Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kupno nowej prasy rolującej

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share BaraneKKK

BaraneKKK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 18 czerwiec 2015 - 21:48

Witam chciałbym się zaczerpnąć informacji innych o prasach rolujących. Rocznie robię około 2000 balotów. Chciałbym przeznaczyć na prasę 130 tyś zł. Napiszcie co wy byście wybrali. Prasa może chodzić z ciągnikiem nawet 170km. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kupno nowej prasy rolującej Dzisiaj, 02:03
  •  

#2 Share 2013

2013

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 18 czerwiec 2015 - 21:49

130 tyś netto? 

#3 Share bronek

bronek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 18 czerwiec 2015 - 22:11

Kupno nowej prasy rolującej polecam prasy McHale

#4 Share BaraneKKK

BaraneKKK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 18 czerwiec 2015 - 22:16

Tak to była cena z dużym zapasem.

Może jakieś konkretne modele?

#5 Share krzysztof1987

krzysztof1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 18 czerwiec 2015 - 22:16

ja polecam feraboli pasowa htc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Raczo

Raczo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 18 czerwiec 2015 - 22:23

To co zwykle Lely, McHale, JohnDeere, Krone i inne. Temat wałkowany wielokrotnie. Zależy czego oczekujesz konkretnie, jakim rozwiązaniom bardziej ufasz, czy szukasz czegoś na wypasie czy maszyna ma być prosta i niezawodna.

Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

#7 Share BaraneKKK

BaraneKKK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 19 czerwiec 2015 - 12:57

Ma być to prasa wytrzymała, prosta w budowie jak i w obsłudze i niezawodna tak jak piszesz. A do tego mam wytrzymać kilka ładnych lat bo to nie są małe pieniądze.

#8 Share Marciness

Marciness

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 19 czerwiec 2015 - 13:22

Kuhn też jest prosty w budowie i obsłudze (2160,2190). Wykupili starego dobrego Vicona. Potrafią nakręcić ponad 50tys bel. Jeszcze jak nie ma spinek to jest dużo lat spokoju. Może zmieścisz się w cenie. 100km wystarczy do tej prasy, chyba, że chcesz ganiać po polu 20km/h. Wydajność nawet ponad 70 bel/h.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Raczo

Raczo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 20 czerwiec 2015 - 09:25

Wypowiem się o tej, którą mam i o której wiem najwięcej, czyli Lely RP445 z 2010r. Właściwie jest to jedna z dwóch pierwszych RP445 w Polsce, dlatego z jakiegoś powodu ma obudowy od RP435, minimalnie inne mocowanie siłowników na tylnej klapie oraz jeszcze kilka innych nieznaczących zmian. Wiadomo swój swoje chwali, ale mam powody, bo przez 3 lata nie wymieniłem zupełnie nic ( nie wiem jak poprzedni właściciel). Ani jednego łożyska, mimo tego, że nie wszystkie są smarowne tak jak w najnowszych wersjach. Dopiero w tym roku delikatnie napiąłem łańcuchy. Pompa z olejem smarująca łańcuchy to świetne rozwiązanie. Mam wersję z najprostrzym sterownikiem, który w zupełności wystarcza. Nie potrzebuję zmianiać ilości siatki, wielkości czy zgniotu beli z cignika. Te czynności mogę wykonać jak wjeżdżam na pole i zakładam kółka podbieracza. Dzieki temu nie ma zbędnej elektroniki czy elektrozaworów. Zastrzegam, że inne prasy oglądałem jedynie na wystawach, dlatego nie wypowiadam się na ich temat. W McHale podoba mi się rozwiązanie, które po osiągnięciu docelowego rozmiaru beli zwiększa ciśnienie ale nie pozwala na zwiększenie rozmiaru. W Lely jak się jedzie z prętkością ok. 20 km/h to ciężko się zatrzymać zawsze dokładnie w tym samym momencie, dlatego średnica bel czasami różni się o ok. 5 cm. Chyba, że to przypadłość mojego egzemplarza. Lely w odróżnieniu od McHale utrzymyje ciśnienie, ale pozwala na dalszą jazdę kosztem powiekszania średnicy beli, co z drugiej strony może być korzystne gdy chcemy dojechać do końca rządka i owijać na nawrocie. Coś za coś ;) . Jeżeli się mylę to mnie poprawcie.

P.S.: Być może nadal żyję w euforii po przesiadce z Sipmy, która do tej pory śni mi się po nocach, dlatego mogę nie być obiektywny :P .

Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...