocz do zawartości

Zdjęcie

Świeca płomieniowa 310 LSA

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Zoch

Zoch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja

Napisany 19 czerwiec 2015 - 18:30

Witam

Wiecie może gdzie znajduje się dokładnie świeca płomieniowa w Fendzie 310 LSA?Szukałem i nie mogłem znaleśc,a należałoby ją wymienić :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Świeca płomieniowa 310 LSA Dzisiaj, 01:32
  •  

#2 Share nik23

nik23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:Kobiety, alkohol, dobra zabawa niekoniecznie w tej kolejności

Napisany 19 czerwiec 2015 - 20:15

Świeca płomieniowa 310 LSA Swieca jest zawsze w kolektorze ssacym, na samym poczatku , tak zeby ogrzewać cale powietrze na wszystkie tłoki,
Jeżeli pomogłem klik zielona strzałka, to nic nie kosztuje a daje motywacje do pomocy dalej.

#3 Share Zoch

Zoch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja

Napisany 20 czerwiec 2015 - 19:05

Z teorii to ja wiem ale w praktyce nie widać jej :D

#4 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1186 postów

Napisany 21 czerwiec 2015 - 10:05

Niemożliwe, świeca jest wkręcona w kolektor i widac ją jak byk.

#5 Share grzesiek1524

grzesiek1524

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 17 listopad 2016 - 11:00

Świeca płomieniowa 310 LSA Witam, kontrolka od swiecy plomieniowej zapala się od jakiejś temperatury czy jak? Bo u mnie się nie świeci wgl dopiero po rozpaleniu silnika i zgaszeniu to ta kontrolka zaczyna mrygac... i drugie moje pytanie jak dostaje paliwo ta świeca płomieniowa? Bo u mnie jest jak by to była taka mala pompka elektryczna i od niej jest przewód do pompy wtryskowej i drugi od niej do świecy płomieniowa ale jak go odkrecilem to nie było tam żadnego paliwa to jak to działa?

#6 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1186 postów

Napisany 17 listopad 2016 - 11:27

To nie działa jak świece żarowe z automatu kiedy jest zimno... świece uruchamia sie trzymając stacyjke na 2 pozycji i czeka aż sie nagrzeje-przekaźnik czasowy jest i po jakimś czasie kontrolka zgaśnie wtedy zaczynasz kręcić silnikiem i paliwo podawane jest do świecy, po drodze jest elektrozawór, który otwiera ów dopływ paliwa do świecy i jest on uruchamiany takze jeżeli stacyjka jest na 2 i 3 pozycji...

#7 Share grzesiek1524

grzesiek1524

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 17 listopad 2016 - 11:42

Świeca płomieniowa 310 LSA No właśnie trzymałem na drugiej pozycji ale ta kontrolka od swiecy mi się nie świecila na poczatku dopiero jak ciągnik rozpalilem troszkę się rozgrzalas i wtedy jak zagasilem to dopiero zaczęła mrygac a na zimnym silniku nie świeci dlaczego? Prąd sprawdzałem na swiecy po przekreceniu stacyjki na pozycje 1 jest.

#8 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1186 postów

Napisany 17 listopad 2016 - 12:34

Na pierwszej pozycji nie może być prądu na świecy... przecie jak silnik pracuje stacyjka też jest na 1 pozycji bo wraca z 2 i 3 pozycji po starcie silnika.

#9 Share grzesiek1524

grzesiek1524

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 17 listopad 2016 - 12:46

Świeca płomieniowa 310 LSA No ale dotykam do kabla na pierwszej pozycji i jest prąd dopiero po 30 sekundach gdzieś prąd ginie czyli przekaźnik czasowy rozlacza na 1 pozycji, a gdy sama świecie się nagrzeje to będzie czuć ze jest ciepło jak się ją dotknie z zewnątrz? I drugi problem teraz to nie dochodzi mi prąd do tego elektrozaworu co podaje paliwo, ten elektrozaworu otwiera się dopiero w pozycji trzeciej jak się kręci tak? Bo tak robiłem i prądu było brak w tym kablu...

#10 Share grzesiek1524

grzesiek1524

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 17 listopad 2016 - 13:46

Świeca płomieniowa 310 LSA A ten elektrozaworu powinno być słychać jak się otwiera? bo brałem go na krótko z akumulatora i nic nie slychac to chyba zepsuty jest

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1186 postów

Napisany 17 listopad 2016 - 14:18

Po pierwsze ja to opisuje na przykładzie 312 na nowej budzie ale na starej może być tak sama budowa... Elektrozawór troche słychać i otwiera się na 2 pozycji na trzeciej tez jest otwarty tak samo swieca na drugiej i trzeciej pozycji grzeje. Jak chcesz sprawdzić świece to wykręć nia i przyłóż do kolektora wtedy bedziesz widział co sie dzieje. Przekaźniki są dwa jeden czasowy(w kabinie) a drugi od podania prądu na świece(przed kabiną).

#12 Share grzesiek1524

grzesiek1524

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 17 listopad 2016 - 15:49

Świeca płomieniowa 310 LSA Ok dzięki za info, będę musiał najpierw dojść czemu na 2 pozycji nie ma prądu na elektrozaworze no i drugi elektrozawor musze bo ten na krótką podłączyłem i zero reakcji
i wtedy zobaczę co ze świecą. Tylko dziwi mnie to że jak przyjdę go z rana palić to nie świeci mi ta kontrolka od swiecy, dopiero jak po rozpaleniu rozgrzeje się silnik zgasze i przekrece kluczyk na 1 pozycję to wtedy kontrolka od swiecy tylko mryga... wiesz o co z tym chodzi? Dlatego pytałem wcześniej czy ta świeca załącza się od jakiejś temperatury...

#13 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1186 postów

Napisany 17 listopad 2016 - 17:07

A nie jest tak że kontrolka od świecy pokazuje kody błędów? Niech sie ktoś wypowie kto ma lsa...

#14 Share grzesiek1524

grzesiek1524

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 17 listopad 2016 - 17:33

Świeca płomieniowa 310 LSA No ja tego niewiem właśnie jak to jest, sprawdzałem świece tak jak napisałeś ale świeca nie grzeje, sprawdził bym prosto z akumulatora ale żeby jej nie spalić jak dobra bo pisze na niej 11v...
Dorzucam zdecia gdzie znajduje się świeca płomieniowa i elektrozawor od swiecy bo nigdzie na forum tego nie ma...

Załączone pliki

Edytowany przez grzesiek1524, 17 listopad 2016 - 17:34.

#15 Share piotrkrk25

piotrkrk25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 17 listopad 2016 - 18:05

Możesz sprawdzić świecę bezpośrednio z akumulatora tylko podłącz na nie więcej jak 10 sekund, a jeżeli chodzi o elektrozawór to powinno być słychać wyraźne cyknięcie w momencie podania prądu. Możesz też go sprawdzić poluzowując przewód paliwowy przy świecy. Następnie zakręć silnikiem kilka razy, jeżeli paliwo popłynie to elektrozawór jest dobry. Co do świecy to ja mam 9,5v i jak kupowałem nową to widziałem że ten model idzie do wszystkich fendtów serii 3xx i do deutz fahra. W moim przypadku za świecę w sklepie  chcieli 150zł, a na allegro jest do dostania za 45. Ta sama świeca jest też montowana w Iveco i Ducato.

Ps. Jeżeli zasilanie na świecy masz na 1 pozycji to najpierw to napraw. Z tego co piszesz to ktoś uprawiał kowalstwo artystyczne na twojej instalacji.

Edytowany przez piotrkrk25, 17 listopad 2016 - 18:08.

#16 Share grzesiek1524

grzesiek1524

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 17 listopad 2016 - 18:50

Świeca płomieniowa 310 LSA No świece sprawdzę jutro, elektrozawor sprawdzałem dzisiaj pod akumulatorem i nic nie slychac czyli musze kupić nowy, instalacja wszystko jest w oryginale nic nikt nie grzebal, a prąd w pozycji 1 jest ale tylko przez 10 -20 sekund i rozlacza, w pozycji 2 słychać na początku ze jak by przekaźnik załączyl to świece i po 10 sekundach słychać jak rozlacza... ale mam pytanie... Czy kontrolka od świecy powinna świecić na zimnym nie zależnie od tego czy świeca jest dobra czy spalona czy jak spalona będzie to i kontrolka nie będzie się świecić?

#17 Share piotrkrk25

piotrkrk25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 17 listopad 2016 - 19:15

Elektrozawór to koszt ok 150-200zł (ewentualnie używki ze szrotu od samochodów które wymieniłem). W moim kontrolka uruchamia się za każdym razem, niezależnie od temperatury i stanu świecy, a nawet po odpięciu przewodu od świecy również świeci. Raz tylko zaczęła szaleć, ale to była wina niełączącego bezpiecznika.

#18 Share grzesiek1524

grzesiek1524

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 17 listopad 2016 - 20:29

Świeca płomieniowa 310 LSA Świece teraz sprawdzałem pod aku i tez nie działa czyli spalona. Teraz zagadka czemu mi ta kontrolka nie świeci, dopiero na rozgrzanym silniku ale to tylko mryga... a ty masz też 312 lsa? Który to bezpiecznik od góry?

#19 Share piotrkrk25

piotrkrk25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 17 listopad 2016 - 20:44

Mam 306, u mnie to bezpiecznik 5 od góry. Co do elektryki oba modele nie powinny się różnić. Różnice mogą występować bardziej w zależności od rocznika.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share grzesiek1524

grzesiek1524

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 17 listopad 2016 - 21:01

no to jutro jeszcze włożę inny bezpiecznik albo gniazdo przeczyszcze bo bezpieczniki wszystkie dobre... a może wiesz czy elektrozawór ma też bezpiecznik? bo w tym kablu co leci do elektrozaworu to nie ma w nim prądu w żadnej pozycji stacyjki..