Polecane posty

agrofoto    90

Już czerwiec, a nie ma jeszcze tematu o sianokosach. Sianokiszonka, pryzma, czy zbieracie na siano? Pogoda nie przeszkodziła, jak nawoziliście? Zapraszam do dyskusji.

 

Trochę zdjęć z galerii z sianokosów

 

med_sianokosy-2015_3485_178_243893.jpg

 

med_sianokosy-2015_146996_178_1635640.jp

 

med_sianokosy-2015_151995_508_256950.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

Pogoda słoneczna to sianko :D  nie za wiele się zebrało siana 30% mniej do roku 2014 ;)  nawożenie jak zawsze N72kg P48kg K60kg na ha :P  z trawy na polu poszła na kiszonkę w bele tu wynik było podobny do lat ubiegłych 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w Belki. u mnie (podlasie) 30% mniej towaru. jest głód sianokiszonki po 100zł sprzedaję bele a rolnicy w kolejkę się ustwiaja. Wcześcniej zimne noce a teraz susza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

U mnie nawożenie na hektar to 250 kg polifoski 5 i 200 kg saletry na trawy i 300 kg poli na lucernę z małą domieszką trawy. Wydajność kiepska ale za to siano bardzo dobrej jakości, praktycznie zebrane bez deszczu. Podsumowując I pokos: 66 bel sianokiszonki, 51 bel i ponad 300 kostek siana z powierzchni niespełna 8 ha. Pod drugi pokos będę dziś sypał nawozy, na lucernę 200 kg lubofos 12 a na trawy 150 kg saletry. Całość pójdzie w sianokiszonkę.

Edytowano przez PeterG14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

trochę ponad 3 ha zebrane kostką. Wyszło 10 przyczep D 732 po 5 warstw, jeszcze zostało 0,7 ha do zebrania na dniach. Nawożenie 150 kg/ha saletra + 50 polifoska 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Trawy podobne tak jak w zeszłym roku, no może trochę lepsze. Zbierane w większości na siano, i trochę na kiszonkę. Zebrane bez deszczu, jakość bdb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Pierwszy pokos poszedł w pryzmę, zebrany przyczepą samozbierającą. Ilość materiału trochę większa niż w z zeszłym roku. Drugi pokos też miał iść w pryzmę, ale jak nadal będzie taka susza to i prasą nie będę miał czego zbierać... Burze wczoraj przeszły chyba ze trzy, a deszczu szklanka :(


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal97rolnik    477

Cały pierwszy pokos w bele na sianokiszonke. Odnośnie plonów to podam przykład. W zeszłym roku z jednej łąki miałem 17 bel a w tym roku tylko 11... :( Liczę że z drugiego pokosu zbiorę dobrej jakości paszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
D190    14

Większość pierwszego pokosu poszła na sianokiszonkę w belach. Średnio wyszło nieco ponad jedną bele więcej z ha w porównaniu z poprzednim rokiem, wiadomo "na górkach" była słabsza trawa, "w dołkach" lepsza. Początkowo pogoda nie dopisywała, ale później...

Jeśli pogoda dopisze to drugi pójdzie w całości na siano, ale to już wyjdzie w praniu.;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, musze zrobic sianokiszonke z 8 ha i pytanie czy moge rano skosic i zostawic to w walkach i nastepnego dnia to zbelowac i owinac? czy obejdzie sie bez przetrząsania i grabania? od poniedzialku do czwartku maja byc bezchmurne i bardzo cieple dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
D190    14

Piotrek moim zdaniem to kiepski pomysł.

Jeśli będziesz następnego dnia robił bele, bez przetrząsania, to wyjdą Ci one strasznie mokre. Chyba, że takie właśnie chcesz - ja nie polecam.

Poza tym nie wiem czy nie pozostawiasz zbyt wiele trawy na łące - zależy jaką masz kosiarkę, prasę i czy łąka jest równa.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roman099    22

ja w tym roku na polu 26 belek a w ubiegłym tylko 16, a na łace sporo mniej w tym roku 12 a w ubiegłym 17 prasa krone kr130.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

Zeszły rok ok. 500 kostek z ha.  w tym  trochę ponad  300  -kazalem  ,,operatorowi'' zrobić troche mniejsze aby więcej było.....-,  może coś więcej  drugiego urośnie   bo rok temu nic , taka susza była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slaszmh9014    0

U nas również słabiej jak w zeszłym roku. Z kawałka z którego w zeszłych latach wychodziło 26, 28 bel w tym roku 19. Robiliśmy tak jak kolega wcześniej pytał z ranakoszone a na drugi dzień zgrabane przed południem a po południu zwijane i wyszły eleganckie nie za mokre nie za suche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Pierwszy pokos miałem bardzo dobry nawozy siane wcześnie azotowe też,łąki siane rok i 2 lata temu,30-35 belek z hektara,prasa walcowa Welger RP200 z rotorem i nożami.

Ale drugi pokos to już nie ma co kosić , dzisiaj zacząłem  to 16 belek z 2ha i sucho...


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj