Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cisnienie oleju

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Ogon988

Ogon988

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 12 czerwiec 2015 - 06:02

Cisnienie oleju

Witam. Moj 255 na zimnym silniku trzyma cisnienie rzedu 4atm. na jałowych. W miare rozgrzewania cisnienie słabnie do 2 na wolnych obrotach, przy ostrej jezdzie zejdzie troszke nizej. Srednie obroty 3,1 atm, wysokie cos kolo 3,3. Dodam , że po rozgrzaniu jak i zimnym  manometr ma lekkie przeskoki na wskazówce. I teraz się nasuwa pytanie co to moze byc? Wykluczam panewki i wał gdyz kapitalka byla robiona ok, 1,5 roku temu. Zaraz po remoncie po zagrzaniu miał problem z cisnieniem,(po odpaleniu 6atm - na pokreconej pompie) wiec wymienilismy pompe na nową (nie wiem jakiej jakości). I to chyba tyle, Olej milvus 15w40 filtr osso, silnik nie kopci ,nie ma z nim problemu  z wyjatkiem tego oleju.

Lekko olej cieknie spod korusu linki obrotomierza oraz pompy wtryskowej(uszczelka). Słyszałem , że mozna podkrecic pompe aby zwiekszyc cisnienie ale podobno na rozgrzany olej nie to pomaga. Myśle , ze jesli to nie wal i panewki to moze gdzies przewod olejowy moze byc nieszczelny lub na laczeniach przecieka. W planie mam zdajc miske , kupic pompe z gornej polki (hylmet lub oryginal za 190zl)  , sprawdzic przewody olejowe  pod cisnieniem , zlozyc wszystko, zalozyc filtr oleju i zalac lepszym olejem.

Sugestie mile widziane.

Edytowany przez Ogon988, 12 czerwiec 2015 - 06:03.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cisnienie oleju Dzisiaj, 21:14
  •  

#2 Share robert1004t

robert1004t

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 12 czerwiec 2015 - 07:19

Cisnienie oleju Witam. a zastanawiałeś sie moze ile powinien mieć według fabryki? Bo jak czytam w instrukcji mf 255 to pisze że: ciśnienie oleju przy 2000 obr/ min i temp oleju 77°C - 0,276MPa czyli 2,76 bara a na obrotach biegu jałowego - 0,138 MPa czyli 1,38 bara. Te silniki po prostu tak maja fabrycznie , ze nie potrzebuja az tak wielkiego cisnienia oleju jak C- 360 czy inne polskie wynalazki. Wiec moim zdaniem nie potrzebnie to wszystko podkrecałeś i rozbierałeś. Zostaw w oryginale wszystko a silnik bedzie lata chodził. U nas po remoncie silnik ma podobne cisnienie jak opisałeś i juz 1500 Mtg smiga bez problemów. Tak wiec nie rob na siłe z ferdka szesćdziesiątki :-)

#3 Share Ogon988

Ogon988

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 12 czerwiec 2015 - 09:34

Cisnienie oleju

Nic jeszcze nie rozbierałem i nie podkręcałem. Od 1,5 roku tak jezdze z takim cisnieniem. Zalaje go jakims lepszym olejem i skoro to normalne to nie bede nic grzebał. Dzięki za odp.

Edytowany przez Ogon988, 12 czerwiec 2015 - 09:37.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share robert1004t

robert1004t

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 12 czerwiec 2015 - 09:44

Cisnienie oleju ja mam turdusem zalany i na 250 godzin nie trzeba dolewac i nie jest taki czarny olej jak kiedys superol wiec polecam ten olej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Ogon988

Ogon988

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 13 czerwiec 2015 - 21:13

Cisnienie oleju

Witam ponownie. Zalałem turdusem shpd i zmieniłem filtr , w efekcie po zagrzaniu silnik na wolnych obrotach ma 3,1bara , srednie i wysokie powyzej 4. Pozdrawiam.