Gość Profil usunięty

wołek zbożowy

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam. Jak skutecznie  przegonić/zlikwidować wołek zbożowy ? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a są jakieś preparaty które wywabiają wołek ? Potem on zjada wabik i pada ? Zasada Trutka - Szczur. Bo ktośo tym wspominał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hopper5    85

Witam. Zastosowałem dziś tabletki na wołka Quickphos tablets 56 i takie pytanko, po jakim czasie moge z tego ziarna zrobić śrutę np dla kur. Wołek padł w ciągu 5 min(bynajmniej na górze pryzmy), więc środek musi być silny. Na specyfikacji jest zapis OKRES KARENCJI (okres od zabiegu do momentu wykorzystania ziarna i nasion): NIE DOTYCZY. Ale nie chce mi się wierzyć że przy takim zagazowaniu nie ma jakiegoś okresu ochronnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Jakub6755
      Mam problem z wołkiem zbożowym który zalągł się w jęczmieniu i pszenicy. Przechowuję ziarno w drewnianych sąsiekach mam niewiele może 1t używam tylko dla siebie (dla kur,krów).
      Czym mogę to zwalczyć ? podobno świece dymne są dobre ale nie wiem czy można je stosować na zboże czy musi być puste pomieszczenie, moje sąsieki są w drewnianej stodole więc nie jest zbyt szczelnie. Proszę o pomoc i doradzenie czegoś
    • Przez szylu12
      Witam serdecznie, poszukuje pomocy w zwalczeniu wołka zbożowego. Nie jestem rolnikiem, jednak wśród was profesjonalistów mam nadzieję znaleźć odpowiedź.
      Przeszukałem fora i ludzie doświadczeni polecają skuteczne środki chemiczne. W moim przypadku wołek zbożowy zalągł się w domu, a konkretniej mówiąc w piwnicy domu dwurodzinnego. Nie są to pomieszczenia szczelne. Najgorszy jest fakt, że wołek przedostaje się do mojego mieszkania na parterze. Kupując mieszkanie nie miałem o tym pojęcia. Proszę doradźcie co może pomóc. Dodam, że sąsiadka miała kury i zapewne ziarno trzymała w piwnicy, możliwe, że dalej te ziarno tam jest. Czy jeśli usunę całe ziarno, tym samym odcinając wołkowi dostęp do pokarmu to populacja wyginie? Lub czy są skuteczne specyfiki przeznaczone do domu? Jeszcze się nie wprowadziliśmy i możemy zagazować czymś piwnicę i mieszkanie. Martwię się bo spodziewamy się dzieciątka, dla którego chcemy jak najlepiej. Z góry dziękuję i pozdrawiam, Paweł.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj