Polecane posty

mati20dor    1

płaczą bo jak takie ceny zbóż były w tamtym roku to by chcieli żeby sypnęło więcej i mieli więcej many many,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy29    10

Szarak nie badz taki cwany. logika to twojs slaba strona. co bys powiedzial jak bys dostal wyplate zacaly rok o 30% mniejusza??? bo tak w rolnictwie to wyglada na ten rok. na pewno zabraklo by toibie na wczasy, nowy telewizor i telefonik. a u nas nier bedzie z czego inwestowac na przyszly rok, a nawczasy i tak nie mamy kiedy jechac.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba55    501

jeczmien sypal tylko 3 tony  z hektara  ;[  bardzo zawiedziony jestem 


coraz gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

A u mego sąsiada to rzepak sypnął 6 ton z ha tak mówi Chyba prawdę mówi a po co miałby kłamać

Mi sąsiad mówił, że rzepak mu 7 ton dał, a pszenica 15 ton. Słaby rolnik zatem z Twojego sąsiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3490

PO co ta zgryżliwość , a na piachach to naprawde niewarto gospodarzyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Tak. Sasiedzi juz pokosili. I macie zupełna  rację . Na piachach jest całkiem hu...o.  Jeczmień dał niewiele ponad 6 ton, a rzepak ponad 4 tony. Z tymi cenami to bedzie całkowita lipa. Ja bedę kosił z 3-4 tyg. Nie należę do niecierpliwych. Zobaczymy, co przyniesie fortuna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

 A potem sąsiad i tak pojedzie "Dżondyrem" na Warszawę protestować, bo sytuacja w rolnictwie jest dramatyczna.

dzis skoszony j. ozimy wilgotnosc 11,5 plon około 7t z ha woj. opolskie

Gratuluję plonu, u mnie zimą wymarzł i wyszło 6t/ha, również Opolskie. Wilgotność podobna.

 

Jęczmien sypie po 7t pszenica po 10t a rzepaki ok 5t i chłopi ciągle narzekają że za małe dochody o co wam chodzi?

Mogły być lepsze ceny, na co każdy liczy na tym forum. Bo do tej pory nie rozpieszczają. Ale jak znam życie, niektórym i to by było mało.

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Dziecko już Ci tłumaczę. . Goście przed toba piszą z sarkazmem o plonach które  są nieosiagalne w tym roku dla 90% rolników tego kraju, a   ty przyjmujęsz to za dobrą monetę.. Połowa z nas marzy o plonach na poziomie 1/2 . Jak sie nie znasz to nie zabieraj głosu. A ty piszesz że nie jest źle, tylko te ceny mogły być troche lepsze.

Edytowano przez jankris

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Dziecko już Ci tłumaczę. . Goście przed toba piszą z sarkazmem o plonach które  są nieosiagalne w tym roku dla 90% rolników tego kraju, a   ty przyjmujęsz to za dobrą monetę.. Połowa z nas marzy o plonach na poziomie 1/2 . Jak sie nie znasz to nie zabieraj głosu. A ty piszesz że nie jest źle, tylko te ceny mogły być troche lepsze.

Tatusiu, to Ja Ci coś wytłumaczę. W rolnictwie niestety już tak jest, że jedni zarabiają przez to, że innym nie wyszło albo wtopili. Dzieje się tak w skali światowej, dzieje się też tak w naszym kraju. W zeszłym roku padło na nas w Opolskim, żniwa pszeniczne przeciągnęły się do połowy września a zbiory w kraju były rekordowe. Nie muszę Ci chyba tłumaczyć, jak wyszliśmy na tym, gdzie 70% zbiorów trzeba było suszyć, spadła wydajność z hektara a potem za grosze sprzedać przyszło, bo z łaską na paszę brali. Na północy za to i pogodę mieli, i ceny dobre. Mam mieć za to do nich żal?? Skończyły się czasy, kiedy rolnik za 1 świnię miał tonę węgla i jeszcze zostało żeby do knajpy wieczorem iść.

Mi wczoraj wyszło 6t/ha jęczmienia ozimego, nie narzekam, choć do rekordu jeszcze brakuje, mam płakać ?? Jak Ci żal doopę ściska, to Ty nie zabieraj głosu.

Proszę o rzetelne dane, że 90% rolników w Polsce nie osiągnie w tym roku przeciętnych plonów z jęczmienia ozimego.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arion320    59

jutro to raczej claas tucano vs deszcz ;)
@kaszlak za to teraz za tone wegla kupisz 2-3 swiniaki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

Nie u siebie tylko u wujka miejmy nadzieje ze ominie mnie deszcz.Ale i tak jeden dzień nie wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icy229    0

Witam, chciałbym się dowiedzieć w jakich regionach polski żniwa już ruszyły i jakie zboża zostały koszone. Mile widziane informacje odnośnie zbiorów z hektara. Zachęcam do udzielenia odpowiedzi i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Umnie pada na razie czekam na pogodę choć Deszcz potrzebny niektórzy jęczmienie skosili ja czekam na pogodę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomi3312    137

U mnie w wiosce jęczmienia już pokoszone. Teraz podejrzewam jak będzie pogoda to za 2 tygodnie wjedziemy w oziminy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

jutro to raczej claas tucano vs deszcz ;)

@kaszlak za to teraz za tone wegla kupisz 2-3 swiniaki :D

Wcale nie twierdzę że tak jest dobrze, choć niektórzy tak to odbierają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj