Runder

Kosiarka rotacyjna z-173 - poważny problem

Polecane posty

Runder    16

Witam ! Dawno mnie nie było na forum ale wracam ponieważ mam poważny problem z nowa zakupioną kosiarką z-173. Zakupiłem ja w maju od handlarza i przez pierwsze koszenie było dobrze jak dla laika (nigdy rotacyjna nie kosiłem). Niestety teraz jak włączam kosiarkę i jadę w trawę zaczyna strasznie trząść całą kosiarka i tyłem ciągnika.... Nie wiem co się dzieje paski są dobrze napięte, wałek idealnie dopasowany... Prosiłem kolegę który ma podobna kosiarkę od kilku lat i nic nie dał rady zrobić :(:( Trzęsie jak cholera im delikatniej staram się kosić tym gorzej  :(  :(  :( Z kosiarka pracuje T-25


Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Masz wszystkie noże? Wyraźnie widać, że bębny niewyważone, więc coś musiało się urwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runder    16

Podłączyłem kosiarkę na próbę do 3p żeby sprawdzić jak to idzie i niestety to samo nadal kosiarka się trzęsie i tył ciągnika to samo... Dałem inny wałek ale nie pomogło. Zaraz wstawię zdjęcia bębnów może wy coś dostrzeżecie


Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Może być tak, że masz zgięty bęben, chociaż mało prawdopodobne, bo prędzej pękłby korpus. Ale jednak jest to możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runder    16

post-67037-0-59075000-1434106520_thumb.jpgpost-67037-0-02372800-1434106490_thumb.jpg

post-67037-0-66170900-1434106338_thumb.jpg

post-67037-0-64692100-1434106367_thumb.jpg

post-67037-0-69225000-1434106393_thumb.jpg

post-67037-0-96146700-1434106455_thumb.jpg


Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Podnieś kosiarkę i sprawdź czy nie macha się dużo dolny talerz i od góry talerz z bęben tak samo, jak tak to wymiana łożysk dół albo góra zależnie gdzie są luzy. Robota marudna i nieco kosztowna. Ale widzę już po fotce, że masz rozwalony górny talerz od bębna strony, wygryziony. I masz przyczynę zapewne wibracji bo brak wyważenia na obrotach. Handlarz musiał coś wsadzić pod talerz górny aby sprzedać, potem odpadło po pierwszym koszeniu i masz skutki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runder    16

Po podniesieniu kosiarki te talerze jakby nie równo chodzą. Talerz zewnętrzny bardzo silnie wibruje a ten wewnętrzny bliżej ciągnika jest silnie przechylony na lewą stronę. Widać to dokładnie jak kosiarka chodzi na pełnych obrotach. Jak kosilem pod plandeką wcale nie było widać.


Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik995    9

Czy ja dobrze widzę na foto masz wyłamane kawałki talerza ten górny tylni ? to może być przyczyna wibracji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam,to nie są wyłamania, ten talerz jest już wypracowany po prostu zużyty, i tylko została wymiana na nowy, jest to talerz roboczy i w tych wyrobionych miejscach wcześniej były założone trzymaki noży i to noże zrobiły te ubytki ,a tym samym jest brak jego wyważenia co powoduje wibracje kosiarki.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Dokładnie jak mówią ubytki są w talerzu to samo u mnie i talerz dostaje wibracji ale skoro ci wibruje tył ciągnika to raczej masz 2 talerze tak zwane robocze do wymiany.Podnieś plandeke wyjmij nożyki podnieś kosiarkę ropędź ją i zobacz jak one chodzą  innej przyczyny nie widzę.Na początku nawet paski ci nie dadzą  i wałek błędną teorię postawiłeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nespe    0

nie słuchaj ich...zaraz ci karzą pół kosiarki wymienic ...ja miałem dwa talerze tak wygryzione i nic nie wibrowało...predzej łozyska ...mozesz tez odkrecic ta klape u góry  gdzie olej sie wlewa i zobaczyc czy sie cos nie poluzowało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

To zobacz jaki  uszczerbek na talerzu.Co jeszcze być powodem Wałek  siedzi w bębnie może być skrzywiony deko i może wibrować.Łożyska mogą huczeć głośno pracować ale nigdy nie były powodem wibracji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nespe    0

jak 3 otwory tak sie wyjedzie to sie przekłada na te 3 całe i kosi sie dalej... a ty mu karzesz wymienic ten drugi tez a wyglada jak nówka sztuka ...trzeba szukac przyczyny ...moze byc kupa ziemi w tych osłonach bebna ,łozyska wałku napendowym przy tej duzej szajbie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Też miałem ubytki w talerzach  - lekko ją telepało , ale nie aż tak jak tutaj opisane . Ja szukał bym luzów na bębnach . W mojej kiedyś poluzowały się śruby trzymające bęben od góry , ale wtedy był wyczuwalny luz przy podniesionej kosiarce , tylko nie pamiętam czy wtedy ją mocno telepało .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nespe    0

mozesz miec racje te sruby co sie przykreca bemben do korpusu...mi tez sie kiedys odkreciły i telebani cała kosiarka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Ta kosiarka wymaga rozebrania na części pierwsze. I posprawdzaj stan mechanizmu napędzającego bębny bo chyba zużył się tragicznie skoro nie synchronicznie kręcą się bębny, gdzie jest zalany olej, stan osi sprawdź a i przy okazji wymień łożyska góra i dół oraz sprawdź zapięcia noży na talerzu czy nie do wymiany. I wywal zużyte elementy jak dbasz o BHP i nie lubisz robić napraw co chwile kosztownych i marudnych. A najlepiej jak możesz to oddaj ją i kasę weź. Bo cwaniak Ci niezły szrot wcisnął do kapitalnego remontu. Jak uważacie, że ten wyszarpany talerz jest od zużycia a nie od koszenia kołków granicznych betonowych, to wyobraźcie sobie ile ona musiała skosić ha łąk na rok od kupna do sprzedania i w jakim stanie jest faktycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
novy    0

koledzy mam podobny problem z kosiarką wibruje tak że stelaż z plandeką rozpadł sie całkowicie rozebrałem ją na części pierwsze, zmieniłem wałki na słupicach bo myślałem że są krzywe łożyska i tuleje są ok trzymaki noży nowe a dalej wibruje i to coraz gorzej  (kosiarke mam od nowości kilka razy było uderzone w pieńki itp.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

To co talerze nie wywarzone czy wina trzymaków skoro wymieniłeś ośki łożyska może koryto jest krzywe  sprawdź czy talerze są płaszczyźnie poziomej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja bym obstawiał krzywe bębny . Któryś z talerzy nie "faluje" ? Krzywe koryto nie powodowało by wibracji .

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
novy    0

talerze chodzą równo do 1000obrotów wibracji nie ma a pózniej im wyższe obroty tym gorzej wibruje


a jeśli chodzi o talerze polecicie jakąś dobrą marke bo u mnie w sklepie są po 100zł ale widać że to badziewie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Waryński robi , wyglądają na solidne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez teybe
      Witam. 
      Czy ktoś mi podpowie jaka nakrętka jest na tej osi. Kupiłem nową, ale ci co to sprzedają nie dają nakrętki w zestawie. 
      Pozdrawiam 

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj