Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ropa w kolektorze ssącym C-330

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Pixel0126

Pixel0126

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się rolnictwem, fotografowaniem oraz nagrywaniem maszyn rolniczych :)

Napisany 09 czerwiec 2015 - 18:03

Witam, mam problem z moim Ursusem c-330,  po odkręceniu filtru powietrza zauważyłem, że w kolektorze znajduje się ropa, dodam że wtryski oraz pompa wtryskowa rok temu były regenerowane, na początku wszystko było w porządku, lecz ostatnio zauważyłem, że zwiększyło mu się spalanie. Jaka, może być tego przyczyna?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ropa w kolektorze ssącym C-330 Dzisiaj, 01:06
  •  

#2 Share KamilC-360

KamilC-360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 09 czerwiec 2015 - 19:13

Witam kolege ;). Według mnie mogą byc nieszczelne zawory w głowicy. Mówisz że w filtrze ssącym znajduje się ropa, całkiem możliwe że nie trzymią zawory ssące, i z tego własnie powodu może byc słabszy, także mogło się zwiększyc spalanie gdyż prawidłowo nie przebiega cykl pracy. Pozdrawiam ;)

#3 Share Pixel0126

Pixel0126

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się rolnictwem, fotografowaniem oraz nagrywaniem maszyn rolniczych :)

Napisany 09 czerwiec 2015 - 19:49

Dziękuje za odp, zapomniałem jeszcze napisać, że przy dodawaniu gazu kopci na czarno, i wolno schodzi z obrotów czy to również jest spowodowane nieszczelnymi zaworami?

#4 Share KamilC-360

KamilC-360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 09 czerwiec 2015 - 20:00

A jesli kopci na czarno przy dodawaniu gazu, to może też być przyczyna zaworów, lub takze przestawionym zapłonie, a w najgorszym przypaku mogą byc pierscienie lub zuzyte tuleje cylindrowe. A co do schodzenia z obrotów to nie jestem zbytnio przekonany czy mogą to byc zawory, ale całkiem mozliwe gdzy się ssące nie domykają to już niema takiej kompresji, i także moze powolnie schodzic z obrotów ;)

#5 Share Pixel0126

Pixel0126

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 09 czerwiec 2015 - 20:19

Czyli najlepiej zawieść całą głowicę do regeneracji? A jest jakiś sposób aby sprawdzić pierścienie i tuleje bez wyciągania tłoków?

#6 Share KamilC-360

KamilC-360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 09 czerwiec 2015 - 20:29

Tak jest, najlepiej zawieść do fachowca i on już się nią zajmie. A co do sprawdzenia pierscieni, tuleji, tłoków to jest sposób na takie cuś. Ustawiasz tłoki w jednej pozycji i zalewasz je jakimś płynem np od chłodnicy, tylko pamiętaj jesli masz nowy olej w silniku to go najlepiej spuść, bo gdybyś miał nieszczelnośc to zmarnuje ci się także olej. ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 09 czerwiec 2015 - 20:29

Zmierzyć ciśnienie sprężania na sucho i z próbą olejową. Jeśli po próbie olejowej będzie spory wzrost będziesz miał nieszczelność na pierścieniach 

Co do zalewania to można zalać kanały w głowicy aby sprawdzić szczelność zaworów, ale nie pierścieni czy tulei

Edytowany przez Roki212, 09 czerwiec 2015 - 20:32.

#8 Share KamilC-360

KamilC-360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 09 czerwiec 2015 - 20:33

"próba olejowa"? może kolega wyjasnic? ;)

#9 Share Pixel0126

Pixel0126

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 09 czerwiec 2015 - 20:38

Ok, dzięki ;)

#10 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 09 czerwiec 2015 - 20:38

Jak nie wiesz o co chodzi to co tu wyjaśniać  :P poszukaj w necie o pomiarze ciśnienia sprężania  ;)

Mierzy się ciśnienie sprężania po wyjęciu wtryskiwacza i wstawieniu w jego miejsce miernika. Kręcisz wałem i wykonujesz pomiar

Odnotowujesz wynik potem wlewasz strzykawką z 10 - 15 cm3 oleju do środka, obracasz kilka razy wałem aby olej się rozszedł po gładzi tulei i znów mierzysz bo jak wiesz olej uszczelnia 

I jak masz spory wzrost między pierwszym a drugim pomiarem to nieszczelność będziesz miał na pierścieniach

Edytowany przez Roki212, 09 czerwiec 2015 - 20:41.

#11 Share sadek9

sadek9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 09 czerwiec 2015 - 20:54

Ropa w kolektorze ssącym C-330 A o ile pamietam że się jeszcze tak wtrącę to z tego co pamiętam przy probie olejowej określone ilości wzrostu kompresji mogą nam powiedziedź r9wnierz o nieszczelnych zaworach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 10 czerwiec 2015 - 14:35

Jeśli przy próbie olejowej wzrost ciśnienia jest nieznaczny to winne zawory.