Gość BestZetor

Nowy 6-cylindrowy Zetor Crystal

Polecane posty

pawel885    2279

Ale ile to ma koni i gdzie Panie Expert? Na wale korbowym ? Na WOM-ie?    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobcat2250    382

Moc maksymalna 147kM, ciągnik sporo wygodniejszy i stabilniejszy w jeździe niż zwykła Forterra, ale za ten myk z filtrem to osobiście bym nakopał do d... . ;)


Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

Na pewno na kołach ,a nie na samym silniku?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

147 to on ma według normy 2000/25/EC czyli to tzw. moc brutto na silniku.

W instrukcji obsługi możemy odnaleźć ze model HD 150 ma 103kW wg. normy ECE R24 co odpowiada ok. 140 KM czyli moc netto na silniku.

Na WOM instrukcja podaje 91,7 kW czyli ok. 125 kM

Jeśli się mylę to mnie poprawcie.

http://www.cals.cz/zetorservice/files/1/Forterra_HD_1_2014_PL.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej11111    328

O Maxterrze to zapewne trzeba zapomnieć, choć jak dla mnie lepiej się ona zapowiadała w 2009, jak ten w 2015...

Swoją drogą cena Forterry 150HD w wersji Limited Poland wynosi 315 000 ;) jakby to kogoś interesowało...

 

To w sumie nie opłaci się jej kupować bo za te pieniądze można już coś kupić na 6 cylindrach a wiadomo co szóstka to szóstka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobcat2250    382

@Andrzej11111 Zgadzam się. Wolałbym Case Maxxuma 115 na 6 cylindrach. I za te pieniądze komfort podobny i starczyło by na najszersze opony i przedni Tuz i Wom ;) Mocy tyle by nie było, ale żyłowania też by nie było.


Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

za 315 brutto to byłby maxxum 140 pewnie w wersji multi z tuzem i womem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mamy Pronara 7150 i z crystalem zwycięża .

 

Pronar już nie istnieje jako ciągnik. Sprawdź ich stronę a tam jest tylko jeden model. Najwidoczniej nie chciało im się kombinować z normami spalin i zwyczajnie odpuścili z ciągnikami.

 

@FINN- właścicielem Zetora jest słowacki HTC Holding, więc fakt, masz rację że Zetor już dawno nie jest czeski, bo jest słowacki. Co do orientalnego wątku w jego historii to kiedy HTC przejęło Zetora, zatrudniło menegerów czeskiego oddziału SONY żeby postawili firmę na nogi, stąd ta "japanizacja" marki. A jeśli nawet skośni położyli łapy na marce to co z tego? Chińczycy przejęli osobowe Volvo i coś się stało? Marka ma branie i nic nie straciła. Jakość to jakość, nie ważne czy jest "made in germany" czy "made in china", bo pół milimetra tolerancji na danej części to pół milimetra i tyle.

 

@adikpl- odpowiadając na Twoje pytania- jeżeli robią traktor 160 koni na podzespołach takich jak mniejsze, to i się bierze poprawkę wytrzymałości do mocy. Swojego silnika nie użyli bo było za dużo zabawy w ekoterrorystyczne wymogi normy spalin.

 

Pozostaje tylko patrzeć jak Zetor się rozwija, bo jak na razie Crystal to taka Forterra HSX jeśli chodzi o wnętrze, czyli należy oczekiwać drugiej wersji z lepszym wyposażeniem jak w Forterrce HD. Tymczasem "legendarna marka" jak na razie więcej robi szumu niż praktycznych działań, ale jak to mówią- krowa która dużo ryczy, mało mleka daje... Ale zobaczymy jak to będzie bo jak na razie ursus spóźnia się ze wszystkim. Im dłużej zwleka tym mniej zarobi bo kiedyś kasa się skończy i skończą się inwestycje a wtedy zostaje tylko afryka dzika...

Edytowano przez agrotechnicZ165

Ha traktor, Akkor Zetor!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe... 2 lata białoruśki sprzedawali jako używki bo nie spełniały norm spalin a tu Pronar niby po staremu. Jeżeli chcą sprzedawać to tak czy siak muszą być Stage 3B bo nikt nie robi wyjątków, chyba że na wschód od Bugu.


Ha traktor, Akkor Zetor!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Ciężko powiedzieć. Może to nie aktualne dane albo faktycznie tylko na wschód je sprzedają. Ewentualnie mogą oczyszczać magazyny i jeszcze mają ileś tych modeli na stanie. Ogólnie ciągniki w Pronarze nie są priorytetem. Teraz chyba będą zmieniać flotę. Jest nowy 5340 i pewnie pojawią się kolejne.

Jeśli już ktoś szuka w Polsce dużych ciągników to powinien spojrzeć na Crystal Traktor. Widziałem na wystawach Crystale i nie jest to byle co. Kawał stali. Jedyny minus to wykończenie i wygląd. Nowy Zetor Crystal wcale nie jest nowocześniejszy od polskich Crystali, ale wygląda, jakby był. I to się liczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Crystale polskie to ciężki temat, bo wyrobiły sobie "renomę" kiedyś (awaryjne graty i tak dalej- słowa operatora Crystala który jeździł w mojej okolicy) i ludzie podchodzą do nich z dystansem, a ceny też nie zachęcają do kupna za to pojedyncze sztuki widzi się na zdjęciach z Bałkanów (Bułgaria, Rumunia) bądź innych krajów mniej zamożnych.. Przewija się to po wystawach i targach ale na polach już niespecjalnie. Zetor Crystal dla odmiany jest wzmocnioną Forterrą i w dużej części korzysta z dotychczasowych rozwiązań. Jeżeli np. ktoś kto ma Zetora Forterrę 11441 zobaczy że Crystal ma dużo takich samych elementów, tak samo się nim jeździ (no nie identycznie ale podobna skrzynia i wygodniej), to się skusi na niego bo nie będzie musiał się na nowo uczyć obsługi. Oczywiście to nie jest argument żeby kupić Zetora ale fakt faktem niektórzy się kierują takimi argumentami bo wolą mieć flotę jednej marki niż 10. Aczkolwiek problem Crystala polskiego polega bardziej na tym że to ciągniki duże, a więc o mniejszym braniu jak do 120 koni. Gdyby to było ciągniki małe i o największym zbycie to sprawa pewnie by wyglądała inaczej ze sprzedażą.

 

Ale jak będzie to czas pokaże. Jak na razie Zetor dystansuje polskie marki zarówno pod względem oferty jak i reklamy swoich produktów.

 


Ha traktor, Akkor Zetor!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@agrotechnicZ165 akurat tak się składa, że posiadam forterre 130 16v i mam mieszane uczucia co do tego ciągnika z jednej strony mocny silny w polu mnie nie zawiódł a z drugiej strony wiele małych usterek i niektóre po prostu niedorzeczne.

Wracając do Crystal uważam że na pewno będzie to dobry ciągnik prawdziwy "wół" roboczy kto mial 6-tke ten wie ze to najlepsze silniki :) no ale na pewno nie będzie to zachodni ciągnik których marek nie będę wymieniał, a wiadomo że za takie pieniądze można kupić lepszy ciut starszy. Gdybym miał kupić Crystal to na pewno nie nowego poczekałbym na opinie nowych użytkowników, a za kilka lat zakupił używanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@cheecko- właśnie te pierdółkowate niedociągnięcia. Wszystko OK a tu jakieś małe babole które powodują niesmak i Zetor powinien się za nie wziąć, choć posiadacz Ursusa H z mojej okolicy mówi że produkt z Lublina gorzej wypada przy jego Proximie. Kupił ursusa bo go Proxima denerwowała, teraz planuje jak się pozbyć polaka..

 

Co do kupna to masz racje, trzeba poczekać aż się sprawdzi. Tak jest ze wszystkim. Co do samej ceny to patrząc po rynku, za 270-280 brutto można mieć NH T6.165 w dobrym wyposażeniu. O, jest nawet jeden na alledrogo:

 

http://otomoto.pl/oferta/new-holland-t6-165-nowy-ID6y8yz3.html

 

Za mocniejszego T6.175 pewnie trzeba by dać ze 260-270 netto. Bo Crystalowi niby bliżej do T7, ale i T7 to inna kasa, powyżej 300 netto.


Ha traktor, Akkor Zetor!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Właśnie przez te pierdółkowate niedociągnięcia ja już zetora nie kupie przynajmniej nie dużego zetora o mocy 130+. Co więcej powiem ze wolalbym miec starszego fendta czy JD niz nowego zetora. Kiedys gdy co drugi gospodarz we wsi byl to kazdy mial zetora i byl na nie popyt bo byly po prostu dobrej jakosci teraz to wszystko jest robione dla zysku a nie dla jakosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TJ206    1

Mam zetora forterra 12441 z 2007roku , 3500mth i wiem że ten napewno nie wytrzymie tyle co starsze zetory-na gwarancji wymiana uszczelniacz przód wału,podnoszony podnośnik,przewody chłodnicy,zbiornik wyrównawczy,po gwarancji wymiana pompy olejowej podnośnika,akumulator prądowy,klocki hamulcowe wału napędowego,turbina,uszczelnienia siłownika wspomagania podnośnika,amortyzatory drzwi i szyby tylnej,wymiana tarczy sprzęglowej docisku i planowanie koła zamachowego,wymiana pompy sprzęgłowej iwysprzęglika,awarja nagrzewnicy na 1 i 2 biegu a co najgorsze awarja wiskozy i przegrzanie silnika a po wyrzuceniu wiskozy i zblokowaniu wetylatora po 14mth pojawił się olej za turbiną ------- więc się bardzo należy zastanowić nad zakupem Crystala, nialem okazje pracować nim około 20 minut w orce pługiem 5skibowym 45cm ,gleba 4b ale sucha i obsiana 35cm gorczycą , spalanie chwilowe to około 28-31litrow na godzine przy glębokości 25cm i było mu bardzo ciężko. Za tydzeń wezmę go na próbną orkę na 3ha. po próbie odpiszę jakie wyniki i wrażenia.

Edytowano przez TJ206

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miron_ol    0

Jakieś nowe opinie na temat tego zetora? Zastanawiam się nad nim, jak z awaryjnośćią , spalaniem i komfortem pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciągnik Zetor Crystal 160 pracuje na moim 70ha gospodarstwie od 1,5 roku, i działa bez zarzutów. Ciągnik naprawde godny polecenia, to prawda ze jest troszke glosny i lekko "wyje" ale ma to swój urok. Czuć jego moc, pracuje w 5skibowym obrotowym plugu kvernelanda i daje radę, także ,ma moc. Stosunek ceny do jakości i mocy jest świetny. Jest prosty w obsłudze i oto chodzi, zaawansowany komputer w ciągniku nie jest do niczego potrzebny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

Ciągnik Zetor Crystal 160 pracuje na moim 70ha gospodarstwie od 1,5 roku, i działa bez zarzutów. Ciągnik naprawde godny polecenia, to prawda ze jest troszke glosny i lekko "wyje" ale ma to swój urok. Czuć jego moc, pracuje w 5skibowym obrotowym plugu kvernelanda i daje radę, także ,ma moc. Stosunek ceny do jakości i mocy jest świetny. Jest prosty w obsłudze i oto chodzi, zaawansowany komputer w ciągniku nie jest do niczego potrzebny. 

 

coś mi tu pachnie sprzedawcą zetorów crystali


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyrażam opinie jako posiadacz ciągnika nie pisze jakichś suchych faktów, które zostały gdzieś wyczytane albo uslyszane z jakich niepotwierdzonych źródeł. Narazie ciągnik działa dobrze zobaczymy co będzie dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobcat2250    382

Co nim Ciągasz na dolnym zaczepie? Bo jak na targach pierwszy raz zobaczyłem jego grubość, to szczerze mówiąc się przeraziłem, ciągnik duży, ale T088 ja bym się bał tam podczepić


Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez kamil5421
      Witam. Posiadam Ciągnik zetor Forterra 125 i mam w nim tuz z WOM . lecz wałek raczej kręci się w przeciwnym kierunku , gdyż jak podłącze  jakąś maszynę to maszyna stoi a sprzęgło wałka chodzi jakby na " luzie " czy jest mozliwość zmiany obrotów w przekładni WOM . w załaczniku zdjęcie poglądowe ze strzałka obrotu wałka ,



    • Przez kamil5421
      Witam tak jak w temacie. Co może być przyczyną zaciecia zegara od ciśnienia powietrza.?
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj