Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co to za chwast?

35 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 19 wrzesień 2015 - 17:25

Co to za chwast?

ostrożeń i jasnota to jest tam faktycznie.

Ale ten główny to gwiazdnica? Tylko że to inaczej kwitnie niż na zdjęciach w necie.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co to za chwast? Dzisiaj, 07:13
  •  

#22 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 19 wrzesień 2015 - 18:49

Co to za chwast?

Na pierwszy rzut oka-gwiazdnica, a jak kwitnie?

#23 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 20 wrzesień 2015 - 10:34

Co to za chwast?

To płożące to na 100% gwiazdnica.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share maksimini

maksimini

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 18 listopad 2015 - 04:56

Co to za chwast?

na samej górze chyba jeszcze jest jeden przetacznik perski, ale zdjęcie słabej jakości niestety

#25 Share Patryk1222

Patryk1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 22 listopad 2015 - 05:51

Co to za chwast? W 1 poście jest Tomka oscista lub jest też tomka wonna podobna tylko ma zapach...
Rośnie na strasznie zaniedbanych polach w mojej okolicy jest tego dużo a pozbyć się tego w zbożu nie ma opcji bo wyjdzie późną jesienią i w czerwcu już wysiewa nasiona których zapas masz na 10 lat w ziemi.
Jedynym ratunkiem jest Badanie i na 200% wapnowanie następnie nawożenie NPK i Obornik Poplony.
u siebie sieje kukurydzę tam gdzie jeszcze to wychodzi bo w niej można to skutecznie zwalczyć:-)
Ps pryskanie randapem tego po zniwach sobie daruj nic to nie da polecam dobrze przetalerzowac pole po zniwach lub płytko podorac i co to wyjdzie to lecisz brona i niszczysz co 2tyg siewki chociaż niewiele to pomoże bo tych nasion jest tyle że hoho a jeśli hodujesz tego chwasta już parę lat to szkoda gadać...

#26 Share tomekZ058

tomekZ058

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 787 postów

Napisany 23 listopad 2015 - 00:00

Co to za chwast?

no u mnie na jednym polu się to trafia,na prawdę uciazliwy chwast

#27 Share Aszx7

Aszx7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 23 listopad 2015 - 16:38

Co to za chwast? Witam co to za chwast kwitnie teraz w rzepaku ozimym dosyć sporo go jest jak go zwalczyc moze wyginie po zimie

Załączone miniaturki

• IMG_20151123_142427.jpg
  • IMG_20151123_142420.jpg
  • IMG_20151123_142401.jpg

#28 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 23 listopad 2015 - 19:48

Co to za chwast?

czy aby to nie rzepik, w każdym  bądź razie jest z rodziny krzyżowych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share 8Seba8

8Seba8

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 23 listopad 2015 - 19:59

Co to za chwast?

witam co to za chwascior  mam tego duze ilosci na 3 ha pszenicy i czym to zwalczyc

Załączone miniaturki

• IMG_20151122_134800_1CS.jpg

#30 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 24 listopad 2015 - 10:36

Co to za chwast?

A jaka była roślina uprawiana na tym polu przed pszenicą? Wyglada ten chwast na rzepakopodobny, w każdym bądź razie jak w poscie powyżej jest z rodziny krzyżowych. Dla lepszej jasności z identyfikacją chwastu w formie zdjęcia poczekać ,aż się lepiej rozwinie, wtedy nie będzie wątpliwości co to jest.

#31 Share 8Seba8

8Seba8

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 24 listopad 2015 - 18:23

Co to za chwast?

wczesniej na calym polu byla gryka

#32 Share maksimini

maksimini

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 24 listopad 2015 - 22:48

Co to za chwast?

słabo widać i chwasty małe ale pewnie to rzodkiew świrzepa (ewentualnie gorczyca polna).

#33 Share Kroolik15

Kroolik15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 29 listopad 2015 - 19:38

Co to za chwast? Wracajac do tematu. W zeszłym roku wpadliśmy na pomysł żeby po żniwach spróbować salić to gówno dodam tylko że był to rok, w którym nie wjechaliśmy w pole bo nie było co kosić no i po spaleniu tego na następny rok było już tego znacznie mniej a i plon był niezły. Zobaczymy w tym roku pszenica juz wschodzi :D

#34 Share Kroolik15

Kroolik15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 27 marzec 2016 - 19:06

Co to za chwast? Kolejny raz wracając do tematu. Byłem wczoraj na polu, na którym zasialiśmy pszenicę ozimą i się załamałem :( Nie ma ani jednego źdźbełka pszenicy, wszędzię rośnie ten chwast. Nie wiem co robic... Zastanawiałem się nad pozostawieniem tego pola na rok przerwy i pryskaniu randupem jak będzie wschodziło, żeby nie zdążyło zakwitnąć. Dodam tylko, że pszenice mieliśmy z centrali. Chcę równierz zakupić wapno, znalazłem kopalnie chyba z Chrzanowa http://wapno-nawozowe.pl/cennik co sądzicie? Myślałem nad wapnem węglowo-magnezowym, nada się na piaszczyste gleby? Badań gleby nie robiłem bo wiem że jest masakra, nawozu ani wapna nie było hoho... Odczyn waha się w okolicach 4-5.

#35 Share hobbysta21

hobbysta21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sporty walki, piłka nożna, muzyka klubowa.

Napisany 17 kwiecień 2016 - 08:50

Co to za chwast?

W 1 poście jest Tomka oscista lub jest też tomka wonna podobna tylko ma zapach...
Rośnie na strasznie zaniedbanych polach w mojej okolicy jest tego dużo a pozbyć się tego w zbożu nie ma opcji bo wyjdzie późną jesienią i w czerwcu już wysiewa nasiona których zapas masz na 10 lat w ziemi.
Jedynym ratunkiem jest Badanie i na 200% wapnowanie następnie nawożenie NPK i Obornik Poplony.
u siebie sieje kukurydzę tam gdzie jeszcze to wychodzi bo w niej można to skutecznie zwalczyć:-)
Ps pryskanie randapem tego po zniwach sobie daruj nic to nie da polecam dobrze przetalerzowac pole po zniwach lub płytko podorac i co to wyjdzie to lecisz brona i niszczysz co 2tyg siewki chociaż niewiele to pomoże bo tych nasion jest tyle że hoho a jeśli hodujesz tego chwasta już parę lat to szkoda gadać...

Dokladnie,to tomka oścista. Mi potrafila zyto zagluszyc wiosna na polu gdzie zawsze ok 3t zyta oddawalo do zbioru  w granicach 1,5t. Zboza ozime pryskam na to dziadostwo od 2 lat Lentipurem Flo. O dziwo Tolurex pomimo tej samej substancji czynnej nie radzil sobie  z nim(ciut inne stezenie chlorotoluronu). Pryskac najlepiej na jesien, wiosna ciezko juz to wytepic. Srodek na hektar kosztuje ok 55zl -to jest powiedzmy 100kg zyta. Lepiej tyle stracic nic z roku na rok ma sie rozsiewac coraz bardziej az nic nie zbierzesz. 

Moje pola sa co 3 lata nawozone obornikiem, npk tez jest dawane jak nie co rok to co dwa. Jedynie wapnowanie bylo zaniedbane, ale w przeciagu 2 lat juz wszystkie pola zwapnowalem

Kolejny raz wracając do tematu. Byłem wczoraj na polu, na którym zasialiśmy pszenicę ozimą i się załamałem :( Nie ma ani jednego źdźbełka pszenicy, wszędzię rośnie ten chwast. Nie wiem co robic... Zastanawiałem się nad pozostawieniem tego pola na rok przerwy i pryskaniu randupem jak będzie wschodziło, żeby nie zdążyło zakwitnąć. Dodam tylko, że pszenice mieliśmy z centrali. Chcę równierz zakupić wapno, znalazłem kopalnie chyba z Chrzanowa http://wapno-nawozowe.pl/cennik co sądzicie? Myślałem nad wapnem węglowo-magnezowym, nada się na piaszczyste gleby? Badań gleby nie robiłem bo wiem że jest masakra, nawozu ani wapna nie było hoho... Odczyn waha się w okolicach 4-5.

Masz wyjalowiona glebe troche skoro piszesz ze nie stosujesz npk, ani obornika. Wapno magnezowe rozsiewalem w ilosci ok 3 ton gleby IV-V kl, a VI kl w ilosci 2,5t . W tym roku juz widac efekty na owsach- nie robia sie place zolte na calym polu, tylko gdzie nie gdzie. Ale 20lat zaniedbaj w jeden rok sie nie naprawi. W tym roku planuje ponownie wapno rozsiac na tych polach gdzie rozsiewalem 2 lata temu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#36 Share Piotr2705

Piotr2705

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 17 kwiecień 2016 - 13:31

Co to za chwast?

Witam

chciałbym zapytać czy wiecie co to za ziele i jakimi środkami zwalczyć?

Załączone miniaturki

• 20160416_203628 (2).jpg
  • 20160416_203614 (1).jpg

Edytowany przez Piotr2705, 17 kwiecień 2016 - 13:35.