Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jeśli nie taczka to co?

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 28 luty 2008 - 20:03

Jeśli nie taczka to co? Obore mam kombinowaną i nowej raczej nie postawie (przynajmniej nie prędko) więc trzeba sobie radzić, jak narazie niezastąpione są 2 taczki z obi (te z reklamy po 69zł), korytarz jest waski dzwi 1,2 m a wyciąg też nie wchodzi w grę bo kanał gnojowy jest przy samej ścianie, równie kombinuje, podstawiałem kołówkę ale w zime przymarzało towszystko i w góre trzeba zarzucać, do płyty od obory mam 6 m, i na płytę w góre również trzeba wymachnąc, więc co myślicie o pomyśle ustawienia przygotowanych palet za każdymi dzwiami i na palete bym wyrzucał potem turem podjerzdzał i na płyte wywalał, czy turem dobrze brało by się z posadzki (troche nierówno jest jak narazie), myśle tez zrobić w przyszłośc skrzynie na tuz podczepianą, jakieś inne pomysły?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jeśli nie taczka to co? Dzisiaj, 21:43
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 luty 2008 - 20:10

Jeśli nie taczka to co? Ja bym proponował zrobić spych na tuz....

#3 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 28 luty 2008 - 20:16

Jeśli nie taczka to co? A w czym przeszkadza wyciągowi to że korytarz jest przy samej ścianie ???

#4 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 28 luty 2008 - 20:21

Jeśli nie taczka to co? a ile masz krów właściwie

#5 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 28 luty 2008 - 20:54

Jeśli nie taczka to co? 15 w tym obora skłąda się z 2 pomieszczeń w jednym jest 6 w jednym rzędzie a w drugim 9

tak myśle wyrzucić ręcznie aby za dzwi a potem turem ładować, pytanie czy widłami z betonu wezme to czy jakoś szczypać krokodylem, czy na palete wyrzucać a potem brać widłami i na płyte, a może łyzke odpinać od tura i w łyżke rzucać?

jest tego codziennie dobra tona, a codziennie turem to przerzucać nieopłaca się ciągnika odpalać,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 28 luty 2008 - 21:00

Jeśli nie taczka to co? tylko 15?? myślałem ze masz sporo więcej jak gdzieś pisałeś że robisz 600b el siana to co ty z tym sianem robisz????

a wracając do tematu to nie myślałeś nad jakimś wyciągiem albo zgarniaczem

#7 Share stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 28 luty 2008 - 21:06

Jeśli nie taczka to co? Dobrym, ale b.drogim rozwiązaniem byłby ciągniczek ogrodniczy ze spychem, np. Tz 4k-14. A może jakiś jednoosiowy?

#8 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 29 luty 2008 - 07:32

Jeśli nie taczka to co? kiedyś w top agrarze jako wynalazek był prezentowany pojazd który gośc sam wykonał też dao wąskiej obory(do wozenia paszy)silnik ze starego samochodu,biegi przód tył, pojemna paka i szerokośc 90 cm.. myślę żę do gnoju też by się nadawało

#9 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 29 luty 2008 - 13:04

Jeśli nie taczka to co?

kiedyś w top agrarze jako wynalazek był prezentowany pojazd który gośc sam wykonał też dao wąskiej obory(do wozenia paszy)silnik ze starego samochodu,biegi przód tył, pojemna paka i szerokośc 90 cm.. myślę żę do gnoju też by się nadawało

Też to widziałem i do takiej obory to świetne rozwiązanie a ten pojazd miał chyba jeszcze kiper.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share mar3k17

mar3k17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 07 marzec 2008 - 19:17

Jeśli nie taczka to co? ja to sobie turem podjeżdżam pod drzwi od obory i na łyżke ładuje i potem wywoże sobie na pryzme i po kłopocie.kiedyś też woziłem taczką to ja rąk nie czułem od wożenia tego obornika.