Polecane posty

agrolublin    29

Albo reglone albo roundap albo wogóle nie pryskaj bo tez tak robią ale jak bardzo duzy areał to raczej pryskaj to ci dojdzie równomiernie a bez oprysku nie wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3509

Reglone miało działać w jęczmieniu jarym na brwar w 3 dni,a nie uschło w 10 ,do kitu,a jak ci działa takszybko to trzeba pryskać prawie suchy rzepak to wszystko pod kołami się wykruszy,bo jak za wczesnie wjedziesz to z zielonegu rzepaku będzie mak 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Jęczmień ozimy skoszony. 5ton z hektara - susze wzięły 30%..

Edytowano przez Famer21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

0,7 ha jęczmienia skoszone, zebrałem 2 czubate zbiorniki czyli gdzieś niecałe 3 tony z tego będą. Po niedzieli jeszcze 0,3 ha swojego i kuzynowskiego niecałe 1,5 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

woj opolskie, powiat kędzierzyńsko kozielski. Siany był 2 tygodnie przed terminem siewu. Słomy praktycznie nie było, skrócony był, odmiana bardzo dobra, ale jak mówię susza..Jakby nie susza pięknie by sypał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runder    16

Kiedy pszenica się zacznie na zachodzie? Jak myślicie?


Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

3 tygodnie. Rzepaki za 2. Jeśli nie będzie deszczów to myślę, że do 10 sierpnia będzie po żniwach u nas.

Edytowano przez Famer21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

witam dziś chodził bizon na życie na bardzo słabej ziemi .Ja u siebie zaczynam po niedzieli żyto a tak ogólnie to nędza mieszanki pocięte kosiarkami więc zostaje tylko ozimina .Jest taka susza że od połowy maja nic nie pada (pn mazowsze )bele sianokiszonki do owinęcia po 120-140 zł owinęte nawet po 200 zł jednym słowem tragedia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witekursus    63

U mnie pszenica jeszcze zielona i nikt nie kosi nawet kombajna żadnego po drodze ani w polu nic i susza wazywa w polu muszę regularnie podlewać bo uschną :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valtra123    33

U nas myślę że 2 tygodnie i będzie można Bizona palić .


Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

Myślę ze po 12 pójdzie rzepak pszenica na 3 tygodnie i jeszcze jęczmień jary jeśli susza sie utrzyma to moze nawet razem z pszenicą narazie jeszcze ładny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

U mnie pszenice, owsy, mieszanki, pszenżyta jare zielone. Możliwe, że na koniec lipca dojdą mają jeszcze czas ale jak na tą suszę co była i teraźniejsze upały to nie mogę narzekać po tym co widzę na inne rejony. Żyta i pszenżyta może na 20 lipca będą. Jak dojdą to się skosi nie ma potrzeby się spieszyć jeszcze jęczmień za chwilę będę dmuchał na strych, a w dodatku z zeszłego roku do końca sierpnia zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

i jak sypał? 

Jeszcze koszę awaria przedłużyła zbiory 

ale już widzę co się dzieje , odmiana dwurzędowa to porażka po gradobiciu ostało się jakieś dobre 5t/ha 

ale za to wielorzędowy szacuje na dobre 7-7,5t/ha ,słomska tyle że sieczkarnia nie przerabia, dziś już zakończę koszenie. 


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

Ci co nie pryskaki pszenicy na grzyba to sa już białe.

Ps. Proponuje przeniesc ten temat do dzialu zboża bo tylko samego jęczmienia nie mamy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcincc360    70

Biało mają biało.. Też napryskłałem się na grzyba i odżywkami ale susza zrobiła swoje i lipa...Biało..


Gdy Ci smutno, gdy Ci źle weź URSUSA przejedź się!!!
Poszukuje ciężkiego ursusa może być nie na chodzie byle by miał przedni napęd.:)
Kupię przedni napęd do szóstki !!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albert1991    33

ja wczoraj napoczelem jeczmien wilgotnosc 11,5% osci sie jeszcze slabo omlacał i sloma jeszcze nie do konca .odmiana metaksa plon około 7 t/ha slomy bardzo duzo .jutro mam zamiar skonczyc. Druga odmiana Gloria pod koniec tydodnia jak pogoda dopisze . siane byly 25 wrzesnia Jesien herbicyd i na mszyce wiosna 2x na grzyba 3x odrzywka  140N tylko cerone na flage poszlo  . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

I moja Metaxa też taka uciążliwa w koszeniu, ( mała ulewa przerwała koszenie) ale za to ładnie sypie a, azotu poszło skromnie około 100N/ha. 

2 opryski na grzyba i dwa na robaka.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opolskie , jęczmienie w końcowej fazie młócenia, plon ok 2-6t h większość 3t/ha. Wilgotność ok 9% . Od poniedziałku co niektórzy zaczynają rzepaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj