pawel-r1234

Problem z ustawieniem przewracarki karuzelowej

Polecane posty

pawel-r1234    0

Witam,

Mam problem z ustawieniem przewracarki, mianowicie z każdym przewracaniem wracam ze złamanymi zębami. Moje pytanie brzmi: jak ustawić pająka, aby zęby się nie łamały? ( dodam, że przypinam go do Ursusa C330)

Z góry dziękuję

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel-r1234    0

Niestety tak :(


Śruba jest cała skręcona


Jakby ktoś mógł mi powiedzieć wszystko po kolei, jak skręcona śruba, jaka wysokość podnośnika itp.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobruchowskiYT    182

musisz śrubę wykręcić bo chaczy o ziemie. wykręć tak żeby nawet nie rysowały. zobaczysz pokos zbierze a zęba nie złamiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy tego typu maszynach na podnośniku opuszczamy w dół a wysokość regulujemy tylko śrubą odkręcając ją tak aby zęby szły nad ziemią. Maszyny musi kręcić się bez problemu ręką, po wysprzęgleniu powinna zrobić jeszcze parę obrotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorzc360    24

A ja mam pytanie jak ustawić roztrzasacz. żeby nie trzepalo siana do sąsiada, karuzela na 6 zębów, przy karuzeli na 5 nie miałem tego problemu


ursus c 360 moc i potega...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie jak ustawić roztrzasacz. żeby nie trzepalo siana do sąsiada, karuzela na 6 zębów, przy karuzeli na 5 nie miałem tego problemu

Jeżeli Twój przetrząsacz ma możliwość ustawienia kółek tak aby pracowały w pozycji skręconej, to przy objeździe dookoła skręcasz kółka i wtedy rzuca do środka pola. Jeśli nie ma takiej możliwości to przejazd dookoła musisz jechać na niskiej prędkości obrotowej wałka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

witam wiem że trochę nie na temat ale nie chce zakładac nowego tematu a mianowicie posiadam przetrzasarke z zębami które ciągle w pracy się przedstawiają to znaczy odchylaja do tylu . wiem że nowsze mają trochę inne zęby czy pasowały by do mojej


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1448
Napisano (edytowany)

Przez przypadek zakupiłem takie zęby (2 szt.). Przy dłuższych śrubach dało radę je zamontować, z tym że nie jesteś w stanie dobrze dociągnąć śruby (bo miejsce gdzie ma być śruba jest cofnięte względem tych "sprężyn") dociągając tak naprawdę nie masz pewnego punktu podparcia przez co po jakimś czasie zęby się luzują i obracają względem własnej osi (nie są zwrócone przodem do kierunku wirowania tylko bokiem, idzie jeden za drugim) także takie kombinacjami nic nie zdziałasz. Ja powkładałem przy starych zębach między śrubę a ramię pająka kawałek mocnego drewna wyprofilowanego z każdej strony w literę C tak aby mógł się zaprzeć między zęby a ramię pająka, od tej pory się nie odchylają.

Edytowano przez MF675ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

to ja chyba wspawam jakieś ograniczniki


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kr3ciQ    0

Witam mam problem z przetrząsaczem 4 karuzelowym firmy jar-met. Chodzi o to, że jak przerzucam trawę z pokosu po skoszeniu to źle mi ją przerzuca, powinno trawę rzucać tez na boki żeby cały obszar był zajęty, a u mnie rozrzuca tam jak idzie przetrząsacz i potem zostają takie pasy trawy, przez co trawa nie suszy się dobrze. W czym tkwi problem? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiken    0

Witam mam problem z dobrym ustawieniem pająka  już od nowego była taka zasada im lepsza trawa  tym gorzej rozrzuca robił wałek lub kubki pośrodku  zamiast równo rozrzucić. Dodam że jest 5 ramienny , czy pomogło by 6 ramion, czy może inny kąt pracy maszyny brat ustawia tak że sprężyny haczą o łąkę, której jest ok. 2,5 ha więc nie chcemy wpędzać się w koszty na drogie maszyny , pozdrawiam 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pomoże tylko wymiana na "normalną" . Właśnie dlatego jest tania , że to dziadostwo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szymekrolnik89
      Witam szukam opinii zgrabiarki jedno karuzelowej do 1014 lub 360 ursusa. Jestem zielony całkowicie w temacie powierzchnia na jakiej ma pracować to ok 10ha teren górzysty najlepiej pracowało by mi się 1014 bo wom niezależny. budżet to do ok 12tys zł. Jeżeli możecie to konkretne modele podajcie
    • Przez Karolek132
      witam wie ktoś jak to wymienić ?
    • Przez polk1223
      Witam, rozglądam się za przetrząsarką i natknąłem się na felle th 460.  Pracowała by z c360.
      Pytanie 1
      Chciałbym zasięgnąć informacji o niej, jak się sprawuje oraz jak wygląda sytuacja z częściami? Jak z awaryjnością?
      Pytanie 2. 
      O co chodzi z końcówkami (d oraz dn) w wersjach fella th460 /th460 d/fella th460 dn ? Wyjaśni ktoś? 
      Pytanie 3. 
      Na co dokładnie zwrócić uwagę przy oględzinach?
      Pytanie 4. 
      Do przetrząsarki zalecają wałek ze sprzęgłem ,jak to z tym jest? 
       
       
       
    • Przez luki987654321
      Witam, jaką polecacie zgrabiarkę do 10-11 tys i 4m i więcej szerokości roboczej? myślałem o zgrabiarce Niemeyer (podoba mi się jej składanie do transportu) i deutz fahr. którą z nich polecacie ewentualnie jakaś inna marka. z góry dziękuję za opinie posiadaczy
    • Przez morisek381
      Witam. Szukam informacji jak przestawiać gwiazdy zgrabiarki kuhn grs na grabienie i potem spowrotem na rozbijanie pokosu
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj