Skocz do zawartości

Zdjęcie

Renault czy Deutz?

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share LukassvD

LukassvD

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 07 czerwiec 2015 - 22:35

Renault czy Deutz?

Witam!

Zamierzam w najbliższym czasie zakupić do naszego gospodarstwa nowy traktor i czas powoli podjąć decyzję za jakim się rozglądać.. Mam pulę nie przekraczającą absolutnie 40 000 zł, najchętniej wydałbym około 35, żeby zostało na agregat co nieco. Chciałbym traktor 80-85 koni, żeby bez problemu dał sobie radę z podorywką, a nie był zbyt duży. Areałów mam niedużo, bo 10 ha, może w przyszłości troszkę więcej będzie, ale chciałbym usprawnić pracę i przesiąść się wreszcie ze starej polskiej 60. :)

Chciałbym, żeby ciągnik był oczywiście 4x4, gdyby był już TUR, też byłoby dobrze, ale wątpię, żeby znalazło się coś w takich pieniądzach, rewers podobnie jak i TUR. Takie rzeczy jak pneumatyczne siedzenie to chyba już standard w takich traktorach. A przede wszystkim chciałbym, żeby było jak najmniej możliwej elektroniki i taki może trochę mały szczegół, ale biegi po prawej stronie, a nie jak w Zetorach są między nogami, trudno byłoby się przestawić.

Wytypowałem w sumie dwie główne firmy, Renault'a i Deutz'a. Co moglibyście polecić w tych pieniądzach, jaki model i z jakiego powodu? Wady i zalety tych ciągników też będą mile widziane. Inne propozycje ciągników też rozważę, aczkolwiek do reszty mam pewne zastrzeżenia. :)

Pozdrawiam.

Edytowany przez LukassvD, 07 czerwiec 2015 - 22:51.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Renault czy Deutz? Dzisiaj, 14:26
  •  

#2 Share cucek

cucek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 08 czerwiec 2015 - 06:37

Renault czy Deutz?

polecił bym ci jeszcze case 856xl(4cyl) lub jego większych braci 956xl 1056xl(6cyl)..bardzo dobra seria z rodziny case...w 35tyś spokojnie sie zmieścisz...mało elektronik(tylko załączanie przedniego napędu)i, duży komfort po przesiadce z 60...najlepiej szukaj niemca(bedzie droższy) choć mój 1056 jest z francji i też śmiga ale brak pneumatyki i paru innych drobiazgów...deutzy to w tych pieniądzach bedzie 4.50 też dobre maszyny(paru użytkowników znam i bardzo chwalą)...z renówkami nie miałem do czynienia wiec nie wypowiadam się...pozdro

#3 Share rolassss

rolassss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 08 czerwiec 2015 - 11:08

Renault czy Deutz? w tych pieniadzach ciezko znaleźć i polecić jakis traktor zachodni zwłaszcza zeby spełniał twoje oczekiwania

#4 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 08 czerwiec 2015 - 20:21

Renault czy Deutz?

35000zł, ładowacz, siedzenie pneumatyczne i biegi po prawej stronie - jedyna opcja jaka mi do głowy przychodzi MTZ ale do ładowacza kompletnie się nie nadaje. Za nieco ponad 40000zł można szukać Landini Blizzard - ciągnik prosty mechaniczny z rewersem. Deutz-Fahra miałem też jest ok. ale Landini za te same pieniądze bedzie kilka lat młodsze od DF. Ogólnie to nie ma co patrzeć na markę bardziej na stan.

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share LukassvD

LukassvD

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 08 czerwiec 2015 - 22:59

Renault czy Deutz?

Witam.

Dzięki za odpowiedzi. 

TUR to tylko opcja dodatkowa, jeżeli by się udało, aż tak bardzo na nim mi nie zależy, zawsze można dokupić w późniejszym czasie. Przeglądając oferty traktorów to do 40 000 jest tego dość sporo, więc teoretycznie jest w czym wybierać. 

Mam jeszcze kilka pytań..

Jak patrzeć na rocznik traktorów? W takim przedziale cenowym są dość stare, nawet i 1980, z reguły patrzyłem na te po 1985, są już niektóre nawet zadbane (a może odpicowane) egzemplarze.

Przebieg. Jest warto w ogóle na niego patrzyć? Dość mało prawdopodobne, żeby był rzeczywisty, chyba?

Większość ofert jest od osób, które sprowadzają traktory.. Jest sens zawracać sobie głowę takimi ogłoszeniami, czy będzie to traktor odpicowany dopóki nie pojedzie pierwszy raz w pole i wróci cały w oleju, bądź będzie potrzeba ściągania go?

Sprowadzane traktory.. Czy jest jakaś reguła skąd będzie lepszy? Czy to Niemcy, Anglia, czy Francja?

Szczególną uwagę zwracałem na Renaulty 75,85,90 oraz na DF 4.50,4.70 (oraz te starsze DX 80,85,90, tylko nie wiem czy jest sens?).

Co sądzicie o jakiś starych, właśnie z okolic 1980 r. JD? 

Pozdrawiam.

#6 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 09 czerwiec 2015 - 07:12

Renault czy Deutz?

Powiem tak - rocznikiem się nie jeździ ale z drugiej strony jak dziś kupisz 35letni ciągnik powiedzmy 10 lat nim popracujesz to już będzie prawie półwiekowy zabytek i kto to od Ciebie odkupi? Na twoim miejscu szukałbym ciągnika od 1990r wzwyż. Inna sprawa że część handlarzy odmładza maszyny głównie ciągniki z Holandii (w mojej miejscowości są 2 takie przypadki) - dlatego trzeba patrzeć na różne szczegóły. Zależy co masz na myśli pisząc odpicowany - czy to tylko odnowiony lakier na mace i dachu czy może typowy ulep najtańszym kosztem? Przebieg zależy od woli sprzedawcy - cofnie albo zostawi oryginalny ale i tak trzeba się przygotować że będzie on bliżej 20 000mth niż 7000mth. Po za tym np: taki Deutz Dx liczy tylko do 9999,99mth i licznik się wyzerowuje.

Reguły nie ma co do kraju ale np: z Francji pneumatyki nie będą miały i skrzynia tylko 30km/h(do roku 1996r.)

Co do Deutz Dx 85 i Dx90 odpuściłbym je sobie tym bardziej że planujesz zakładać ładowacz. Dx4.50 był 7lat ogólnie ciągnik ok. choć ma swoje wady(źle rozłożona masa, ciasna kabina z dużym kokpitem itp) to ostatnim rocznikiem na pewno warto się zainteresować ewentualnie Agroprimą Dx4.51.

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share rolassss

rolassss

Nowicjusz

• Members
  • Pip