Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żniwa 2015

646 odpowiedzi na ten temat

#401 Share agrolublin

agrolublin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 527 postów
  • Zainteresowania:Sport
    Rolnictwo

Napisany 26 lipiec 2015 - 12:32

Żniwa 2015 Zamojszczyzna kolego prawie 30 l/m2 i teraz znowu pada

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żniwa 2015 Dzisiaj, 07:22
  •  

#402 Share witekursus

witekursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, samochody ciężarowe, motoryzacja prl, motocykle

Napisany 26 lipiec 2015 - 12:56

Żniwa 2015 Ja mam wykoszone ale słomę zalało i trzeba suszyc. Przewracał ktoś kiedyś tasmówką słomę do wysuszenia?

#403 Share bambrzwlkp1

bambrzwlkp1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Zainteresowania:Trzoda,bydlo, roślinki itd.

Napisany 26 lipiec 2015 - 13:09

Żniwa 2015

Jak ktos tu wejdzie i zobaczy ze z 2 ha zostaje Wam prawie 10 tys to rzuci wszystko aby kupic 2 ha pola. Dobrze że od wrzesnia większosc wróci do gimnazjum  ;)

Śledzę wpisy icek1 od
dłuższego czasu i czekam chociaż na jeden post mający jakiś sens ale coś doczekać się nie mogę. Ciągle wypisujesz bezwartościowe bzdety o wysokich plonach osiąganych przez kolegów na forum. Przedstaw swoją agrotechnikę rzepaku lub pszenicy a koledzy którzy osiągają niewiarygodne 8 ton pszenicy i 4,5 rzepaku przedstawią ci swoją i zapewne dowiesz się czemu ty tyle nie zbierasz.

Jeden zbiera 2t z ha drugi moze nawet te swoje 10t. Nie ma co zazdroscic. Kazdy robi tak jak pozwoli na to jego portfel.
A co do gimnazjalistów gdyby nie oni rozwijajacy sie uczniowie to bys robił koniem na polu i tu na tym forum nie pisał. Po co kogos krytykowac jeden ma mniej pojecia o czyms drugi wiecej o tym. Nie lepiej pomoc, poprawic a nie go wysmiewac ??? Nie wiem lepiej moze wysmiac bo ten zle bo ten to ma g**no bo tamten to taki ma traktor.

LUDZIE OGAR.

Ja mysle ze te forum ma pomagac rozwijac dzielic swojimi umiejętności ami a nie schdzic na psy.
,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

#404 Share Valtra123

Valtra123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo wszystko co z tym związane , Motoryzacja ,

Napisany 26 lipiec 2015 - 13:26

Żniwa 2015

Jak tam u was zboże , suchutkie gotowe do zbioru ? Bo u mnie suche , tylko pogoda jest jak zwykle inna jak zapowiadali . Wieje , pochmurno i tylko 19 stopni na termometrze , oby tylko nie padało .

Edytowany przez Valtra123, 26 lipiec 2015 - 13:27.

Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

#405 Share Rolnik200598

Rolnik200598

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, historia XX wieku w Europie środkowo-wschodniej

Napisany 26 lipiec 2015 - 13:29

Żniwa 2015

Znajomy kiedyś C-330 przewracał. Tylko z tego co mówił to lepiej jeździć do tyłu bo się słoma na ciągniku nie zawija, obroty koło 1600-1700

Ja mam wykoszone ale słomę zalało i trzeba suszyc. Przewracał ktoś kiedyś tasmówką słomę do wysuszenia?

#406 Share Andr3w

Andr3w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 26 lipiec 2015 - 19:48

Żniwa 2015

Jeden zbiera 2t z ha drugi moze nawet te swoje 10t. Nie ma co zazdroscic. Kazdy robi tak jak pozwoli na to jego portfel.
A co do gimnazjalistów gdyby nie oni rozwijajacy sie uczniowie to bys robił koniem na polu i tu na tym forum nie pisał. Po co kogos krytykowac jeden ma mniej pojecia o czyms drugi wiecej o tym. Nie lepiej pomoc, poprawic a nie go wysmiewac ??? Nie wiem lepiej moze wysmiac bo ten zle bo ten to ma g**no bo tamten to taki ma traktor.

LUDZIE OGAR.

Ja mysle ze te forum ma pomagac rozwijac dzielic swojimi umiejętności ami a nie schdzic na psy.

Dziękuję wszystkim inżynierom Gimnazjalistom w takim razie :D hehehe 

Ja wiem o tym że można miec 8 ton bo to nie jest nieosiągalne.

Tylko że u mnie pszenżyto kupuję po 35-40 zł i jest go pod dostatkiem. Także jak dla mnie nie ma sensu inwestowanie w dodatkowe zabiegi na grzyba skracanie oraz mase odżywek :)   Można ale po moim osobistym rozrachunku- nie ma to dla mnie sensu :)

#407 Share szarak

szarak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 26 lipiec 2015 - 19:56

Żniwa 2015 K no ro 93 trochę język polski poćwiczyć i nie pisz więcej koszta bo wstyd innych krytykujesz a co sobą reprezentujesz..

#408 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 26 lipiec 2015 - 20:04

Żniwa 2015

Nie chcę bronić kolegi knoro93, ale jego posty są raczej zawsze sensowne(co nie znaczy, że nie podlegają dyskusji). A co do tych błędów koszta itp. to chyba uroki mieszkania na wschodzie Polski i tamtejszej gwary, dialektu czy jak to tam nazwać:)

#409 Share bambrzwlkp1

bambrzwlkp1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Zainteresowania:Trzoda,bydlo, roślinki itd.

Napisany 26 lipiec 2015 - 20:36

Żniwa 2015

Dziękuję wszystkim inżynierom Gimnazjalistom w takim razie :D hehehe 
Ja wiem o tym że można miec 8 ton bo to nie jest nieosiągalne.
Tylko że u mnie pszenżyto kupuję po 35-40 zł i jest go pod dostatkiem. Także jak dla mnie nie ma sensu inwestowanie w dodatkowe zabiegi na grzyba skracanie oraz mase odżywek :)   Można ale po moim osobistym rozrachunku- nie ma to dla mnie sensu :)

Z tych gimnazjalistow bedą ludzie zobaczysz...
A z innej paki powiec mi skad jestes ze pszenzyto 35-40zl
U mnie zyto w takiej cenie a pszenzyto 50zl.
,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

#410 Share volvo1150

volvo1150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 26 lipiec 2015 - 20:54

Żniwa 2015

co do ceny to jest zła bo plony marne się zapowiadają ok 30 -40 % mniejsze bo jare uschło na pniu na 3 klasie i ok 5 ton da nie więcej zimowa może lepiej da ale na pewno tamten rok się nie powtórzy bo były rekordowe zbiory

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#411 Share szarak

szarak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 26 lipiec 2015 - 21:01

Żniwa 2015 Tez mieszkam n6a wschodzie i co z tego tu nie podhale kupie czy wielkopolska ze gwara się gada

#412 Share agrolublin

agrolublin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 527 postów
    Rolnictwo

Napisany 26 lipiec 2015 - 21:47

Żniwa 2015 Jak kiedyś siałem pszenżyto to nigdy nie skracałem bo mi się nie opłacało(gdzieś tak od 2 lat nie sieje).W tej cenie jest duzo mniej opłacalne niż pszenica i po prostu nie opłaca sie go siać. Oczywiście zaznaczam ze pszenica na każdej glebie nie urośnie a pszenżyto toleruje bardziej surowsze warunki i gdy nie mamy innego wyboru musimy postawić na to zboże

#413 Share royal261

royal261

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 27 lipiec 2015 - 06:25

Żniwa 2015

Patrze, że na tym forum jest więcej ludzi którzy siedzą tu żeby gnoić innych a nie się czegoś dowiedzieć - nauczyć czy podzielić sie wiedzą. To że jeden na 4kl ziemi ma ledwo 4 tony z hektara a drugi 9t to tylko i wyłącznie wynik tego, że ten pierwszy gospodarzy jak dziadek 40 lat temu (bez urazy takie były czasy) a ten drugi otwarty na nowości idzie z duchem czasu i nie boi się próbować nowych rozwiązań. Drugą sprawą są koszty które trzeba ponieść w intensywnej uprawie. Jeżeli chce się mieć wysokie plony trzeba ponieść koszt 2500 - 3000 zł/ha. 

#414 Share arion320

arion320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 27 lipiec 2015 - 07:05

Żniwa 2015 royal nie obraz sie ale ameryki nie odkryles... kazdy wie ze bez wkladu nie ma plonu, tak jak ze wszystkim... ale jak mi ktos powie ze na 6 klasie zebral 5t z ha to sory ale takie bajki to niech zostawia co niektorzy dla siebie...

#415 Share tomek1991zmc

tomek1991zmc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 27 lipiec 2015 - 07:24

Żniwa 2015

Da się zebrać z 6 klasy 5 ton. Dobre stanowisko nawożenie i przede wszystkim warunki pogodowe. Nie mówcie, że susza w tym roku była i nie ma zboża, nie wszędzie była są regiony co było deszczu pod dostatkiem.

#416 Share arion320

arion320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 27 lipiec 2015 - 07:40

Żniwa 2015 5 ton rzepaku na 6 klasie??? !!! ja zbieram srednio 4 na 3-4 klasie.....

#417 Share agrolublin

agrolublin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 527 postów
    Rolnictwo

Napisany 27 lipiec 2015 - 07:40

Żniwa 2015 Przynajmniej jeden plus tego deszczu to troche mokro i idealnie na uprawke

#418 Share icek1

icek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1067 postów

Napisany 27 lipiec 2015 - 07:56

Żniwa 2015

5 ton rzepaku na 6 klasie bo tu prawie wszyscy są bajerpiarzami takie to forum w tym temacie

Edytowany przez icek1, 27 lipiec 2015 - 07:57.

#419 Share Andr3w

Andr3w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 27 lipiec 2015 - 08:58

Żniwa 2015

Z tych gimnazjalistow bedą ludzie zobaczysz...
A z innej paki powiec mi skad jestes ze pszenzyto 35-40zl
U mnie zyto w takiej cenie a pszenzyto 50zl.

http://olx.pl/oferta...html#8629bf6825

Lubelskie. Nikt nie każe nikomu kupowac od handlarza. Przyjedz na targ to zobaczysz po ile ludzie niektórzy sprzedają. Jak nie ma miejsca a żniwa tuż tuż to cos z tym zbożem muszą zrobic. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#420 Share BestZetor

BestZetor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 27 lipiec 2015 - 18:43

Żniwa 2015

Na chełmszczyźnie strasznie sucho (deszcz padał bardzo dawno, nawet nie pamiętam kiedy :D ), koszone w sobotę pszenżyto miało 11 % wilgotności i sypało ok.6-7 t/ha, dzisiaj sprzedałem po 460zł/t gotówką, cena na konto wynosi 500zł/t.

Edytowany przez BestZetor, 27 lipiec 2015 - 18:49.