Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kosiarka rotacyjna z-173 - poważny problem

24 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Runder

Runder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 12 czerwiec 2015 - 08:17

Witam ! Dawno mnie nie było na forum ale wracam ponieważ mam poważny problem z nowa zakupioną kosiarką z-173. Zakupiłem ja w maju od handlarza i przez pierwsze koszenie było dobrze jak dla laika (nigdy rotacyjna nie kosiłem). Niestety teraz jak włączam kosiarkę i jadę w trawę zaczyna strasznie trząść całą kosiarka i tyłem ciągnika.... Nie wiem co się dzieje paski są dobrze napięte, wałek idealnie dopasowany... Prosiłem kolegę który ma podobna kosiarkę od kilku lat i nic nie dał rady zrobić :(:( Trzęsie jak cholera im delikatniej staram się kosić tym gorzej  :(  :(  :( Z kosiarka pracuje T-25

Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kosiarka rotacyjna z-173 - poważny problem Dzisiaj, 23:11
  •  

#2 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 12 czerwiec 2015 - 09:04

Sprawdź czy osie bębnów są proste, tak samo jak ślizgi.

#3 Share Tomi3312

Tomi3312

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 12 czerwiec 2015 - 09:24

Kosiarka rotacyjna z-173 - poważny problem Muszą być jakieś luzy. Sprawdź ją dokładnie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 12 czerwiec 2015 - 10:32

Masz wszystkie noże? Wyraźnie widać, że bębny niewyważone, więc coś musiało się urwać.

#5 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 12 czerwiec 2015 - 10:37

Kosiarka rotacyjna z-173 - poważny problem A nie przywaliłeś w coś np pieniek itp.

#6 Share Runder

Runder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 12 czerwiec 2015 - 11:10

Kosiarka rotacyjna z-173 - poważny problem Podłączyłem kosiarkę na próbę do 3p żeby sprawdzić jak to idzie i niestety to samo nadal kosiarka się trzęsie i tył ciągnika to samo... Dałem inny wałek ale nie pomogło. Zaraz wstawię zdjęcia bębnów może wy coś dostrzeżecie

Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

#7 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 12 czerwiec 2015 - 11:24

Może być tak, że masz zgięty bęben, chociaż mało prawdopodobne, bo prędzej pękłby korpus. Ale jednak jest to możliwe.

#8 Share Runder

Runder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 12 czerwiec 2015 - 11:56

Kosiarka rotacyjna z-173 - poważny problem IMG_20150612_124615.jpg IMG_20150612_124649.jpg

Załączone miniaturki

• IMG_20150612_124849.jpg
  • IMG_20150612_124818.jpg
  • IMG_20150612_124724.jpg
  • IMG_20150612_125217.jpg

#9 Share Risto

Risto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 12 czerwiec 2015 - 12:22

Podnieś kosiarkę i sprawdź czy nie macha się dużo dolny talerz i od góry talerz z bęben tak samo, jak tak to wymiana łożysk dół albo góra zależnie gdzie są luzy. Robota marudna i nieco kosztowna. Ale widzę już po fotce, że masz rozwalony górny talerz od bębna strony, wygryziony. I masz przyczynę zapewne wibracji bo brak wyważenia na obrotach. Handlarz musiał coś wsadzić pod talerz górny aby sprzedać, potem odpadło po pierwszym koszeniu i masz skutki.

#10 Share Runder

Runder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 12 czerwiec 2015 - 12:41

Kosiarka rotacyjna z-173 - poważny problem Po podniesieniu kosiarki te talerze jakby nie równo chodzą. Talerz zewnętrzny bardzo silnie wibruje a ten wewnętrzny bliżej ciągnika jest silnie przechylony na lewą stronę. Widać to dokładnie jak kosiarka chodzi na pełnych obrotach. Jak kosilem pod plandeką wcale nie było widać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Rolnik995

Rolnik995

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 12 czerwiec 2015 - 14:17

Czy ja dobrze widzę na foto masz wyłamane kawałki talerza ten górny tylni ? to może być przyczyna wibracji .

#12 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1014 postów

Napisany 12 czerwiec 2015 - 15:07

Witam,to nie są wyłamania, ten talerz jest już wypracowany po prostu zużyty, i tylko została wymiana na nowy, jest to talerz roboczy i w tych wyrobionych miejscach wcześniej były założone trzymaki noży i to noże zrobiły te ubytki ,a tym samym jest brak jego wyważenia co powoduje wibracje kosiarki.Pozdrawiam.

#13 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 681 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki Polska motoryzacja,Mechanika,Fotografia

Napisany 12 czerwiec 2015 - 20:10

Dokładnie jak mówią ubytki są w talerzu to samo u mnie i talerz dostaje wibracji ale skoro ci wibruje tył ciągnika to raczej masz 2 talerze tak zwane robocze do wymiany.Podnieś plandeke wyjmij nożyki podnieś kosiarkę ropędź ją i zobacz jak one chodzą  innej przyczyny nie widzę.Na początku nawet paski ci nie dadzą  i wałek błędną teorię postawiłeś

#14 Share nespe

nespe

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 12 czerwiec 2015 - 20:38

nie słuchaj ich...zaraz ci karzą pół kosiarki wymienic ...ja miałem dwa talerze tak wygryzione i nic nie wibrowało...predzej łozyska ...mozesz tez odkrecic ta klape u góry  gdzie olej sie wlewa i zobaczyc czy sie cos nie poluzowało...

#15 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 681 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki Polska motoryzacja,Mechanika,Fotografia

Napisany 12 czerwiec 2015 - 20:45

To zobacz jaki  uszczerbek na talerzu.Co jeszcze być powodem Wałek  siedzi w bębnie może być skrzywiony deko i może wibrować.Łożyska mogą huczeć głośno pracować ale nigdy nie były powodem wibracji

#16 Share nespe

nespe

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 12 czerwiec 2015 - 20:57

jak 3 otwory tak sie wyjedzie to sie przekłada na te 3 całe i kosi sie dalej... a ty mu karzesz wymienic ten drugi tez a wyglada jak nówka sztuka ...trzeba szukac przyczyny ...moze byc kupa ziemi w tych osłonach bebna ,łozyska wałku napendowym przy tej duzej szajbie...

#17 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1378 postów

Napisany 12 czerwiec 2015 - 21:08

Też miałem ubytki w talerzach  - lekko ją telepało , ale nie aż tak jak tutaj opisane . Ja szukał bym luzów na bębnach . W mojej kiedyś poluzowały się śruby trzymające bęben od góry , ale wtedy był wyczuwalny luz przy podniesionej kosiarce , tylko nie pamiętam czy wtedy ją mocno telepało .

ZETOR TEAM

#18 Share nespe

nespe

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 12 czerwiec 2015 - 21:15

mozesz miec racje te sruby co sie przykreca bemben do korpusu...mi tez sie kiedys odkreciły i telebani cała kosiarka

#19 Share Risto

Risto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 14 czerwiec 2015 - 11:34

Ta kosiarka wymaga rozebrania na części pierwsze. I posprawdzaj stan mechanizmu napędzającego bębny bo chyba zużył się tragicznie skoro nie synchronicznie kręcą się bębny, gdzie jest zalany olej, stan osi sprawdź a i przy okazji wymień łożyska góra i dół oraz sprawdź zapięcia noży na talerzu czy nie do wymiany. I wywal zużyte elementy jak dbasz o BHP i nie lubisz robić napraw co chwile kosztownych i marudnych. A najlepiej jak możesz to oddaj ją i kasę weź. Bo cwaniak Ci niezły szrot wcisnął do kapitalnego remontu. Jak uważacie, że ten wyszarpany talerz jest od zużycia a nie od koszenia kołków granicznych betonowych, to wyobraźcie sobie ile ona musiała skosić ha łąk na rok od kupna do sprzedania i w jakim stanie jest faktycznie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share novy

novy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 17 czerwiec 2016 - 20:38

koledzy mam podobny problem z kosiarką wibruje tak że stelaż z plandeką rozpadł sie całkowicie rozebrałem ją na części pierwsze, zmieniłem wałki na słupicach bo myślałem że są krzywe łożyska i tuleje są ok trzymaki noży nowe a dalej wibruje i to coraz gorzej  (kosiarke mam od nowości kilka razy było uderzone w pieńki itp.)