Polecane posty

grego    385

Chcę przerobić starą oborę na garaż, będą tam stały samochody bo żaden ciągnik czy większa maszyna tam nie wjedzie bo jest nisko 2m. Mam obawy czy nie będą mi rdzewieć auta, starą posadzkę skułem i mam zamiar dać folie i zalac na nowo, ściany umyje karcherem i na nowo "zatre" bo tynku nie bardzo widzi mi się skuwać (sporo tego). Czy to wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

A ściany masz suche? Jest izolacja między fundamentem a pystkami/cegłami? Nie trzeba było kuć posadzki, tylko wyrównać podłoże, położyć izolacje i podlać na 4-5 cm.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

budynek bardzo stary więc izolacji nie ma aktualnie jakies dużej wilgoci nie widać, posadzkę i tak musiałem skuć bo była w kształt V, zresztą skułem tylko boki gdzie było wyżej, aby choć te 2 m wysokości uzyskać po wylaniu nowej posadzki. Wilgoć to raz ale bardziej się boję azotu, który może być w podłożu, ścianach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5714mf255    32

na ściany daj steropian siatka klej daj kratki wetylacyjne na posacke zamiast foli piasek plus wapno wymieszaj i zagesc 5cm wystarczy plus wylewka około 5 cm beton b10 lub b15 i możesz śmiało wszystkim jeździć tylko wstaw parę kratek ściekowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Styropian nie jest gazoszczelny. Najlepiej skuć tynk i rzucić na nowo bo wciąż będzie zapach amoniaku wychodził. Możesz zrobić jakiś mały komin wentylacyjny wypuszczony przez dach lub ścianę, wylewkę zrób normalną z betonu C20/25 czyli zwykłego.

 

Kolego 5714mf255- oznaczenia betonów "B" już nie funkcjonują, a przynajmniej nie powinno ich się używać. Zgodnie z normami EC klasę betonu określa się symbolem C x/y czyli wytrzymałość na próbkach walcowych i sześciennych. Taka mała dygresja z mojej strony.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jako iz siedze troche w tym fachu i sie tym zajmuje to cos powiem . posadzki spokofolia styropian i wylewka ok 7.8,cm . lipa bo nie masz pionowej izklaci na scianach wiec wilgoci sie nie pozbedziesz nigdy. nie pchaj sie w koszta zrob dobra wentylacje .sciany czyms opryskaj od grzyba i tyle. a jak chcesz sie bawic to kuj tynki poczekaj az wyschnie troche sciana i daj gront i nowy tynk opaske na zwenatrz i gitara alr podstawa to jak najlepsza wentylacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

dzięki za rady styropianu to nie widzę sensu dawać dam tą folię i beton, a ściany się zobaczy bo w sumie tynk jest w większości słaby bo to praktycznie samo wapno ale zabawy i tak sporo by było, wentylację też się da i niech wieje..;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mitek93ns
      Witam
      Planuję nająć firmę do wywiercenia studni głębinowej.
      Jestem nowy w temacie, proszę o porady na co zwrócić uwagę, jak się za te "przedsięwzięcie" w ogóle zabrać.
      Jak to prawnie wygląda ? Słyszałem że wiele osób decyduje się wiercić bez zezwoleń gdyż takowe uzyskać to droga przez mękę...
       
      Nawadniana działka ma powierzchnie 7ha, teren równy. Nawadnianie z deszczowni pole 55m szerokie.
      Proszę o porady.
      Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj