Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki ciągnik John Deere czy Massey Ferguson?

25 odpowiedzi na ten temat

#21 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 08 czerwiec 2015 - 15:11

Oglądałem takiego mf znajomego to rzeczywiście w środku ten plastik i pokrętła to troche jak w zabawkach mojej córki a nie w sprzęcie do ciężkiej pracy w gospodarstwie. Jak dobrze pamietam to pokrętełka od ustawień ehr są wysoko na słupku i mają średnice pół centymetra. Jak ktoś ma wielką grabę to bedzie żonę wzywał żeby mu to poustawiała. Ale z zewnątrz prezentuje się bardzo ładnie ten model.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki ciągnik John Deere czy Massey Ferguson? Dzisiaj, 12:13
  •  

#22 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 08 czerwiec 2015 - 15:26

3 cylindrowe 56xx nie potrzebują ad blue, aby spełniać te same normy co jd z dpf. Tam wystarczy katalizator doc i egr. Jd ma dodatkowo dpf. Jd już stosujue 3 cylindry w swoich mniejszych ciągnikach z pojemności 3l a w ferdku mamy 3,3. A przecież inżynierowie jd mogli by zrobić małą 4 o pojemności 3 lub 3,4 litra jak ma df czy perkins lub fpt.

Mf przegrywa najczęściej cena nie cylindrami. Bo ciągnik kupuje się emocjami i oczami tak jak samochód.  Oczywiście są kryteria takie jak dane techniczne, cena bliskość serwisu, dealera itd. Ale kupując ciągnik w danym przedziale mocowym wybieramy coś. A potem dla uzasadnienia naszego wyboru przedstawiamy parametry jak podałem wyżej. Coraz więcej ludzi szukając ciągnika w danym przedziale mocy. Większą uwagę zwraca na cenę czy bliskość serwisu niż na markę. Bo wyposażenie w danym segmencie wszystkie mają podobne. A czym mniejsza moc i prostszy ciągnik tym wymagania dotyczące jakiegoś specyficznego wyposażenia mniejsze. Dodając do tego dobrego i obrotnego dealera klient marką często się nie kieruje.

80 KM mf 56xx jest po prostu za drogi jako ciągnik główny do małego gospodarstwa. To mała maszyna ale z wyższej półki. Ze względu choćby na skrzynię. Te 3 cylindrowe ciągniki są bardziej jako pomocniki dla dużych gospodarstw. A jeśli chodzi o ciągnik 100 KM za ponad 200 tys netto. To często gęsto przegra i jd i mf. Bo klient przy coraz niższych cenach płodów rolnych wybierze kubotę coś z cnh lub podobnych tańszych.

#23 Share przemek28_28

przemek28_28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów

Napisany 08 czerwiec 2015 - 15:48

Jaki ciągnik John Deere czy Massey Ferguson? Mf serii 56 3 cylindrowy nie powinien kosztować więcej jak max180 tys a one wychodzą często ponad200

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share Kula07

Kula07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 787 postów
  • Zainteresowania:Motocykle

Napisany 08 czerwiec 2015 - 15:57

Większą uwagę zwraca na cenę czy bliskość serwisu niż na markę

I tym powinniśmy kierować się wybierając markę.

Tak jak kolega napisał, Ceny i wyposażenia ciągników w danym segmencie są zbliżone, ale kluczem jest serwis, a Korbanego do taniego nie należy, bynajmniej w moim regionie. Do tego, na niektórych producentów ma wyłączność i zdają sobie z tego sprawę dlatego ceny mają zaporowe.

Dam przykład: komplet oryginalnych filtrów do MF 6495 (skrzynia, silnik, paliwo) zażyczyli sobie w Korbanku 2500 netto, dali by w prawdzie rabat ale nie więcej niż 5-10%.

Dwie godziny szukania w necie i dzwonienia okazały się dużą oszczędnością, mianowicie za te same filtry (oryginalne AGCO) w znalezionym sklepie kosztowały mnie 1870zł brutto z przesyłką.

Już w tamtym roku chcieli mnie wydupcyć na ponad 2000zł na innej części.

Do tego dochodzą koszty serwisu, przyjazdu i napraw, u mnie pod tym względem Korbanek też najwięcej kasuje.

Dzięka Bogu Masej pracuje bez poważnych awarii.

Także ja dziękuję Korbankowi za współpracę.

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

#25 Share LukaszC5

LukaszC5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 08 czerwiec 2015 - 16:11

Według mnie serwis każdej marki rżnie klientów na cenach.

Ja nie wyobrażam sobie żeby po gwarancji kupować filtry i oleje w serwisie jak to robią niektórzy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share karol091193

karol091193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 08 czerwiec 2015 - 16:35

Jaki ciągnik John Deere czy Massey Ferguson? mam MF serii 5600 i jeżeli chodzi o sam ciągnik jak się nim pracuje i komfort to wybrałbym go drugi raz. A że zawsze jest jakieś ale, to ze względu na swój oddział to bym go raczej drugi raz nie kupił, bo nie mam zamiaru ze każdą błachostką dzwonić i opi******* szefa, ale chociaż teraz wiedzą jak mają zemną postępować. Fakt części są drogie. Najbardziej mnie denerwuje, że do silnika potrzeba około 12 litrów oleju a jest on w 20litrowych bańkach jak by nie mógłby być w 5 litrowym opakowaniu. Pierwszy serwis na 50 godz kosztował 2000 z grosza mi plus dojazd a gdybym nie musiał płacić za nadmiar oleju to wyszedł by jakieś 1600 zł i to już jest jednak bardziej przystępna cena. Właśnie na takich sztuczkach korbanek zarabia. oczywiście ceny brutto
Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Dodaj odpowiedź