radek1299

Przyszłość gospodarki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
radek1299    1

Witam!
Chciałbym swoją przyszłość po szkole związać z rolnictwem ale nie wiem czy będę miał do tego możliwości. Przejme po rodzicach ok. 10ha ziemi. Podstawowy sprzęt do uprawy posiadam. I tu moje pytanie: czy w dzisiejszych realiach jest jakaś racjonalna możliwość rozbudowy takiej małej gospodarki do rozmiarów np.50ha+? Czy raczej potraktować to jako hobby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

Potraktuj to jako hobby. Obecne ceny nawet ci nie dadza na rozbudowe do az takiego arealu.


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

Co masz namysli? Jaką dokładnie uprawe?


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

Trzeba miec do tego sprzet .....


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Możesz przecież z hobby powolutku się rozwijać, jak będzie jakaś dzierżawa (oczywiście korzystna) to brać, może jak dobrze pójdzie to nawet kupić. Jak już byś chodził do pracy to łatwiej wypracować jakieś pieniądze na rozwój z gospodarstwa. Nie musisz przecież w rok czy dwa nabrać ziemi i maszyn. Ja zawsze mówię, że można sporo wykombinować nawet na 5 ha ale trzeba trochę główkować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek_IHC    17

Na twoim miejscu na początku potraktował bym to jako hobby, znalazł pracę no i postarał się coś odłożyć. A po kilku latach dopiero brał bym się za powiększanie gospodarstwa. Weź również pod uwagę to że jeśli doszło by Ci trochę hektarów więcej to z czasem trzeba by było zainwestować w bardziej wydajniejszy sprzęt, a to kolejne wydatki.
Pozdrawiam i życzę Ci tych 50ha :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrCzesio123    3

Ja swoją gospodarkę też potraktowałem jako hobby a teraz sam zobacz na moim profilu co wyszło :) Z roku na rok przybędzie ci pola a sprzęt i ciągnik  możesz brać dobry ale tani czyli jakiś renault używany i jakieś maszyny do niego.

Jak się ma dobre chęci to wszystko się uda :) 

Pozdrawiam i również życzę ci tych 50ha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj