qba240

Problem z wyksztalceniem

Polecane posty

qba240    7

witam. sytuacja wyglada nastepujaco. po 3 latach technikum rolniczego musialem niestety rzucic szkole i isc do pracy. teraz koncze liceum dla doroslych i bede mial wyksztalcenie srednie. planowalem zlozyc podanie do oke o przystapienie do egz. eksternistycznego z kwalifikacji r3. ROLNIK. czy ktos sie moze orientuje jak moze odniesc sie do tego w przyszlosci agencja? chodzi glownie o MR i PROW. z gory dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Do MR wystarczy średnie bez zawodu ,jak opłacany masz KRUs jako domownik to bez problemu dostaniesz wsparcie UE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Te przepisy wiele się nie zmieniają od lat zasady są podobne ,poczytaj w tematach MR lub wejdz do doradztwa lub ARiMR ,ale bez stresu spełnisz warunki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

KWALIFIKACJE ZAWODOWE

Ubiegający się o pomoc powinien posiadać następujące kwalifikacje wynikające 
z wykształcenia i stażu pracy w rolnictwie:

wykształcenie rolnicze zasadnicze zawodowe, średnie lub wyższe lubtytuł kwalifikacyjny lub tytuł zawodowy, lub tytuł zawodowy mistrza w zawodzie przydatnym do prowadzenia działalności rolniczej i co najmniej 3-letni staż pracy w rolnictwie, lubwykształcenie wyższe inne niż rolnicze i co najmniej 3-letni staż pracy w rolnictwie albo wykształcenie wyższe inne niż rolnicze i ukończone studia podyplomowe w zakresie związanym z rolnictwem, albo wykształcenie średnie inne niż rolnicze i co najmniej 3- letni staż pracy w rolnictwie, lubwykształcenie podstawowe, gimnazjalne lub zasadnicze zawodowe inne niż rolnicze i co najmniej 5 - letni staż pracy w rolnictwie, lubkwalifikacje rolnicze wymagane przy udzielaniu pomocy młodym rolnikom w państwie, którego obywatelstwo posiada, w ramach analogicznego działania współfinansowanego przez Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW) - jeżeli nie posiada obywatelstwa polskiego.

Za staż pracy w rolnictwie uznaje się okres, liczony do dnia złożenia wniosku o przyznanie pomocy, w którym wnioskodawca:

podlegał ubezpieczeniu społecznemu rolników jako rolnik lub domownik lub był zatrudniony w gospodarstwie rolnym, na podstawie umowy o pracę lub spółdzielczej umowy o pracę, na stanowisku związanym z prowadzeniem produkcji rolnej,odbył staż, (o którym mowa w rozporządzeniu) obejmujący wykonywa czynności związanych z prowadzeniem działalności rolniczej.

Jeśli ubiegający się o pomoc nie posiada wymaganych kwalifikacji zawodowych, może je uzupełnić. Przedłożenie dokumentów potwierdzających uzupełnienie wykształcenia powinno nastąpić w terminie 60 dni  od upływu 3 lat od dnia doręczenia decyzji o przyznaniu pomocy. Młodzi rolnicy, którzy z przyczyn od siebie niezależnych a przewidzianych rozporządzeniem nie zdołają uzupełnić wykształcenia w terminie, będą to mogli zrobić w okresie 3 lat i 9 miesięcy od doręczenia decyzji przyznającej pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj